Канада и имотите според theatlantic

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от agent Ozo »

Дали има набутване или не, може да се говори само при спекулативни покупко-продажби на недвижими имоти. Когато става въпрос за единствено жилище това не би трябвало да се обсъжда изобщо.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от optics »

Анджък. Аз затова не обсъждам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от newcomer »

fighter написа:
newcomer написа:
fighter написа:Според мен много хора, най-вече от югоизточна Азия, Африка, са живяли в нещо като колиби. И като дойдат тука и виждат "къщи", пипат, почукват - хм, здраво е. А ние идваме от "крепости" дето се вика, нормално е да ни се виждат като бунгала :)
И след колибата или крепоста сега бейзмъна на индиеца им се струва като пентхаус в Риц :D
Разбирам те накъде биеш. Ако толкова много искаш да надникнеш в жилището ми, хващай самолета и заповядай.
И пиши по темата, не се заяждай с мен :hai:
\
Тука вече си в грешка,никъде не искам да надничам,само наливам вода във воденицата .
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:Агент, не забравяйте, че темата е пусната от Мадам "Статистка"-та, пардон "Статистика" да ни убеди нас-собствениците колко сме се набутали. ;)
Иначе жив /а/- здрав/а/! Живейте си, както ви харесва! Аз не ви убеждавам в нищо. Само поднасям факти, това е. :)
Бистра, твоят нарцисизъм е наистина излючителен :) Защо смяташ, че всичко постнато е точно за теб и към теб насочено? Аз дори не знаех, че ти си собственик. И никак не ме интересува дали си се набутала или си спечелила, това си е твоя работа. И не убеждавам никого в нищо - всеки си има глава на раменете като чете, да мисли и интерпертира. Как това се отразява на положението или решенията му, си е негова работа.

Постнах анализи на общата ситуация с имотите в Канада, с посочени източници и данни. Във всеки линк си пише откъде са данните, те се вземат от асоциации или големи фирми-риелтори, които имат достатъчно на брой сделки с имоти, за да могат по техните данни да се очертаят тенденции. Но анализът и интерпретацията на тези дани не е работа на риелторите. Тези анализи са точно по моята специалност, макар че едва ли ти го схващаш, защото съвсем си нямаш понятие какво е това "статистика". А опитите ти за оригиналнечене са смешни.

Не знаех, че "водя тема" :lol: , но ако това, че пиша, те дразни, аз не мога да ти помогна. Просто не ме чети и си ок :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Бистра, твоят нарцисизъм е наистина излючителен :) Защо смяташ, че всичко постнато е точно за теб и към теб насочено?
Чакай сега да се разберем, къде заора из пролетните градинки? Още е зима няколко месеца, има време за нарцисите, лалетата и зюмбюлите. :lol:
А ти защо пък реши, че точно това смятам? Аз просто си пиша...като теб. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от agent Ozo »

Защото, Бистра, си написала "нас-собствениците", а това "нас" е лично местоимение в 1 л.мн.ч.
А щом си го използвала в 1 л. то значи се отъждествяваш с него т.е. значи се отнася за теб.

И ако за теб "нарцис" е цвете в градинка, за някои е име на красив юноша, син на речния бог Кефис, който се е разболял от твоята болест, но са я кръстили на него. Просто доста преди тебе се е родил, не е виновно момчето.
Иначе щеше да бъде обратното. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

Daisy2 написа:
Bistra написа:Агент, не забравяйте, че темата е пусната от Мадам "Статистка"-та, пардон "Статистика" да ни убеди нас-собствениците колко сме се набутали. ;)
Иначе жив /а/- здрав/а/! Живейте си, както ви харесва! Аз не ви убеждавам в нищо. Само поднасям факти, това е. :)
Бистра, твоят нарцисизъм е наистина излючителен :) Защо смяташ, че всичко постнато е точно за теб и към теб насочено? Аз дори не знаех, че ти си собственик. И никак не ме интересува дали си се набутала или си спечелила, това си е твоя работа. И не убеждавам никого в нищо - всеки си има глава на раменете като чете, да мисли и интерпертира. Как това се отразява на положението или решенията му, си е негова работа.

Постнах анализи на общата ситуация с имотите в Канада, с посочени източници и данни. Във всеки линк си пише откъде са данните, те се вземат от асоциации или големи фирми-риелтори, които имат достатъчно на брой сделки с имоти, за да могат по техните данни да се очертаят тенденции. Но анализът и интерпретацията на тези дани не е работа на риелторите. Тези анализи са точно по моята специалност, макар че едва ли ти го схващаш, защото съвсем си нямаш понятие какво е това "статистика". А опитите ти за оригиналнечене са смешни.

Не знаех, че "водя тема" :lol: , но ако това, че пиша, те дразни, аз не мога да ти помогна. Просто не ме чети и си ок :)
А какво е статистика? Точна наука, математика?
Това което обясняваш или опитваш да обясниш, тук се учи още в гимназиите.
Някои хора започват с ипотеки и заеми за коли още като тинейджъри и повечето дори не са чували за наследяване на апартамети и къщи срещу гледане на родители :D .

Като пристигнеш може да станеш риълтър иначе статистик да цитира уикипедия като източник за анализ не знам; не се учудвай че ще ти искат локален опит и образование.

Дали сме чували какво е foreclosure . :D

Нищо лично не се обиждай.
Последно промяна от simeonovi на Сря Яну 30, 2013 11:56 am, променено общо 1 път.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от newcomer »

agent Ozo написа:Защото, Бистра, си написала "нас-собствениците", а това "нас" е лично местоимение в 1 л.мн.ч.
А щом си го използвала в 1 л. то значи се отъждествяваш с него т.е. значи се отнася за теб.

И ако за теб "нарцис" е цвете в градинка, за някои е име на красив юноша, син на речния бог Кефис, който се е разболял от твоята болест, но са я кръстили на него. Просто доста преди тебе се е родил, не е виновно момчето.
Иначе щеше да бъде обратното. ;) :)
Ти пък си много критичен.Остави жената да си изживее времето на напредналата си младост.Нека поне за малко да се чувства добре в собственната си кожа ,че годинките на бръчките,целулита и критическата възраст явно чукат на вратата.
Тогава ли да се нарцисей когато няма да има някой да я забележи.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

agent Ozo написа:Защото, Бистра, си написала "нас-собствениците", а това "нас" е лично местоимение в 1 л.мн.ч.
А щом си го използвала в 1 л. то значи се отъждествяваш с него т.е. значи се отнася за теб.
Да и се отнася за всички други съфорумници - собственици на къщи, ама не ми се спори в момента,...имам си работа. Вярвай си в каквото искаш и в каквото ти изнася! :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от optics »

Bistra написа:Още е зима няколко месеца, има време за нарцисите, лалетата и зюмбюлите. :lol:
Тукашните са показали 5-6см вече.
:lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

Хм, реалтор/брокер на недвижими имоти не е лоша професия, защо сега така наскачахте на жената?
Статистика винаги е имало и ще продължава да има ,независимо от вашите мнения :)
Някой не прави ли и тук статистика на имотните,на собствениците ,рентиерите , на бачкаторите , на харесващите и нехаресващите Канада и т.н. ? Имах чувството ,че вече има такъв статистик във форума .
Последно промяна от tanyatais на Сря Яну 30, 2013 5:23 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

tanyatais написа: Имах чувството ,че вече има такъв статистик във форума .
Мухата 2, ама го оттървахме в Азия. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

Bistra написа:
tanyatais написа: Имах чувството ,че вече има такъв статистик във форума .
Мухата 2, ама го оттървахме в Азия. :lol:
Ми да взема да се заема аз тогава :)
Кой за колко си е взел/нЕаел къщата и къде?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от agent Ozo »

В ранните години на форума се правеха подобни анкети и хората си казваха къде и в какво живеят, дори какво работят и за колко, но това е вече минало. Безвъзвратно, бих казал.
Днес, който по невнимание даде подобна информация бива моментално подложен на присмех и подигравки от сеирджиите, парвенютата и особено от разочарованите и озлобени новодошли.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от tanyatais »

agent Ozo написа:В ранните години на форума се правеха подобни анкети и хората си казваха къде и в какво живеят, дори какво работят и за колко, но това е вече минало. Безвъзвратно, бих казал.
Днес, който по невнимание даде подобна информация бива моментално подложен на присмех и подигравки от сеирджиите, парвенютата и особено от разочарованите и озлобени новодошли.
Жалко, би била много полезна за всички. Имах такива подозрения, но пак оценявам полезността на подобни теми :(
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор