Защо Мисисага?- майната му на Торонто.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Защо Мисисага?- майната му на Торонто.

Мнение от JoroF »

army написа:
JoroF написа:
army написа:Споделям личните си впечатления, а не друг опит.
Живях 1 година в Торонто/Норт Йорк/ и бях на ръба на нервна криза...
Еврейски квартал- май всички живеещи там
Имам в предвид : мръсен въздух, полицейски, пожарни, линейки- сирени -чуваш денонощно!
Тясно кат в БГ!?- Невъобразим трафик, тясни улици!
Няма паркове в които да не се чува рева на мотори.
В Банките, магазините и на улицата -само руски!
В блока българи, надпреварващи се да се самоизтъкнат, заливащи те с противоречиви мнения и отчайващо ангажирани-ако им потърсиш помощ!
НЕ- това не е Канада!
Абе,братчет ,отдавна ти четем темата ,ама чак сега имам желания да ти отговорим.Мен не ми е ясно какво плюеш по Торонто и какво ти харесва па толко Мисс. освен че ТИ живееш в нея .Всеки живее там кьде го кефи и кьдето има вьзможност.А за нервна криза не ти е виновен То.Какво имаш против евреите ,тия с шапките ,облечени хората спретнато ,сигурен сьм проблеми не сьздават.Мрьсен вьздух-то у Мисс. е по чист,кьде е манифактура до манифактура и камионите денонощно се движат.Ако ме не льже памета точно ти обесняваше как руснак ти е помогнал да получиш за някакав инцинент наколко милиона !!! пардон ,поправка хиляди!!! долари.Тогава добри ,сега лоши.Хората си имат комюнити и си говорят.На мен и фризиорката и козметичката при които ходя са ми рускини.Ако имаш предвид Шепард и Батьрст там пьк всичко ти е под рька ,де магазин ,де банки,кафета .И ако не си разбрал в Канада може да нямаш обувки ,но трябва да имаш кола.и това важи навсякьде .А ,улиците тесни,навсякьде са едни и сьщи,.А за даунтауна у То ходим вечерно време ,кога нема трафик,а иначе там не бих живеял.Препорачвам ти да се изнесеш накьде Аврора или по добре кьмто Бери.Там гаранция че ще е по тихо и по чист вьздухи няма трафик.А още по добре Норд Беи ,мин седмица ходих там,тишина спокоиствие и гратски транспорт имат ,супер плажове.
Здрасти брадчет!
Да не си от пернишко, та говориш за себе си в мн. число?
....с майтапа съм до тук!
ТА по същество:
Винаги съм се стремял да избягвам клишета и обобщения.
Опитвам се/все още/ да гледам обективно на нещата, дори и да е пристрастно...т.ест с моите очи на новопристигнал в Канада, но и с опита който натрупах за 3 години.
Явно ми четеш писанията кат дявола -евангелето!
Пак подчертавам-Това е моето мнение, а не обобщение :wink:
1.Нямам нищо против руснаците-и никога не съм имал!
2.Не съм живял на споменатия от теб адрес, но там имам доста познати/все пак с Батърст/Шепърд не се изчерпва Норт Йорк, нали?
3.Писал съм, не еднократно, че обичам България, но не понасям българщината- та в този смисъл срещнах /тук в Канада/ доста стойностни хора, които избягват контакти със сънародници?
4.Никога не съм казвал, че Мисисага е ......?!

сори че прекъсвам!...
ще продължа......-обещавам!
.....ИМАМ МНОГО КАКВО ОЩЕ ДА КАЖА!
............
Като не ти харесва брадчет,бате ще ти викам.Не сьм от пернишко,а от София ,от шоплька ,и ми е твьрда главата .Аз наистина си говоря и пиша в множествено число и ич не ми пречи
И аз не понасям бьлгарските номера ,ама нема как .И за това че избягваш много контакти с сьнародници сьм сьгласен с теб .Особено с мен ,кои се е запознал ,има и хора тук в форума кьдето лично ме знаят ,все е сьжалил.Какво си го ударил на расьждения ,я го даваи по весело
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Защо Мисисага?- майната му на Торонто.

Мнение от anxeli »

Арми, не усещаш ли колко си пристрастен и от колко ограничен и чисто личен опит си правиш генерални изводи :P.
Батхърст и Шепърд никой не го е препоръчвал за работа, а само за преспиване :beer:.
Чисто, кротко, магазини под блока, бели муцуни. Сега, кой те е карал да се хващаш да работиш там и то за българи и руснаци, аз не знам :roll:. Тук по принцип работа няма, жилищен квартал, само суперинтендант, услуги и поддръжка някаква. Тези неща си вървят с установени цени - заплата толкова и толкова + апартамент и т.н. Че някой побратим те е метнал аз не се съмнявам :?, но това да доведе до генералния извод - "Торонто не става" .... плийз :) ! Това за само руски не е вярно естествено, в руския магазин те заговарят на руски, но защото си бял и приличаш, щом отговориш на английски и те обръщат. В банките никой не говори на руски :roll:.
И как Мисисага става? Повече бачкане по заводите. Ако работиш нещо специфично и е на другия край на града, Норт Йорк дали става :?: :P ?
Айде, пий една бира и спри да се ядосваш за минали глупости. След като ти харесва там - хубаво. Започни да ходиш на индийски ресторанти, прочети за кърито, то е един богат бленд от различни подправки, помъчи се да го харесаш. Не е хубаво да живееш с нещо което не понасяш, а в Мисисага е неизбежно :).
Циганите - на Сатурн !
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Защо Мисисага?- майната му на Торонто.

Мнение от army »

:D :D :D
...Приятелите ми 'индуси' изпопадаха от смях!
Има ли и други отчаяни от Норт Йорка?
-отивам да си направя пуканки с къри! :wink: :D
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Защо Мисисага?- майната му на Торонто.

Мнение от anxeli »

Имаш приятели индуси :) ? Ами ти си спасен, стига с тези мрачни писания, айде приятна зима, да ни поканиш на кондор с къри за Дивали :) !
Циганите - на Сатурн !
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Защо Мисисага?- майната му на Торонто.

Мнение от army »

anxeli написа:Имаш приятели индуси :) ?
Имам разбира се и всички са от Норт Йорк :D
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор