Статия за тези които тепърва ще кандидатстват за Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

filipne написа: Ами промяната е в това, че българите ще можем да се придвижваме и до 7 години и да работим легално в която и да е страна от ЕС. Накратко, нова възмойност за легална емиграция към силно развити държави в недалечна перспектива.
Ама ние и сега можем да се придвижваме спокоино ,с изключение на Англия,Ирландия /шенген отдавна падна/ но на практика обикновения човек с тея доходи не може ,за работата е същото и в момента може да се работи в някои страни ,за другите ще е чак след извесно време .С Индия не можем да се сравняваме ама изобщо :wink: те е 4-та икономика в Азия и в момента е 2-ра по растеж на БВП в света :idea: .Не че съм Евроскептик ,напротив и аз съм за че ще сме в ЕС ,но първите няколко да не кажа и доста години няма да има промяна за обикновения човек
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

kurta007 написа:...Не че съм Евроскептик ,напротив и аз съм за че ще сме в ЕС ,но първите няколко да не кажа и доста години няма да има промяна за обикновения човек
Няма страшно, той filipne е необикновен и за него това не важи. ;) :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Да наистина би било чудесно БГ-то да стане аутсорс център на Балканите/Европа, обаче чесно казано не мисля че е възможно.
В Индия например правителството стои зад този бизнес. Има огромен брой хора учещи в чужбина, които след завършването си се завръщат в Индия, защото там получават нисколихвени кредити, освободени са от данъци за дълъг период от време и т.н... В БГ-то политиците се вълнуват как ще разделят помощите от Европа по роднинските си фирми и хич не им пука за икономиката на БГ...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

MrGeek написа:
kurta007 написа:...Не че съм Евроскептик ,напротив и аз съм за че ще сме в ЕС ,но първите няколко да не кажа и доста години няма да има промяна за обикновения човек
Няма страшно, той filipne е необикновен и за него това не важи. ;) :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Това казано от устата на такъв велик човек си е направо реклама !

Мога ли да те цитирам/давам линк към това мнение MrGeek ?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Това националния нихилизъм май си е тежко заболаване засягащо повечето българи.

Вместо да се радваме, че страната ни е направила крачка напред, ние намираме кусури !

Ама нали ние сме се "оправили", щото сме големи тарикати и сме емигрирали, а пък България кучета да я ядат !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

filipne написа:Това националния нихилизъм май си е тежко заболаване засягащо повечето българи.

Вместо да се радваме, че страната ни е направила крачка напред, ние намираме кусури !

Ама нали ние сме се "оправили", щото сме големи тарикати и сме емигрирали, а пък България кучета да я ядат !
Филипе, не намесвай националния нихилизъм в политиката, ако обичаш, защото ставаш смешен по този начин. Националния нихилизъм е нещо съвсем друго. Влизането на България в ЕС си е чиста политика, която няма нищо общо с каквито и да било национални идентичности и доктрини, независимо че политиците се опитват да внушават противното (както едно време се пропагандираше същото по отношение на "братския Съветски Съюз"). :lol: :rotfl:

ПП. Можеш да цитираш и предишното и това и каквото си поискаш от мненията ми. ;) :)
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

повишение на доходите, дааааааа, направо ще забогатеем.
кой си вярва,
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

MrGeek написа:
Филипе, не намесвай националния нихилизъм в политиката, ако обичаш, защото ставаш смешен по този начин. Националния нихилизъм е нещо съвсем друго. Влизането на България в ЕС си е чиста политика, която няма нищо общо с каквито и да било национални идентичности и доктрини, независимо че политиците се опитват да внушават противното (както едно време се пропагандираше същото по отношение на "братския Съветски Съюз"). :lol: :rotfl:
Аз ли не се изразих правилно, ти ли ме разбра нкриво, не знам ...

Коя точно част от писаното от мен не ти стана ясно ?

Логиката ми е следната : Присъединяването на България е стъпка напред в правилна посока. Положителните резултати от това ще дойдат с времето, а не сега веднага. Но, причината за това да дойдат някога, е именно факта. че България ще стане член сега.

Ами прочети предходното мнение : " Да, да ще забогатееме, кой ли си вярва ? " Ако това не е нихилизъм то какво ?

Другите нации се скъсват да се хвалят и рекламират, дори и когато нямат с какво. Ние, българите,дори и нешо хубаво да се случи, го изкарваме лошо. Е за това ми беше думата !

Сега ти кажи какво е национален нихилизъм ? И дай примери.

Айде със здраве !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

filipne написа:Сега ти кажи какво е национален нихилизъм ? И дай примери.
включвам се само с пример :wink:

Не сме народ



Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.



П.Р.Славейков

1875 г.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Славейков е ненадминат ! Как само го е описал !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

filipne написа:Аз ли не се изразих правилно, ти ли ме разбра нкриво, не знам ...

Коя точно част от писаното от мен не ти стана ясно ?

Логиката ми е следната : Присъединяването на България е стъпка напред в правилна посока. Положителните резултати от това ще дойдат с времето, а не сега веднага. Но, причината за това да дойдат някога, е именно факта. че България ще стане член сега.

Ами прочети предходното мнение : " Да, да ще забогатееме, кой ли си вярва ? " Ако това не е нихилизъм то какво ?

Другите нации се скъсват да се хвалят и рекламират, дори и когато нямат с какво. Ние, българите,дори и нешо хубаво да се случи, го изкарваме лошо. Е за това ми беше думата !

Сега ти кажи какво е национален нихилизъм ? И дай примери.

Айде със здраве !
Филипе, ако беше се родил 20-30 години по-рано, сигурно щеше да станеш много добър политагитатор, като онези, дето ни обясняваха едно време как сме на прага на светлото бъдеще и как вървим към пълната победа на комунистическия строй, но първо трябва да преминем през трудните етапи на ранния, зрелия и не знам още какъв беше социализъм. :lol: :rotfl: :rotfl:

От тогава не понасям някой да ми говори за нихилизъм, когато не пърхам от възторг по "правата политическа линия". ;)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

На пук на всичкия Ви нихилизъм аз пък мисля да се заселя трайно в Обединена Европа след известно време за да ви гледам сеира отвисоко. :D
mira91
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 10:23 am
Местоположение: plovdiv

RE

Мнение от mira91 »

iSKAM SAMO DA UTO4NIA , BEZ DA ISPADAM V EMOCII, 4E DOSTAPAT DO PASARA NA RABOTNA SILA V EVROPA OSTAVA SATVOREN SA BALGARI O6TE 3 GODINI ILI DO VTORO NAREJDANE...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:На пук на всичкия Ви нихилизъм аз пък мисля да се заселя трайно в Обединена Европа след известно време за да ви гледам сеира отвисоко. :D
Батка, засега само твоя сеир се радва на всеобщо внимание от доста време насам. :lol: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ама и ти ли ми гледаш сеира,аз те мислех от моите. :?
Заключено