Пак за университетите въпрос

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Пак за университетите въпрос

Мнение от demococcus »

GAL73, по-вероятно е да не ти свърши никаква работа, но пък и не пречи да си го изкараш - едва ли е много скъпо и сложно. не погледнах на какъв етап от процедурата си, но Виена май не се впечатляват много от дипломи от езикови гимназии. Нито пък съм чул на някой да са му послужили в Канада и да са го спасили от тестове или учене на френския.

За моята атестация - доколкот си спомням тогава даскалките много се радваха че са успели да покрият някакви нормативи - освен часовете по френски, нали има и дисциплини (биология, анатомия, химия), които се изучават на френски. И когато се покрият тези изисквания, завършилите (дори и с тройки) тази гимназия могат да кандидатстват във Франция ВУЗ, без да държат приравнителни изпити.
Не пречи да отидеш до гимназията си и да питаш дали има такова нещо и дали е възможно да ти го издадат със задна дата. Силно се съмнявам че това може да впечатли по някакъв начин канадците обаче. На етап "Виена" не се впечатлиха ама никак. Пратиха ме да си доказвам езика със тест.

На етап кандидатстване във кебекарски колеж и "евалюасион компаратив" май справката с часовете и предметите от средното е нужна. Може да ти признаят физическото, философията или математиката, както обясниха в темата за колежите вчера ;) Ако зорът е за университет - там е прекалено специфично за да се каже, но не се сещам с какво може да ти е полезен хорариума от средното в езикова гимназия...
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: Пак за университетите въпрос

Мнение от GAL73 »

Благодаря за отговора . Ще пиша , когато имам инфо .
Желая ти успехи :D
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
ratko
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 12:32 am

Re: Пак за университетите въпрос

Мнение от ratko »

иа з имам въпрос.Завършил съм УХТ(ВИХВП) но нямам никакъв стаж . Въпроса ми е мога ли да кандидатствам медицина само с дипломата от висшето образование тъй като дипломата ми от средното е в България
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Пак за университетите въпрос

Мнение от Iris »

Според мен АЕС или сертификат се приемливи дипломи.
Някои са с програма "работа и учене" и това дава контакти и практически местен опит, които са много ценни!
Важното е човек да има някаква локална тапия, за да има шанс са го наемат и да се докаже.

Ние тук в БГ по инерция учим и магистратура, но там това е много високо ниво образование и да си over-qualified е проблем. И се оказва, че за хора с ДЕК/аес или БАК има повече позиии.

Повечето бг дипломи ги приравняват на бакалавър.
За приемане на магистратура обикновено искат 3 пропоръки и практически опит.
Приема се, че човек на това ниво е ръководител.
При събеседването може и да харесат кандидата и комисията, ако няма много местни кандидати да го приеме. Приемът за лекари, адвокати и архитекти винаги е много лимитиран и е около 1:10.

А човек да си реши дали ще има време и сили, а и дали има достатъчно ниво на езика.
Сам човек е лесно, но ако има семейство и дете/деца - става по-сложно.


В УДЕМ искат 605/900 от TFI.
http://www.etscanada.ca/tfi/index.php
http://www.ets.org/Media/Tests/TFI/TFI_Handbook.pdf


Някой някъде бе писал, че след 3 ниво КОФИ се приема с УДеМ без проблем.
А някой да има сканирани учебници КОФИ 3-то ниво?

Или тестовете, които там се дават?

Знаете ли къде има специализирани технически речници?
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Публикувай отговор