Статия за тези които тепърва ще кандидатстват за Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа:
klisurov написа:да се кача на оназ кула, Айфеловата й викаха, значи няма да имам (е, то парите ще да са ми проблема, ама след като е за ходенето и качването, и на заем ще взема, само не знам кой ще ми ги даде де)
май струваше 10 евро до 3-то /последното/ ниво, ако искаш можеш да се качиш до 1-во или 2-ро ниво - до първо 3 евро, до второ - 6 евро :wink: :lol: Толкова пари, даже аз мога да ти заема :)
ako го удари пеш по стълбите може и още по-евтино да му излезе. Ама те стълбите бяха май само до 2рия етаж.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ами да де, пеш по стълбите до първи етаж - 3 евро, пеш до втори - 6 евро :lol: Ти кво си помисли, че тези цени са за асансьора ли :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

krimon написа:ами да де, пеш по стълбите до първи етаж - 3 евро, пеш до втори - 6 евро :lol: Ти кво си помисли, че тези цени са за асансьора ли :P
е такова ще ни е членството, да не си помислите че сме с асансьора :D
...мразя мастика без айрян...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

тотев, четеш ми мислите :wave:


уууууу, изедници, качили са цените :evil:

http://www.tour-eiffel.fr/teiffel/fr/pr ... arifs.html

не знам дали има нещо общо с приема ни в ЕС :wink:
обаче има намаления за групи ... като се съберете няколко съседи и приятели, за да посетите групово Айфеловата кула 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Ми аз пък си мисля, че нема лошо в Евросъюза бе, хора - влизаме, цените се покачват още , ние още се надъхваме, на Евросъюзчето обаче не му дреме, та ние накрая теглиме чертата, и бегаме - с още по-силна мотивация видиш ли. И , както се казва, всяко зло - за добро, продаваме квото имаме по евро цени, и изкарваме мааалко повече, отколкото сега. И ако имаме късмет, да не ми прочете някой тарикат квебекчанин писанието /че току виж, дигнали тенденциозно цените / , с постоянен трудов договор там, ще можем да си покрием 7-те процента /ако не се лъжа/ първоначална вноска за собствен дом, и да ни артиса нещо!Работата става- пей , сърце , штъ ритна :dance:
А иначе, има си предимства да си Европеец, за които си заслужава да се замисли човек. Но пък от друга страна - умората на държавите ни вече настъпва, и оттам и ограниченията в Европа. Заради това всички искат нещо ново, което да ги стимулира. Аз избирам ново начало, на ново място - пък дано да ми се усмихне късмета, а не само работата! :wink:
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

ама яко ви комплексира този европейски съюз
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

След приемането на България в ЕС, ще има забрана за работа в някои от страните - членки. Не във всички обаче !

Забраните ще са с различна продължителност в зависимост от решението , което ще вземе съответната страна.
Има 3 етапа :
1/ 3 годишен - за което решение се взима сега от всяка страна поотделно
2/ 2 годишен, решение се взима след изтичане на първия етап
3/ Последен 3 годишен, решение се взима след изтичане на втория етап етап

Накратко, колкото и да не искат българи да работят в ЕС, не могат да наложат ограничение по-голямо от 7 години. Това е !
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Ops, аз малко се позавърнах, щото таман да бегам от нета и...Всъщност, с мойта мила половинка/ всъщност 2/3, щото са болчинство вече/, бяхме решили в Евросъюзчето , че няма да влизаме, освен на екскурзия, и то още преди в БГ-то да мислят, че някой ден ще влезем като членове! Аде да бегам, че окъснявам. А на който остава, наздраве :beer2:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

верно много го коментираме това ЕУ, аз съм оптимист, и тези глупости които ги говорят разни политици по ТВ-то са верни.Доста пари ще се налеят в България, какво обаче ще се направи с тях от нас зависи/като избиратели, да изберем тиквите които ще ги разпределят :D / така че какъв е проблема, доста възможности ще има, кой ще дойде да работи тук, кой в Канада, кой ще си остане в България всеки да се оправя.Така че няма смисъл за какво да спорим, в Европата е пълно с българи, легални, нелегални, богати, бедни на никой не му пука за макс. 7-годишни забрани за работа.Пак си повтарям моето- много малко хора са достатъчно добри да се преборят за добра работа тук, аз не съм да речем, ама се опитвам.Има една стара китайска поговорка-кой както се уреди в този живот :wink: така че от нас си зависи....
Кримон за кулата цените са различни през лятото и през зимата, та нашия човек на 02.01.2007 ще хване по-тънки, прИмоция един вид :D
...мразя мастика без айрян...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

tochica написа:ама яко ви комплексира този европейски съюз
ние сме пък от Мириканския съюз :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Някой може ли да ми припомни, Канада в Европа ли се намираше, че аз нещо ми се е размътил айряна след като ми падна тухла на главата и се пръсна на съставни части.. :) ЕУ това, ЕУ онова... Щем не щем влизаме, а дали е за добро или не, който иска да разбере, да следи новините. Все пак тук мисля, че е по-добре да се прилага повечко инфо за Канадските плюсове, а не за Унайтед БГ Еуро Нейшън.

Относно предните изказвания за чакането, искам само да кажа, че аз от БГ съм свикнал да чакам, и не по 5-10 ами по 50-100 минути, а да не говорим за НОИ (сори, че се повтарям). Естествено там където не чакаш, става само и единствено, поради простата причина че трябва да се "мъкнеш", "суркаш", "влачиш" и т.н до там.

Който е очаквал да го посрещнат с мед и питка, малко може да се разочарова от КАНАДА, но останалите, които са обмислили стъпките си, и не извършват еда прищявка ей така за спорта, считам (и им го желая от все сърце), че ще намерят търсеното.
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това което е написъл filipne е точно така, записано е в Европейската конституция и то заради Гърция. Проблемът е, че като всяка конституция и тази може да се промени, за което напират доста партии от страните членки, всичко ще зависи как Бг-то и Румънците ще се държат през първите години от изпитателният срок, защото по всяко време може да има удължения...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Аз не виждам кво толкова ще се промени като влезем в Европеиския съюз :nenam: може би след 50-60г да,но .....Ние сме и още дълго време ще бъдем гетото на Европа,прост пример само преди 5-6г бяхме 10г пред Румъния по всякви показатели ,вчера четох за средните им заплати в Букурещ 750 евро , и 450 евро в останалите части на страната ,ние с наште 100-200 евро накъде ???Да не говорим пък Полша,Чехия и п.р. колко дръпнаха а бяхме горе-долу на едно ниво
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

kurta007 написа:Аз не виждам кво толкова ще се промени като влезем в Европеиския съюз :nenam: може би след 50-60г да,но .....Ние сме и още дълго време ще бъдем гетото на Европа,прост пример само преди 5-6г бяхме 10г пред Румъния по всякви показатели ,вчера четох за средните им заплати в Букурещ 750 евро , и 450 евро в останалите части на страната ,ние с наште 100-200 евро накъде ???Да не говорим пък Полша,Чехия и п.р. колко дръпнаха а бяхме горе-долу на едно ниво
Ами промяната е в това, че българите ще можем да се придвижваме и до 7 години и да работим легално в която и да е страна от ЕС. Накратко, нова възмойност за легална емиграция към силно развити държави в недалечна перспектива.

Що се отнася до България, лично аз виждам следните положителни неща:

1/ Ще се върви , макар и на моменти принудително, към модернизиране да държавата до достигането на минимално приемливо ниво за държава от ЕС.

2/ Ще нарастнат чуждите инвестиции, поради повишеното доверие на инвеститорите. Някои инвеститори ще предпочетат България за да могат да навлезнат в Европейския пазар, ползвайки се и от ниската цена на труда. Всички знаем за масовия аутсорсинг на производства към Индия, например. Нима Индия като държава е по-добра от България ?

3/ В резултат на 1 и 2 и с течение на годините, неизбежно ще се повишава и жизненото равнище на хората.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:Това което е написъл filipne е точно така, записано е в Европейската конституция и то заради Гърция. Проблемът е, че като всяка конституция и тази може да се промени, за което напират доста партии от страните членки, всичко ще зависи как Бг-то и Румънците ще се държат през първите години от изпитателният срок, защото по всяко време може да има удължения...
Благодаря Любо !

Европейската Конституция не е ратифицирана от всички членове на ЕС и следователно не е в сила .

http://en.wikipedia.org/wiki/European_constitution

Доколкото съм запознат обаче, рестриктивните периоди са залегнали в Договора за присъединяването на България към Европейския Съюз. Не е никак вероятно този договор да бъде променен на по-късен етап.
Заключено