Канада и имотите според theatlantic

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Californian »

roumensp написа:Бил съм в Далас за 1 седмица и съм съгласен, че е нов, чист бизнес град, с много добри пътища и магистрали и с ниски цени на недвижимото имущество. Но в същото време е и едно от най-скучните места, които съм посещавал, което според мен и е основната причина за ниските цени.
Американците са прагматични хора и ако всичко беше идеално, не биха плащали двойно или тройно, за да живеят в Калифорния.
Ако в Тексас изобщо има нещо интересно, то Сан Антонио трябва да е първи в списъка.
Така е споделям и аз така ги виждам нещата като теб и нюкъмър. Хора много на този свят с едни имаш подобни възгледи с други нямаш. ;)
Лично аз харесвам духа на Остин повече. Остин е на първо място, на второ Сан Антонио, на трето Далас и Хюстън ми е на последно място. Въпреки, че за екскурзия до град препоръчвам Сан Антонио за 1-2-3 дни има какво да се види, даунтауна е много хубаво место за отдих.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Marto »

IRA написа:Говори глупости , Марто ? На всички (без Californian) нио е ясно, че не са тухлени.
Все пак може и да има някоя на 100 и кусур години, както в Монреал( в Плато има такива, живяла съм в такъв триплех), която да е тухлена, въпреки ,че се съмнявам и тогава там да са строили такива къщи.
Имаше една друга тема преди няколко седмици, където няколко човека говореха същото.

Не съм визирал тебе и честно казано, не мога да се сетя дори веднъж да съм прочел глупости от тебе ;)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от IRA »

Стига де, аз обичам да пиша глупости. :lol:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

IRA написа:Говори глупости , Марто ? На всички (без Californian) нио е ясно, че не са тухлени.
Все пак може и да има някоя на 100 и кусур години, както в Монреал( в Плато има такива, живяла съм в такъв триплех), която да е тухлена, въпреки ,че се съмнявам и тогава там да са строили такива къщи.
Не е съвсем така. Тексас е различна категория и е построен от германски и полски имигранти. Навремето познавах архитект който ми разправяше цялата история.
Полско село или град в Тексас се разпознава по кривите фасади. Докато германските са маняшко изпипани и са все тухлени.

Новите( по-скъпи,според техния стандард) се строят от бетонени блокове и върху тях или се лепят декоративни тухли или се замазват с мазилка.
Няма смисъл дори да питаш агента който продава ,той това ще го изтъкне като голям плюс в имота че не е дъска.

И да имат фреймс но на бетонените са метални а не дървени.
За Канада такъв тип не вървят защото са много скъпи за строене и за изолация, а в Канада отоплението e скъпо.

Сега ще ги изкараме че живеят в панелки. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

Californian написа:
IRA написа:Малко е грозна,ама на тая цена ще взема 2 :)

Тази 300хил не вярвам да е, но и не вярвам да е повече от 700хил до 1млн.
Въпроса е, че същата в Торонто няма да ти обяснявам колко ще струва.
Особенно като се сетя както за 100тен път повтарям нашите живеят в 1млн дом и е ама нищо
нищо нищо нищо особенно, да не кажа, че трака, дрънка, чува се всичко, и си е стандартна къщичка мъничка с 1 гараж дето тук е 150-200хил...
Незнам защо спориш, като в Торонто си е цифромания това си е истината и както споделих, не мисля че тази цифромания отговаря на доходите на хората и семействата...Споделих моите 2 цента това беше от мен по темата, спирам...
И последното сравнение да ти обясня още каква е разликата с Торонто колегата ми от ляво има 3 деца, колегата срещу мен има 5 деца, колегата срещу мен малко отляво има 4 деца.
На всичките жените им седят в къщи и си гледат децата.
Това в Торонто същите тези хора на тези позиции няма как да си го позволят със сигурност. ]:)
Тук си прав, но колко ти е сигурна работата в Тексас? Имам роднини в Остин работят в Дел.Чакат все да ги оволняват.
Това живот ли е?Нон стоп са релокейшън от щат на щат.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от apple »

Що в Канада не Оволняват ли? :?: Егати и довода ... :lol:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от newcomer »

IRA написа:Кой спори?
Торонто го сравнявай с Чикаго, а не с някое малко градче. Сравняваш не сравними неща.
Да в Торонто си е скъпо, цените са двойни , тройни ...сравнено с други места, но има защо.
Те тия тук с по 5-6 деца масово не рабоятя и двамата. Те това е стандарт :rofl:

Далас и Форт Уорт което всъщност си е едно цяло като територия е колкото Тотонто и Монтреал взети заедно.Третия по големина по площ след ЛА и НЙС в УСА,а икономиката на Тексас е в пъти по развита от тази на Онтарио и Кебек взети заедно.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от newcomer »

апартамент/2 спални/3 бани и басеин за 76К долара в централната част на Далас
http://www.realtor.com/realestateandhom ... X558110079"
за тия пари в Люлин вземаш панелка ,а в Торонто външен нужник
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

newcomer написа:апартамент/2 спални/3 бани и басеин за 76К долара в централната част на Далас
http://www.realtor.com/realestateandhom ... X558110079"
за тия пари в Люлин вземаш панелка ,а в Торонто външен нужник
Много евтино не е на добре. След още 4 години лошо управление ще са и по 20К.

http://www.bizjournals.com/dallas/news/ ... -with.html"
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от newcomer »

simeonovi написа:
newcomer написа:апартамент/2 спални/3 бани и басеин за 76К долара в централната част на Далас
http://www.realtor.com/realestateandhom ... X558110079"
за тия пари в Люлин вземаш панелка ,а в Торонто външен нужник
Много евтино не е на добре. След още 4 години лошо управление ще са и по 20К.

http://www.bizjournals.com/dallas/news/ ... -with.html"
ок,казваш да изчакаме.аз си харесах ей тази
http://www.realtor.com/realestateandhom ... X559678531"
ще изчакам да и падне цената
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от yahoo »

newcomer написа:ок,казваш да изчакаме.аз си харесах ей тази
http://www.realtor.com/realestateandhom ... X559678531"
ще изчакам да и падне цената
И най-скъпата при нас 25 млн на Селин Дион не може да я стигне тази по цена. Колкото и да им падне цената това изобщо не са къщи за всеки. Дори и да ти я подарят сметни дали ще ти стигне годишната заплата за да и платиш само годишния данък.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от IRA »

simeonovi написа:.....И да имат фреймс но на бетонените са метални а не дървени. :D

Аз това не го разбирам какво значи точно. Какво точно имаш предвид ? -Метална кострукция т.е греди и колони ли?
Това доста го има тук при блокчетата, стените обаче не са тухлени.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Marto »

IRA написа:
simeonovi написа:.....И да имат фреймс но на бетонените са метални а не дървени. :D

Аз това не го разбирам какво значи точно. Какво точно имаш предвид ? -Метална кострукция т.е греди и колони ли?
Това доста го има тук при блокчетата, стените обаче не са тухлени.
Вместо дървени греди, стоманени. Не че това прави къщата "тухлена" де.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

IRA написа:
simeonovi написа:.....И да имат фреймс но на бетонените са метални а не дървени. :D

Аз това не го разбирам какво значи точно. Какво точно имаш предвид ? -Метална кострукция т.е греди и колони ли?
Това доста го има тук при блокчетата, стените обаче не са тухлени.
Не само при блокчетата. Има и луксозни къщи, които се строят по този способ. Ние наскоро завършихме една такава. Аз под фрейминг разбирам конструкцията и на вътрешните (неносещи) стени. Дълбоко се съмнявам, обаче че е метален (в жилищното строителство) при това евтино дърво. Освен ако в Щатите металът не е по-евтин от дървото?...Не знам, не съм специалист. :D
A имам и още един въпрос? Покривът от какво смятате, че го правят?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от IRA »

Защо да не са метални? Обикновено в по новите сгради са метални. В къщи са метални, при сестра ми също.
Горе долу ей -така
Изображение

На стена от бетонови блокаве според мен не би трябвало да има нужда от така наречениte фреймс, все пак си зависи колко е дълга и висока стената, най много да бутнат армировка в блоковете,ама тогава самата стена ще е носеща по всяка вероятност.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор