Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от cantare »

hopeless написа:
За това бих поспорил :)
За кое по точно?За това че има проблем да ни признаят за двойка ако имаме дете , или за това че искат само настоящ адрес?
hopeless, има доста писано по темата във форума.
Предполагам Балби говори за децата. Аз го споделих, защото на нас не ни признаха детето като доказателство за съжителство, нито удостоверението за постоянен адрес. Поискаха ни копия на личните карти, сметки (фактури) за комунални услуги, обща банкова сметка и т.н. на един и същ адрес.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от balbi »

cantare,

Точно това имах предвид.
Няма как да не ви признаят детето (вашето общо дете), защото основно причината заради, която ще ви вземат тук е именно детето, а не вие или квалификациите ви. В смисъл, че едно дете няма да спряга глагола "интегрирам", то просто ще се интегрира. Та зависи по какъв начин сте им поднесли информацията. За подробно инфо около това на ЛС ;)
Идеята е, че дамите и господата вече са запознати, че в на'ща родна татковина понятие като договор за наем в много случаи не съществува, за да можеш да живееш по-тънко, а какво остава за наем на името на две лица. Или споделени банкови сметки. Неща, които тук за Канада са нещо нормално, но в България хич даже не са приети... Не един и двама човека са им обяснявали липсата на подобно доказателство, та в тази връзка казвах, че много зависи как поднасяш инфото. Едно дете винаги ще ти е доказателство за съвместен живот с друг човек.
И както всичко друго в тази процедура и в това си има нюанси!
Та ти вярвам, че при вас не са го приели като доказателство!

Късмет!
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от milly »

кантаре, а как им доказахте обща банкова сметка :^)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от cantare »

milly написа:кантаре, а как им доказахте обща банкова сметка :^)
Нямаме такава, изпратихме им други документи.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от martatabs »

balbi написа:Няма как да не ви признаят детето (вашето общо дете), защото основно причината заради, която ще ви вземат тук е именно детето, а не вие или квалификациите ви.
balbi, по твоите думи всички с деца ще си минават безпроблемно, това ми звучи несериозно. И аз съм на мнение че едно дете, само по себе си, няма как да е доказателство за съвместно съжителство. Как ще докажеш, че ти и твоят партньор го отглеждате заедно на един адрес? Къде е гаранцията, ако нямате обща регистрация, че не сте разделени.
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от hopeless »

martatabs написа:
balbi написа:Няма как да не ви признаят детето (вашето общо дете), защото основно причината заради, която ще ви вземат тук е именно детето, а не вие или квалификациите ви.
balbi, по твоите думи всички с деца ще си минават безпроблемно, това ми звучи несериозно. И аз съм на мнение че едно дете, само по себе си, няма как да е доказателство за съвместно съжителство. Как ще докажеш, че ти и твоят партньор го отглеждате заедно на един адрес? Къде е гаранцията, ако нямате обща регистрация, че не сте разделени.
martatabs по тая логика излиза че ако нямаме брак ,е близко до невъзможното да докажем че сме двойка.В БГ поне действителността е такава:
-много малко хорa имат договор за наем
-още по-малко такъв за съвместен наем
-за обща банкова сметка не съм чувал някоя двойка без брак да има
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от martatabs »

Ми, hopeless...според това, което сте писали: 8 години съвместен живот без обща адресна регистрация, без договори за наем, без общи банкови сметки....женитбата е най-добрият вариант, според мен.
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Jar Jar »

hopeless написа:
martatabs написа:
balbi написа:Няма как да не ви признаят детето (вашето общо дете), защото основно причината заради, която ще ви вземат тук е именно детето, а не вие или квалификациите ви.
balbi, по твоите думи всички с деца ще си минават безпроблемно, това ми звучи несериозно. И аз съм на мнение че едно дете, само по себе си, няма как да е доказателство за съвместно съжителство. Как ще докажеш, че ти и твоят партньор го отглеждате заедно на един адрес? Къде е гаранцията, ако нямате обща регистрация, че не сте разделени.
martatabs по тая логика излиза че ако нямаме брак ,е близко до невъзможното да докажем че сме двойка.В БГ поне действителността е такава:
-много малко хорa имат договор за наем
-още по-малко такъв за съвместен наем
-за обща банкова сметка не съм чувал някоя двойка без брак да има
Че какво сложно има (или страшно ) в това човек просто да се ожени? Това е най бързият и доказуем начин. Я се оженете на бързо. Щом сте заедно толкова години, пък и детенце ще имате, явно сте един за друг. ГОРЧИВО, ЧЕСТИТО, НАЗДРАВЕ :D :party: какво ще се разправяте с наеми, сметки и други измишльотини?
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от sakrovi6te »

Може ли да помоля някой отново да публикува списъка с търсени професии на български или да ми ги изпрати на лични. Без да искам си затрих мейла. Мерси предварително
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от fenomeno »

sakrovi6te написа:Може ли да помоля някой отново да публикува списъка с търсени професии на български или да ми ги изпрати на лични. Без да искам си затрих мейла. Мерси предварително
Заповядай!
Линк
Публикувай отговор