SPESHNO!Toronto

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

imaha li kula na kashtata?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
mmmmb
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 2:00 pm

slu4aya e takyv

Мнение от mmmmb »

pazarix v super store mnogo byrzax za rabota imax si problemi tozi den i vsi4ko vyrshex avtomati4no,plastax s kreditna karta ne zabelyazax 4e edin pantalon ne go e skaniral skenera i poneje i na etiketa mu ne pisheshe cena ne razbrax po obstata smetka,na izlizane me spryaxa ot oxranata i proverixa smetkata mi kazaxa 4e sym go otkradnala,povikaxa policiya az taka se pritesnix i kolkoto i da se opitvax da im obyasnay ne iskaxa da me 4uyat,pisaxa nesto,posle policaya mi kaza 4e tryabva da se yavya v syda na 21-ti i 4e tova e kriminalno prestyplenie i 4e tryabva da govorya s advokat tova e vsi4ko koeto zapomnix taka se byax smrazila 4e ne mojex da reagiram.Tuk sym ot 3 meseca,deteto mi e v Bulgariya i tryabva na 28-mi tozi mesec da letya za BG da si go vzema ne moga da kaja na myja mi kakvo se slu4i prosto uma mi ne go pobra,tolkova sym uplashena,4e edinstvenoto koeto pravya e da myl4a,pla4a i mislya kakvo ste stane sega,edva izdyrjax tezi tri meseca,tuk vsi4ko mi e mnogo 4ujdo i nepoznato,nyamam blizki,nito priyateli,tuk sym kato robot,samo misylta 4e ste se pribera pri deteto me krepeshe sega sym v bezisxodica ne znam kakvo ste se slu4i s men,nyamala sym nikoga rabota s policiya.syd,zakoni,izobsto ne znam nisto za kanadskite zakkoni i kakavo me o4akva,ako nyakoi znae pove4e neka mi kaje kupila sym si bilet za Bylgariya ima li veroyatnost da ne moga da si otida,da si vzema deteto,tova nai-mnogo me pritesnyava?
Blagodarya vi za otziv4ivostta!Utre sutrinta ste zvynya na advokatite,nadyavam se nyakoi ot tyax da mi pomogne.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Как така те спря охраната? Алармата ли се включи? Ми случват се често такива неща, какви са тия гадове? :evil: И на мен ми се случи веднъж, обаче след като е имало пищялка на дрехата, не са я махнали и маркирали цената, а са ми сложили парцала в плика, вината си е тяхна. Трябвало е да вдигнеш скандал веднага, ама ти си се шашнала :(
Може би ще ти сложат глоба, но не мисля, че ще имаш проблем да отидеш до Бг.
Егати работата значи :?
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Не знам какви са ти отношенията с мъжа ти, но в тази ситуация по-добре е да споделиш. Няма нужда да си създаваш излишно напрежение и в къщи, ако вместо това можеш да получиш подкрепа :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
gmcc
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:37 pm

Re: slu4aya e takyv

Мнение от gmcc »

mmmmb написа:pazarix v super store mnogo byrzax za rabota imax si problemi tozi den i vsi4ko vyrshex avtomati4no,plastax s kreditna karta ne zabelyazax 4e edin pantalon ne go e skaniral skenera i poneje i na etiketa mu ne pisheshe cena ne razbrax po obstata smetka,na izlizane me spryaxa ot oxranata i proverixa smetkata mi kazaxa 4e sym go otkradnala,povikaxa policiya az taka se pritesnix i kolkoto i da se opitvax da im obyasnay ne iskaxa da me 4uyat,pisaxa nesto,posle policaya mi kaza 4e tryabva da se yavya v syda na 21-ti i 4e tova e kriminalno prestyplenie i 4e tryabva da govorya s advokat tova e vsi4ko koeto zapomnix taka se byax smrazila 4e ne mojex da reagiram.Tuk sym ot 3 meseca,deteto mi e v Bulgariya i tryabva na 28-mi tozi mesec da letya za BG da si go vzema ne moga da kaja na myja mi kakvo se slu4i prosto uma mi ne go pobra,tolkova sym uplashena,4e edinstvenoto koeto pravya e da myl4a,pla4a i mislya kakvo ste stane sega,edva izdyrjax tezi tri meseca,tuk vsi4ko mi e mnogo 4ujdo i nepoznato,nyamam blizki,nito priyateli,tuk sym kato robot,samo misylta 4e ste se pribera pri deteto me krepeshe sega sym v bezisxodica ne znam kakvo ste se slu4i s men,nyamala sym nikoga rabota s policiya.syd,zakoni,izobsto ne znam nisto za kanadskite zakkoni i kakavo me o4akva,ako nyakoi znae pove4e neka mi kaje kupila sym si bilet za Bylgariya ima li veroyatnost da ne moga da si otida,da si vzema deteto,tova nai-mnogo me pritesnyava?
Blagodarya vi za otziv4ivostta!Utre sutrinta ste zvynya na advokatite,nadyavam se nyakoi ot tyax da mi pomogne.
vij sega-ne se panirai izlishno.Stanaloto stanalo.Na vseki moje da se sluchi podobno neshto.Dokolkoto razbiram vinata ne e tvoia,a na kasierkata.Tia e choveka,koito triabva da se griji vsichko da bade markirano na kasata.Tvoita rabota e tia kato ti kaje "Tova li e vsichko?" ti da kajesh "Da" (ako razbira se e vsichko) i da platish.Tochka.Kakvo ima da mu se umuva.
Shtom si reshila govori s advokat.Ako zaradi tozi problem ne mojesh da otidesh da si priberesh deteto hodi na lekar i mu obiasni,che izpadash v nervni krizi,depresia,ne mojesh da spish i vse neshta v takav ton.Daje otidi vtori,treti pat.Pazi si vsichki dokumenti ot doktora.Sled tova otidi v sada i zavedi delo sreshtu magazina za pretarpeni moralni shteti.Pred sada vzemi i kaji,che v rezultat na tova nedorazumenie imash porajenia varhu psihikata i dori,che ima realna opasnost da se stigne do razvod,tai kato sapruga ti ne moje da poviarva,che jena mu e kradla.Garancia,che shte spechelish deloto.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Re: slu4aya e takyv

Мнение от tornado »

gmcc написа:[

vij sega-ne se panirai izlishno.Stanaloto stanalo.Na vseki moje da se sluchi podobno neshto.Dokolkoto razbiram vinata ne e tvoia,a na kasierkata.Tia e choveka,koito triabva da se griji vsichko da bade markirano na kasata.Tvoita rabota e tia kato ti kaje "Tova li e vsichko?" ti da kajesh "Da" (ako razbira se e vsichko) i da platish.Tochka.Kakvo ima da mu se umuva.
Shtom si reshila govori s advokat.Ako zaradi tozi problem ne mojesh da otidesh da si priberesh deteto hodi na lekar i mu obiasni,che izpadash v nervni krizi,depresia,ne mojesh da spish i vse neshta v takav ton.Daje otidi vtori,treti pat.Pazi si vsichki dokumenti ot doktora.Sled tova otidi v sada i zavedi delo sreshtu magazina za pretarpeni moralni shteti.Pred sada vzemi i kaji,che v rezultat na tova nedorazumenie imash porajenia varhu psihikata i dori,che ima realna opasnost da se stigne do razvod,tai kato sapruga ti ne moje da poviarva,che jena mu e kradla.Garancia,che shte spechelish deloto.
Щях да те посъветвам почти същото. Съди ги за морални вреди и наистина си извади от лекар медицинско удостоверение за травмите, които са ти нанесли.
Пази си и касовите бележки от магазина - на тяхна база ще удостовериш, че си минала през касиерка, а тя не си е свършила работата.
Не забравяй - най добрата защита е нападението!
Изображение
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

абе най-добре първо приказвай с адвокат.Той ще ти каже какво да правиш.Тук ти дават съвети,да си вадиш медицински,и да си съдиш,ама ти каза,че езика не знаеш,пак до адвокат ще опреш.ще му покажеш и какъв документ са ти дали,и какво пише в него.ти даже не знаеш какво са писали?
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
lilu1304
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юни 21, 2004 11:41 am
Местоположение: State College, PA

Мнение от lilu1304 »

Изобщо не се притеснявай, сигурна съм че всичко ще бъде наред. Не мисля, че могат да ти създават проблеми да си отидеш до БГ. Но наистина ако вдигнеш повече пушилка и се разправяш и караш ще има по-голяма файда. Но най-важното е не се отчайвай!!!
Силен е не този, който не пада, а този който като падне става!
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

goliama mechka написа:абе най-добре първо приказвай с адвокат.Той ще ти каже какво да правиш.Тук ти дават съвети,да си вадиш медицински,и да си съдиш,ама ти каза,че езика не знаеш,пак до адвокат ще опреш.ще му покажеш и какъв документ са ти дали,и какво пише в него.ти даже не знаеш какво са писали?
Мечка, преди всичко и най напред трябва да си хване адвокат - българскоговорящ - мисля че никой не е и казал друго. Останалото просто са съвети за подготовка в случай че се наложи!
Изображение
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Лесно е да давате савети на момичето от рода да сподели сас сапруга си,ами я си предтавете ,че той е канадец и те не се познават далго време,а са се запознали преди няколко месеца в интернет или от някоя агенция за бракове с чужденец,на мен така ми звучи ситуацията според представената информация.
Аватар
Viara
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Яну 20, 2004 3:36 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Viara »

Da, zavisi za kakvo pravo stava duma.
Inache eto Oshte edin Advokat:Ben Puzic.
Ne e neobhodimo da hodish v ofica my, shreshta se kudeto ti e udobno s teb.Tel: 416-503-8800 - vsiakakvi pravni uslugi.

Uspeh,
Vera,
http://www.bulbiz.com/search/en/detaile ... fault.aspx
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

tornado написа:
goliama mechka написа:абе най-добре първо приказвай с адвокат.Той ще ти каже какво да правиш.Тук ти дават съвети,да си вадиш медицински,и да си съдиш,ама ти каза,че езика не знаеш,пак до адвокат ще опреш.ще му покажеш и какъв документ са ти дали,и какво пише в него.ти даже не знаеш какво са писали?
Мечка, преди всичко и най напред трябва да си хване адвокат - българскоговорящ - мисля че никой не е и казал друго. Останалото просто са съвети за подготовка в случай че се наложи!
и аз това имах предвид,че адвоката е първото,ама оттам насетне той ще и каже какво и как да прави.Нали затова му се плаща.Друг е въпроса,че адвокатските услуги са много,ама много скъпи.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e kolko са скъпи тез адвокати? някой ползвал ли е тяхна услуга? знам че е различно но поне ми е интересно да знам от какъв порядък е- 200 $ или 2000$ примерно
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

goliama mechka написа:
tornado написа:
goliama mechka написа:абе най-добре първо приказвай с адвокат.Той ще ти каже какво да правиш.Тук ти дават съвети,да си вадиш медицински,и да си съдиш,ама ти каза,че езика не знаеш,пак до адвокат ще опреш.ще му покажеш и какъв документ са ти дали,и какво пише в него.ти даже не знаеш какво са писали?
Мечка, преди всичко и най напред трябва да си хване адвокат - българскоговорящ - мисля че никой не е и казал друго. Останалото просто са съвети за подготовка в случай че се наложи!
и аз това имах предвид,че адвоката е първото,ама оттам насетне той ще и каже какво и как да прави.Нали затова му се плаща.Друг е въпроса,че адвокатските услуги са много,ама много скъпи.
Виж, понякога забавянето коства много и дори води до невъзможност да се представи доказателствен материал. Така че по-добре превантивно да се възползува. Поне няма да навреди - съветите не са лоши - просто ще й костват малко време и усилия.
Например как ще й предоставят да разписва актове и ще й предявяват искания - БЕЗ ДА СА Й ОСИГУРИЛИ ПРЕВОДАЧ НА БЪЛГАРСКИ! Лошото е, че е подписала, а не биваше.
Изобщо в чужда държава, ако си имаш проблеми със закона - почваш да крещиш че искаш адвокат и преводач, че нищо не разбираш и нищо не подписваш !!!
Изображение
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

tornado написа:Виж, понякога забавянето коства много и дори води до невъзможност да се представи доказателствен материал. Така че по-добре превантивно да се възползува. Поне няма да навреди - съветите не са лоши - просто ще й костват малко време и усилия.
Например как ще й предоставят да разписва актове и ще й предявяват искания - БЕЗ ДА СА Й ОСИГУРИЛИ ПРЕВОДАЧ НА БЪЛГАРСКИ! Лошото е, че е подписала, а не биваше.
Изобщо в чужда държава, ако си имаш проблеми със закона - почваш да крещиш че искаш адвокат и преводач, че нищо не разбираш и нищо не подписваш !!!
tornado, ти в колко "чужди държави" си бил???
Ако нямаш какво да кажеш, но ти се иска да кажеш нещо, не го прави точно в тази тема :idea: :evil:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Заключено