Medicinskite-za hora sas zdravi nervi!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Мисля си, че едва ли от Вита нарочно ни правят спънки - нали си кльопат паричките ни...
Виж, за допълнителните снимки е ясно - добре че ни правят и още една, в профил... :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Мисля си, че едва ли от Вита нарочно ни правят спънки - нали си кльопат паричките ни...
Виж, за допълнителните снимки е ясно - добре че ни правят и още една, в профил...
Хей, та нали трябва да "изкльопат" всичко, което могат...И да се задавят, какъв е проблема - ще се зачервят, ще се изкашлят, ще се изплюят в шепа и пак ще си го глътнат.
Спънки ли? След 3 (три) проведени разговора с Вита вчера, никой не можа да ми каже ДАЛИ документите ни са изпратени в Букурещ!!! И аз пак трябва да се обаждам, да чакам по телефона да се намери някой, който има съответната информация, да ме прехвърлят "по етажите" и да ми свири музиката в ушите, а в главата - цяла симфония!
Зависи какво разбираш под "спънки", но всяка следваща спънка на тях им носи още парички.
И какво означава да мълча, да си трая и да чакам?
ТА НАЛИ ТАМ СЕ ИЗДЪРЖАТ ОТ НАШИТЕ ПАРИ?
Аватар
f
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:42 am
Местоположение: Sous le pont d'Avignon

re

Мнение от f »

I teb sa te metnali priatelu Octopus! Nali davach 133 lv. na chovek za izsledvania v koito vliza edna rentgenova snimka. Nali taka kazva Cenov? I taka kazvat na registraturata vav Vita. Kakva e taia vtora snimka i zachto ne e vkluchena v cenata ot 133 lv a ia plachtach dopalnitelno? A za dvete snimki nichto ne znaem... Vladislav Cenov ne bil zapoznat... nechto mankame....vdigame ramene... Aide be!

Otivach v magazina. Na tabelkata piche: sirene 3 lv. Prodavachkata ti kazva abe dai 5 lv. chtot nechto sme go zakasali s oborota....
Аватар
Fedmahn Kassad
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:23 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Fedmahn Kassad »

Що се отнася до написаното по-горе от RDD - 25 поликлиника или Грийнберг е супер, ама изискването е да се мине през Вита. И все пак искам да направя уточнението, че ние с жена ми нямахме проблеми във Вита или Исул. Никой не се оплака че имам голям или малък гръден кош (висок съм 191 см/105 кг.). Направиха втора снимка защото наскоро карах бронхопневмония и е разбираемо, че трябваше да има втори ъгъл. Иначе всичко мина нормално, като цялата медицинска процедура отне 3 часа (Вита и Исул).
We don't want Other Worlds. We want mirrors.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Fedmahn Kassad написа:... Никой не се оплака че имам голям или малък гръден кош (висок съм 191 см/105 кг.)...
С тия размери, смеят ли да ти създават проблеми? Ами ако се ядосаш ... :x :wink: :lol:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Сигурно във Вита имат някаква логика, за да постъпват така...
Изобщо процедурата тече по различен начин при сходни факти, което е доста далеч от желаната ентропия... :D
Ние вече се понаучихме на търпение...
Ако някой е чел "Замъка на лорд Валънтайн", сигурно ще си спомни как се стига до Господарката на сънищата - с пълно самоотричане...само когато превъзмогнеш копнежа и нетърпението си, ще преминеш през портите...
Явно в Букурещ имат директива да ни направят по-добри... :lol:
Основен урок е, че трябва да имаме доверие и вяра в институциите...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
qnko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:39 pm
Местоположение: sofia

Мнение от qnko »

IvHaydu, kakva viara imash vav istitucii kato Vita? Istinata e che d-r Ani Savcheva zaedno s maja si sa sobstvenici na vaprosnata VITA !!! Ako ne sa kandidat imigrantite v poliklinikata im niama da stapi jiv pacient. Tova e prichinata zdarvi hora da se ostaviat za vtori med. pregled slet tri meseca i t.n. Nali se seshtash, za kakvo stava duma? Vsiaka dopalnitelna rengenova snimka ili drug pregled sa: chisti kinti v djoba na Savcheva i familia. Izvodite ostaviam za vas.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

qnko написа:IvHaydu, kakva viara imash vav istitucii kato Vita? Istinata e che d-r Ani Savcheva zaedno s maja si sa sobstvenici na vaprosnata VITA !!! Ako ne sa kandidat imigrantite v poliklinikata im niama da stapi jiv pacient. Tova e prichinata zdarvi hora da se ostaviat za vtori med. pregled slet tri meseca i t.n. Nali se seshtash, za kakvo stava duma? Vsiaka dopalnitelna rengenova snimka ili drug pregled sa: chisti kinti v djoba na Savcheva i familia. Izvodite ostaviam za vas.
Прав си Янко!
Имах предвид да имаме вяра в канадските институции, не в нашите си родни мили...
Не че в Канада са много стока (поне от това, което чета, виждам, че и там не са цъфнали и вързали), не е рая, но са в десетки пъти по-добре от нас...
:beer2:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Ние също преживяхме подобна сага с медицинските. Това е нещо ужасно. Много, ама много сме разочаровани!!!!!!!! И ядосани!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

az preminah pregleda bez problemi.napraviha mi izledvaniata barzo.v isul daje doktora me izvika predi edni drugi hora.savcheva pregleda snimkata i kaza che e nared,pregleda i isledvaniata.popitah ia dali ima neshto koeto triabva da me pritesniava ,tia kaza ne i tova beshe.pojelavam na vseki da mine bezproblemno na pregleda
Заключено