Първи впечатления от Монреал!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

sara написа:
Mr. Nobody написа:Tezi, koito niamat baza za sravnenie osven BG, im haresva vednaga.
Zavisi ot glednata tochka.
ох, добре че сте двамата с Dr.Jack дето сте били по света и да имате точна оценка. щото то иначе всички в заблуда щяха да живеят!
As jivqh v zabluda do denq na pristiganeto si - misleh 4e Montreal e nqkakva prekrasna kombinaciq ot Paris i Copenhagen.
Sega 4ak mi e smeshno 4e sum si vuobrazqval takiva neshta. :uhoh:
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Mistar Jack,ama ti si bil golyam optimist v ochakvaniyata si ,az byah po skromen ,nadyavah se Vancouver da e pone malko kato Varna ,a Mtl. kato Plovdiv ,a ti kade otide Budapest i Paris.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

riadko pisha veche v foruma, no ne mojah da se stqrpia da ne pozdravia rose za dobroto opisanie :D , sled pochti 3 godini tuk vijdam oste :wink: pochti sqstite polojitelni strani na canada spriamo bg.
tia deto se opravdavat che sediat tuk zaradi pasporta :D , mai doktora kazvashe, che e zatova...ami to i bg 2007 mai steli da hodiat navsiakqde s tehnia, sto li im triabva da se mqchat tuk :idea:
oste vednqj rose pozdravlenia :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Toshko sega naistina ne te razbrah kakvo obshto ima arhitekturata na Mtl. i kanadskiya pasport.Za men sa dve savsem razlichni neshta ,i dokato priteganieto na kanadski pasport nikoga ne mi e bilo cel/ako prochetesh v drugiya forum dage tarsya da go prodam/,to arhitekturata na Mtl. meko kazano me otblaskva .
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

Hahaha (tova e kym Jack)
Mda, malko sa smeshni sravneniata s Paris, viarno si e. Nali kazvat che MTL e Paris na severna amerika? :lol: Mai shte izleze tochno taka, shtoto v severna amerika grad s istinski centyr i takova kolichestvo krychmi mai niama:-)) Kato mi mina pyrvia shok ot razlikata s paris obache :lol: , sega moga da kaja, che e dosta hubavo:-))))
Rose, uspeh! :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Sravnen s golyama chast ot amerikanskite gradove MTL. po mi haresva .Neznam samo zashto Paris go imate za obrazec ,na men Budapest i Barselona sa mi po interesni ot gledna tochka na kupona .
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

ejj bate ti otkoga stana doktor :D tova ne beshe za teb, a za drjack :D
Аватар
pickwick
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 15, 2004 10:09 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pickwick »

А бе бате, ти какво толкова й харесваш на тази Будапеща :?:
Ако си ходил само по центъра може ,но отиди малко към кварталите, за да видиш за какво става въпрос ... :P
Унгарците се мислят за европейци, ама добре че са били австрийците да им управят архитектурата...
Пък те са си едни гадни копелета, които се напикават в петък вечер по тротоарите след няколко бързи бири с водка и така разпускат...
А когато българин им влезе в магазин, охраната го следи като крадец 8)
Иначе центърът на Будапеща наистина си заслужава да се види и ....като че ли това е единственото за гледане в Унгария...
Едно голямо равно поле и това е....

АААА, и няма къде да седнеш да изпиеш едно кафе като бял човек, щото те го нямат като традиция да правят истински кафенета...само скъпи ресторанти, долнопробни кръчми и тук там някоя сладкарница, в която е по-прието само да си купиш нещо, а не да седнеш и да го консумираш - гледат те като извънземен!!!!

Опа...., пиша от ника на жена ми...ЩЕ МЕ УБИЕ!!! :mrgreen: :mrgreen:

След малко ще се включа лично.... :lol:
D&N&D
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Дек 13, 2003 11:07 am
Местоположение: Burgas

Мнение от D&N&D »

Uspexi i kasmet i ot nas. Nadiavame se i nie kato pristignem da poluchim sashtata pomosht kato vas. Mnogo optimistichno i vedro pismo, koeto povdiga duxa na chakashtite da zaminat. Blagodaria vi.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

DrJack написа:As jivqh v zabluda do denq na pristiganeto si - misleh 4e Montreal e nqkakva prekrasna kombinaciq ot Paris i Copenhagen.
Sega 4ak mi e smeshno 4e sum si vuobrazqval takiva neshta. :uhoh:
abe to според мен май си изляаъл от една заблуда и се навлязъл в друга , нo лични предпочитания както се казва!

но не знаех, че има толкова големи почитатели и познавачи на архитектурата! браво!
Mr Nobody, мерси за уточнението :) с това съм напълно съгласна
Za da e shtastliv chovek, e nujno poveche ot niakolko velichestveni katedrali ot 12 vek. Dokato v Evropa s pompoznite katedrali ti VINAGI shte si ostanesh chuzhdenec, v Montreal tova niama takova goliamo znachenie. Za da obobshtia, v Montreal horata ne idvat zaradi arhitekturata, a zaradi kachetvoto na jivot.
пардон на росе че пообъркахме и разводнихме темата! успех!

хайде със здраве!
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

Здравейте отново :lol: ,
Благодаря на всички за хубавите пожелания, когато човек мисли положително и прави добро, то му се връща стократно и ако всички по-малко критикуваме и повече помагаме на хората около нас, няма да има такива, които да страдат от нечия гадост... :cry:
Мисля, че най-големия проблем на българите е тяхното вечно недоволство и критикарство на всичко и всички... и докато това отношение не се преодолее, младите хора ще продължават да напускат България по едни или други причини...!
Желая, Весели Коледни и Новогодишни празници на всички и нека не забравяме, че:
"На каквото си постелем на това ще полегнем!"
Късмет и много здраве през Новата Година! :partytime:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

...Направо си представям как една ядосана служителка от България си смъмря нещо под носа и те гледа заплашително все едно, че не е на работа и й губиш от скъпоценното време...
ах как ми липсват тези българки намусени служителки тука-може да са намусени,ама последната чистачка да хванеш ти дава нужната информация ,къде при кого да отидеш ,ан кой телефон да се обадиш,колко пари да си приготвиш,че и закона ,който те интресува по памет ще цитира,
а тези любезните служители тукашните недай боже да им зададеш нещо , което не е конкретен въпрос тясно ограничен в тяхното безкрайно ограничено поле на действие изпадат в паника и гледат бързо(но любезно :lol: ) да те разкарат...
мерси предпочитам българските служители-тези дори не се опитват да мислят.
Gerry
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:53 pm

Мнение от Gerry »

Здравей, Rose!
Много ми е драго да открия човек, който вярва, че направеното добро има смисъл. Доброто се връща стократно, въпреки че понякога ни се струва, че е точно обратното. Но дори и да не срещнем добро в отговор на нашите добрини, остава ни поне удоволствието, че ние сме умножили доброто в този свят, нали?
Весела Коледа и Щастлива Новата 2005 Година!
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Gerry написа:Здравей, Rose!
Много ми е драго да открия човек, който вярва, че направеното добро има смисъл. Доброто се връща стократно, въпреки че понякога ни се струва, че е точно обратното. Но дори и да не срещнем добро в отговор на нашите добрини, остава ни поне удоволствието, че ние сме умножили доброто в този свят, нали?
Весела Коледа и Щастлива Новата 2005 Година!

Gerry , звучиш като да си лепнала някой меланхоличен вирус?!?!........... :wink: :wink: :wink:
Изображение
Gerry
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:53 pm

Мнение от Gerry »

А какво друго ми остава, след като разбрах, че интервюто ще е някъде към април /евентуално!!!/ и освен това трябва да си блъскам главата откъде да намеря допълнителни средства да платя невъзможните им такси? Освен да гледам философски на живота, какво друго мога да направя? Приемам предложения и идеи! :(
Заключено