njakolko reda za canada ne v rozovo

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

BabaPena написа: raboteshta do pobarkvane i vse oshte orientirashta se...Haide sas zdrave!
колежке, ама това възможно ли е за нашата професия :shock: аз си мисля, че пуснеш една ел.фореза да си тече и си пиеш кафенце и лаф моабет през това време :D ама пък и развлеченията са ти много "класически"
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

sasho71 написа:
BabaPena написа: raboteshta do pobarkvane i vse oshte orientirashta se...Haide sas zdrave!
колежке, ама това възможно ли е за нашата професия :shock: аз си мисля, че пуснеш една ел.фореза да си тече и си пиеш кафенце и лаф моабет през това време :D ама пък и развлеченията са ти много "класически"
Tova da ne ti e aspirantura v BAN be kolega? :-P (Ot sutrinta vartia 4ta tsentrofuga s ATP probi i oshte 6 me chakat do dovechera...a i EPR-a triaa da naglejdam...) Kakvo beshe tova kafe? :-)

Uspeh na izpitite! ;-)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Babo Peno - kak e ? odawna ne si bila w EFIR.:-)

Po gumite ti sadq 4e rozowiq period pri tebe oste ne e preminal :-)
q napischi malko powe4e - predpolagam sled 2 meseza ima kakwo da se kave i ima6 powe4e wpe4atleniq.
A zdrawiq stud zapo4na li ? ili oste 4akaneto na spirkite ne e problem. :-)

Otnosno razwle4eniqta-ami moito mnenie e 4e w Ca e dosta po konserwatiwno otkolkoto w Ewropa.qsno 4e ima kade da se ide-oba4e 4oweka e doschal s izkriwena predstawa kakwo go o4akwa w Ca.

I da ne zabrawqme 4e toi e semeen -a towa promenq mnogo nestata.
zahari
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:48 pm
Местоположение: edmonton,alberta

THANKS ZA OTGOVORITE

Мнение от zahari »

blagodarja na vsi4ki koito sa pro4eli moeto mnenie.iskam samo da uto4nja 4e ne stava vaobshte vapros za ot4ajanie ,nie sme si podgotvili mnogo dobre uroka oshte ot bg-az ne sam doshal tuk za da ostavam za tsjal jivot ,osobeno sled kato vijdam kakvo e.ne se pritesnjavam 4e ne rabotja -imam dostata4no sredstva za da ne rabotja v blizkite 3 godini,pak i zaplatata na jena mi dosta po dobra ot na pove4eto imigranti s pogoljam staj(za spavka otnosno u4itelskite zaplati vijte info ot TEACHERS ASSOSIATION).
NE ZNAM ZASHTO VINAGI VAPROSA SE OBRASHTA OTKAM PARI -AZ KAZAH V MOETO PISANIE 4E AKO 4OVEK JIVEE MIZERNO V BG ,TUK SHTE MU HARESA.
MOETO RAZO4AROVANIE NE IDVA OT LIPSA NA PARI-A OT LIPSATA NA DUSHEVEN KOMFORT TUK.
GLUPOSTITE OT RODA ZA DOKTORI KOJODERI V BG,ZA BABRETSI I DRUGI TAKIVA -ISAM DA VI KAJA 4E AKO TUK STE BEDNI A SPORED MEN DOHOD POD 3000cad MESE4NO NA 4OVEK TE OPREDELJA KATO BEDEN TE POSTAVJA V SASHTOTO POLOJENIE KAKTO V BG -AKO NJAKOI SI MISLI 4E DOKTORA V CANADA SHTE GO PRIEME VEDNAGA ILI E GOLJAM KASMETLIJA ILI NE E V CANADA.ISTINATA E 4E BEDNITE NAVSJAKADE GO DUHAT KAKTO SI MU E REDAT .E ,VERNO TUK GO PRAVJAT PO ELEGANTNO ,NO UPRAJNENIETO E SASHTOTO.
SIGURNO STE PRAVI ZA GRADA -IMA I DRUGI GRADOVE V CANADA .AZ SE SPRIJAH NA EDMONTON IMENNO ZARADI UNIVERSITETA TUK .
PROBLEMA E 4E NE SAM SIGUREN DALI ISKAM DA PRIRAVNJAVAM DIPLOMATA SI S CANADSKA,ZASHTOTO NE SA SAMO PARITE TOVA KOETO TE PRAVI SHTASTLIV.
RAZBIRA SE 4E PARITE SA VAJNO NESHTO I AKO GI NJAMASH V BG NJAMA LOSHO DA GI POTARSISH NAPRIMER V CANADA,NO AKO GI IMASH V BG NE CANADA E MJASTOTO ZA IMIGRATSIJA -OTIDI NAPRIMER V FRANCE -TAM STANDARTA E PO VISOK OT CANADA .
SPORED MEN PRIKAZKITE 4E CANADA E STRANATA S NAI VISOK STANDART SA PALNA IZMISLITSA OT STRANA NA CANADSKOTO PRAVITELSTVO ZA DA NABIRA TAKA NEOBHODIMITE IM IMIGRANTI.
AKO SI MISLITE 4E TUK NE STAVAT UBIISTVA ,4E NJAMA IZ4EZNALI DETSA ,NE E VERNO .V VSEKI PO GOLJAM MOL SEDAJT SNIMKI NA IZ4EZNALI DETSA ,AKO SI MISLITE 4E TUK NJAMA NARKOTITSI ,PAK SE LAJETE -IMA DORI V POVE4E OT BG.
NJAKOI BESHE PISAL DA HODJA PO PIKNITSI -PISNA MI VSE TOVA DA PRAVJA ,PAK I VE4E VREMETO NE DAVA ILI AZ SAM PO ZIMORNIT4AV I NE MI SE HODI NA PIKNIK PRI -4,ILI OSHTE NE SAM SVIKNAL KATO ESKIMOSITE :D .
TOZI POSTING GO NAPISAH NE ZA DA OBIDJA NJAKOI ILI DA GO OTKAJA OT IMIGRATSIJA A PO SKORO DA GO PODGOTVJA ZA TOVA ZA KOETO AZ NE BJAH PODGOTVEN ,ZASHTOTO V INTERNET SAITOVETE NIKADE NE MOJE DA SE PRO4ETE 4E V CANADA SOTSIALNIJAT JIVOT E NA MNOGO NISKO NIVO.
A RESHENIETO ZA ILI PROTIV IMIGRATSIJA E SAMO VASHE.
USPEH NA VSI4KI,NEZAVISIMO KAKVO SA RESHILI.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Praw si Zahari za mnogo raboti deto gi pishesh, kato naj-praw si za standarta na zhiwot. W Canada standarta na zhiwot (kakwoto i da znachi towa poniatie) e mnogo, mnogo nisyk. Ama za bedniacite, ti ako si zabar tuk, shte hodish da si karash jahtata prez weekenda, ili shte otskachash do Bahama mamite ili Vegas ili kydeto iskash na majnata si, kakto prawi moj zabar. Ta oshte se chudia kak mozhe zabari i prochie wisoko plateni w BG (no tozi niskia standart) kadri da imigrirat w Canada. Kakwo ochakwate ot Canada. Powecheto ot nas sa doshli tuk ot nemotia i pylna bezizhodica. Ima i ot drugata krajnost ama te sa riadkost. I towa za duhovnia zhiwot che go niama sa pylni gluposti, mnogo dobre si zhiwejat horata, naj-veche duhovno. Kato pozhiweesh malko tuk, shte se posocializirash i shte widish che ne e zle. Ako si reshil da ostawash w Canada naj-dobre wzemi se izuchi, shtoto kato swyrshat paricite, ne mi se misli nakyde shte ja podkarash. Inache ne vizhdam smisyl da pylnish canadskata hazna s fresh money. Ot chij zor???
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: THANKS ZA OTGOVORITE

Мнение от survivor »

Zahari, zagleday se nyakoy pat iz tezi obyavi v mall-ovete za izcheznali deca ot koya godina sa izcheznali decata i dali sluchayno familiyata im ne savpada s tazi na pohititelya. Tova sa mnogo vazhni podrobnosti.
A za socialniya zhivot mislya che ti e rano oshte da govorish. Az lichno tova lyato, poveche ot dve godini sled pristiganeto mi v Canada, savsem sluchayno otkrih edna chudesna vazmozhnost za socialen zhivot za cyaloto semeistvo. I se chudya kolko li oshte neshta ne znam. Mezhdu drugoto vizh v kvartalnata vi biblioteka. Pone v nashata organizirat mnogo deinosti i za deca i za vazrastni.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Абе остави го, ти му разправяш как да си гледа душевния не социалния комфорт на първо време, той пак плюе, не е за парите, ама сте бедни и тъпи ... Хайде като прекара зимата в елегантни упражнения в Едмънтън да хваща самолета за където му хареса.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Emi na vsichki deto tolkova prehvalvate Evropata s visokia standart moga da kaja - aide na samoleta i vyv Francia nikoi ne vi spira!!!

Ombudsman,
Koi e kazal che za minimalnata zaplata v Kanada se boria!!!
Znaesh li kolko e srednata rabotna zaplata tuk, ne govoria za priatelchetata na povecheto negativno nastroeni kym kanada deto tuka bili care i t.n. Nad 80% ot horata tuk prejiviavat s po 300 - 400 daje mai se izhvyrlih malko. Ako triabva da plashtat i naem osven parnoto prez zimata neznam s kakvo prejiviava polovinata ot naselenieto??? :shock:
Az v BG nikoga ne sym rabotil za zaplata pod srednata i edvam svyrzvame dvata kraia.... ama kvo sym sednal da gi razpraviam tia neshta vsichki gi znaiat
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

Kpetrov написа:Emi na vsichki deto tolkova prehvalvate Evropata s visokia standart moga da kaja - aide na samoleta i vyv Francia nikoi ne vi spira!!!
to imа едно такова настроение (особено сред недоволните) и то е: там, където не сме ние е най-хубаво! и Европа е хит!

само да спомена, че средните заплати в ЕУ не са много по-високи от средните заплати в Канада, а цените са над тези тук.... поне по мои наблюдения от приятели и роднини. за цените на имотите - е без коментар.

що се касае за лекарите във Франция - лекар със специалност, в центъра на Париж в държавна болница получава заплата колкото и секретарката на шефа ми... верно че зависи от секретарката де, но .... инфото е от един такъв лекар местен тамошен и бял (да не останете с грешно впечатление)
Гост

Мнение от Гост »

Kpetrov написа:Emi na vsichki deto tolkova prehvalvate Evropata s visokia standart moga da kaja - aide na samoleta i vyv Francia nikoi ne vi spira!!!

Ombudsman,
Koi e kazal che za minimalnata zaplata v Kanada se boria!!!
Znaesh li kolko e srednata rabotna zaplata tuk, ne govoria za priatelchetata na povecheto negativno nastroeni kym kanada deto tuka bili care i t.n. Nad 80% ot horata tuk prejiviavat s po 300 - 400 daje mai se izhvyrlih malko. Ako triabva da plashtat i naem osven parnoto prez zimata neznam s kakvo prejiviava polovinata ot naselenieto??? :shock:
Az v BG nikoga ne sym rabotil za zaplata pod srednata i edvam svyrzvame dvata kraia.... ama kvo sym sednal da gi razpraviam tia neshta vsichki gi znaiat
По принцип на такива тенденциозни изказвания вече не обръщам внимание, но като за последно, защото си ме цитирал да ти отговоря, Kpetrov.

Първо: по повод минималната работна заплата
Kpetrov написа:Shto da ne mu viarvame az mu viarvam ama tuka i za 5 na chas nemoga da bachkam taka che niamam kvo da govorime a che pochti ne se izliza ot vkyshti osven za sbirkite na Canadskata grupa syshto niama da govorim.
Второ: Мисля, че ти обърнах внимание, че просто ти давам пример и че много добре знам какво е положението в България. Това, че там животът е такъв, не означава, че тук хората трябва да се задоволяват с това, което намират. Например: идваш, не намериш желаната работа, доходите са ти ниски - обикновено оставаш недоволен (общия случай - защото българите не идват за минималната работна заплата :) ).

Трето: Не си ти този, който без да е бил още тук трябва да дава оценки и да съди хората, които дават мнението си във форума, въз основа на опита си. Те го правят заради кандидат-имигрантите, за теб включително ! Нямат нужда да им даваш съветите си да си хващат самолета за Франция или България, защото още не си стъпил тук, не си преживял техните трудности, не си видял какво представлява живота в Канада. Шапка им свали, че споделят това с теб. Това е като благословия, та дано на теб да ти бъде по-леко, да имаш повече информация, по-реални очаквания и повече шанс.

Успех :wave:
Последно промяна от Гост на Пон Ное 08, 2004 6:43 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Ombudsman написа:Трето: Не си ти този, който без да е бил още тук трябва да дава оценки и да съди хората, които дават мнението си във форума, въз основа на опита си. Те го правят заради кандидат-имигрантите, за теб включително ! Нямат нужда да им даваш съветите си да си хващат самолета за Франция или България, защото още не си стъпил тук, не си преживял техните трудности, не си видял какво представлява живота в Канада. Шапка им свали, че споделят това с теб. Това е като благословия, та дано на теб да ти бъде по-леко, да имаш повече информация, по-реални очаквания и повече шанс.
Много добре казано! И дано повече кандидат емигранти да го прочетат!
Изображение
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

sara написа:
що се касае за лекарите във Франция - лекар със специалност, в центъра на Париж в държавна болница получава заплата колкото и секретарката на шефа ми... верно че зависи от секретарката де, но .... инфото е от един такъв лекар местен тамошен и бял (да не останете с грешно впечатление)
Сара,
абе тая секретарка кой знае какви неща може :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: THANKS ZA OTGOVORITE

Мнение от sasho71 »

zahari написа: SPORED MEN PRIKAZKITE 4E CANADA E STRANATA S NAI VISOK STANDART SA PALNA IZMISLITSA OT STRANA NA CANADSKOTO PRAVITELSTVO ZA DA NABIRA TAKA NEOBHODIMITE IM IMIGRANTI.
мдам, тук често чувам за високия , т.е. най-виссокия in the world стандарт и направо се чудя да се смея ли, да се ядосвам ли... тия хора явно никога не са влизали в метрото, не са ходили в квартали кат скарбъро и етобикок, не са си купували менте храни, не са ходили на лекар и т.н. и т.н.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Аз не мога да разбера, защо народа плаче толкова, че тука било различно.

Едно време един познат македонец, иронически и той медик, ама истински, сподели на прощалното си парти: хората няма да дойдат при тебе, ако си седиш по цял ден в къщи и само се оплакваш колко ти липсва социален живот и колко са всички тук тъпи :). На партито апропо имаше към 30 души - българи, исландци, евреи, поляци, канадци. В края на вечерта, повечето бяхме пияни на тараби и пеехме в нестроен хор неясна песен на няколко езика. И на това ако човек не му вика "пълноценен солиален живот", аз не знам кое е.
А, да добавя действието се развиваше в тъпият Едмънтън. Сега македонеца и жена му (зъботехник) държат кабинети в калгари, а вратата им е винаги отворена за стари и нови приятели от народности всякакви, ако разбира се тези такива намерят пътя, вместо да реват и да се тръшкат.
Така, че драги четящи, повече от две гледни точки винаги ще има, или както казват тибетците в живота е кой как си го направи :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

babinoyarentze написа: А, да добавя действието се развиваше в тъпият Едмънтън.
е как тъп бе? там е най-големия мол in the world- вутре има 800 магазина, 50 ресторанта, ЕЗЕРО с изкуствени вълни, паркинг с 20000 места, малиииииииииииии голяма работа е това бреййй :roll:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено