vajen opit za medicinskite

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
ghr
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 9:52 am

vajen opit za medicinskite

Мнение от ghr »

Zdraveite,
iskam da spodelq ne6to,koeto mi se slu4i na medicinskite.Po princip minavat byrzo i za razlika ot opisanoto v statiite ve4e vsi4ko se pravi vyv Vita,a ne kakto predi-retgenovata snimka v ISUL. Preduprejdavam vi da piete mnogo te4nosti okolo 2 4asa predi da dadete urina,6toto az napravo poludqh,sled kato dvca pyti davah urina,koqto ima6e zavi6ena koncentraciq na ediniq ot parametrite-ne6to,koeto se slu4va kogato ne se pie voda.Az naistina ne bqh pil ot ve4erta,mai:)Naloji se da izpiq udarno 2.5 ltrs voda za oklo polovin 4as,za da mi izleze "normalna" urina.
Drugoto,koeto mi se slu4i po-nerutinno e 4e v ediniq ygyl,v koito mi napraviha rentgenovata snimka mi izlqzoha nqkakvi petna v beliq drob,no na posledvalata vtora snimka pod drug aspekt vsi4ko be6e normalno.Imaiki predvid,4e na 3 ot 4 4oveka peredi mene im napraviha po o6te edna snimka mislq,4e e normalno.Taka,4e po-dobre se syglasete da platite o6te edna snimka otkolkoto da izpratite nqkoq izmamna,koqto da stane pri4ina da vi vyrnat za novo medicinski.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

поздравления за успешно минатите прегледи

Мнение от alen vid »

Здравей ghr,
ти питали доктора,защо са излезли тези петна на първата снимка?
По-принцип ти пушач ли си?- защото аз съм пушач и доста се притеснявам за мед.резултатите си.
qwerty
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 4:00 pm

Мнение от qwerty »

ghr, ti sywsem skoro pisa che si minal interwuto, a sega spodeliash opit ot medicinskite! Da ne bi neshto da sa uskorili procedurata :wink:
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: поздравления за успешно минатите прегледи

Мнение от Rainmaker »

alen vid написа:защото аз съм пушач и доста се притеснявам за мед.резултатите си.
ne e samo ot pusheneto
edin poznat go zabaviha s 9 meseca i 3 puti pravi snimki
a nikoga ne beshe pushil :beer:
Аватар
ghr
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 9:52 am

dwf

Мнение от ghr »

Ami ne sym pu6a4,prosto doktora kaza,4e nqkakvi kryvni telca sa izlqzli kato petno zaradi ygyla na snimane.Posle kato me snimaha pod druga poza(stoika)nqma6e ni6to.Kazaha,4e se slu4valo 4esto.A za procedurata ne sa q promenili,prosto az malko q pravq po-razli4no,6toto nqma da sym v BG kato mi doidat formulqrite
ЗОРИ
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Юни 30, 2004 3:59 pm
Местоположение: Дивия Запад

Мнение от ЗОРИ »

И при нас беше така - двата със съпруга ми направихме повторни рентгенови снимки. Тези "петна" ни обясниха, че не са нищо обезпокоително. Просто някакви "калцити" (или нещо от сорта, медицината не е моята област) на ребрата се виждали прекалено ярко и можели да заблудят докторите в Букурещ, че са последстие от заболяване на белите дробове. И двамата не пушим. Пушачите също минават без проблем, важното е да не сте боледували от туберколоза.
Така че ако ви накарат да ви снимат повторно, в друга позиция, съгласете се. Доплатихме 15 лв. за моята снимка, а за снимката на мъжа ми не взеха пари.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Това с "нормалната" урина като че ли е метод на поликлиниката да припечелва още по някой лев. А сега след като и снимките са вече при тях са намерили още един начин за двойно плащане.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Mnogo vajna info. spodeliate shte e ot polza za mnogo ot nas koito sme po vashite stapki 10x
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

izlqzoha nqkakvi petna v beliq drob,no na posledvalata vtora snimka pod drug aspekt vsi4ko be6e normalno
това го правят почти със всеки-за да платиш 2 пъти рентгенова снимка-аз тъпанара му казах в началото ,че в последните 2 години имам поне 15 рентгена и ще хвана левкемия-накрая пак 2 снимки ми направи-да нямало неясноти-не ми е за 15 лева ами заради облъчването-да му ги бях платил в началото 2 ,че да не ме облъчва-цигански номера - и тук ги има :lol:
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Nema strashno, wsichko e za da se wzemat mangizi i shefowete da stawat wse po-bogati. Ta te weche si naprawiha Kanadata w BG. Prigotwete 50-100 kinta otgore za dopylnitelni izsledwania. Ajde che ne mi se zanimawa s tezi moshenici.
sabian
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 8:26 am
Обратна връзка:

Мнение от sabian »

Bah mama my to tez doktori po tazi logika mogat da kaziat, 4e i ot tuberkuloza sam bolen -> vizdali kravni telca, agala na snimkata dran-dran. To ostava i zaradi medicinski da varnat 4ovek. :shock:
Историята се прави от хората, които открито и смело излизат на сцената на живота. Тя не говори нищо за тези, които са мълчали, когато е трябвало да говорят.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

pepel ti na ustata :twisted:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Споко бе, хора! Дори и СПИН да има човек, пак няма да го върнат, а вие сте се закахърили за изкаран хепатит, туберколоза, пневмония и разни тям подобни дреболии.
При това изобщо не се шегувам и мога да го докажа.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено