Дайте шанс на децата си!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

vio написа:коефицентът R на училището е равен на този в колеж (а какво значи това, ще разберат само тези, които искат децата им да учат и в университет, а не да си останат с едно колежче само
Значи незавършването на Бреб'оф, или Станислас значително намалява шансовете за приемане в колеж?
vio написа:Много информирани се извъдихте всички! Как така се изказвате за училище, в което вашите деца НЕ ходят.
А ти как се изказваш за училища в които твоите деца не ходят?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от vio »

ablood написа:
vio написа:коефицентът R на училището е равен на този в колеж (а какво значи това, ще разберат само тези, които искат децата им да учат и в университет, а не да си останат с едно колежче само
Значи незавършването на Бреб'оф, или Станислас значително намалява шансовете за приемане в колеж?
vio написа:Много информирани се извъдихте всички! Как така се изказвате за училище, в което вашите деца НЕ ходят.
А ти как се изказваш за училища в които твоите деца не ходят?
Няма нужда да мислите за колеж ако завършите Бреб'оф или Станислас - децата кандидатстват в университет след това ;) май не си съвсем на ясно със системата, но умираш да коментираш!

Аз се изказвам само за това, което знам от личен опит - Стан, за останалите училища си мълча многозначително ;) ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

Грешка на езика - имах впредвид университет, а не колеж (предполагам, че е ясно, ама нямаш отговор за това).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Marto »

vio написа:
Частните френски училища college Stanislas и college Marie de France са по джоба дори на нови имигранти!!! Факт! Който иска да спори да заповяда!
Ако ще давате пари за частно училище, пратете децата в английско училище. Това е единственият начин в Квебек да дадете "шанс на децата си", щото няма как иначе да научат английски като хората . В 21-ви век да си франкофон е все едно да си с умствено увреждане. Има къде по-полезни езици за учене - испански, португалски, китайски, немски, японски...
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Joya »

vio написа: С риск да подразня редовно четящите, отново ще повторя за образованието в Канада и най-вече в Монреал (от лични впечатления): обществените училища където най-вероятно ще попадне вашето дете поне в началото са под всякаква критика!!! .
Това звучи като да имаш опит във всичките ....
А изказването за децата на другите хора е направо под всякаква критика. говори за висок интелект, определено, като за частно училище......
Нашите винаги са си най-умни и интелигентни, другите са ужасни диваци без култура.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Люта чушка ® »

vio написа:...децата завършили "тоя загубен" Станислас влизат на 100% в университети...
На мене, като на дипломиращ се във франкофонски университет, ще ми зачетете ли мнението? Държа единствено да споделя наблюдението, че в програмата ми 50% от колегите (местни диванета от първия до последния) са завършили частни училища, и далече не те дават най-високи академични резултати. Да не говорим че при изискванo ниво за английски на intermediate level на много от тях им се наложи да вземат допълнителни курсове :geek: Толкоз по въпроса за недостижимите образователни висоти на частните училища в провинция Квебек, и най-вече в метрополията Монреал!
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от pumpy »

ablood написа:
vio написа:
pumpy написа:
ablood написа: Stanislas е евтино, частно училище с нисък праг на селекция за да може снобарите да се фукат....
Как така се изказваш за нещо което никога не си пробвал и не познаваш?! От тук следва че не трябва да се вярва на мненията ти. Ти си всезнайко и никой друг не знае по-добре от теб. Аз дадох пример от ЛИЧЕН опит с моите деца! Който има очи да гледа и да мисли, а за останалите може и да прогледнат, но по трудния начин - на гърба на децата си!
WOW!
Що за груба манипулация на цитати!?!
:rock: :rock: :rock: съгласен, невероятна манипулация.....
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от balbi »

vio написа: Много информирани се извъдихте всички!
Като ти гледам постовете май единствено ти имаш претенции за информираност ;) И в тишината глас... :D
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от balbi »

Bistra написа:Vio,прости ми, ама като вчера прочетох, че от малко тормозиш детето си с "образователни програми", ме досърбяха неимоверно пръстите. Вчера се въздържах, обаче сега няма да те пропусна. Не е нужно! Съвсем отговорно го заявявам. Тук образователните програми са съобразени с възрастта и това им е ценното, че оставят децата да са деца, когато трябва да са такива. Имат време да се изучат. Неизучен никой не е останал стига да е имал желание за това.
:y: :rock:
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от jasmin_veni »

Когато говорите за училища, полезно би било да пускате и сайтовете им.
Темата е И информативна за тези, които тепърва ще търсят училища.

И най-вече да разбера вашите лични впечатления от училищата, допълнителните им програми. Например никой, нищо не е казала за спорта в училищните програми, а мен ме интересува живо.
Хранене, дисциплина, режим, колко бързо свикват децата с новия език, ако са малки. Защото в момента се чудим дали да не запишем нашето на френска занималня, за да свикне с езика и изобщо има ли смисъл от това, да го подготвяме с чуждия език преди да дойдем в Квебек.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Pointzero »

Marto написа: Ако ще давате пари за частно училище, пратете децата в английско училище. Това е единственият начин в Квебек да дадете "шанс на децата си", щото няма как иначе да научат английски като хората . В 21-ви век да си франкофон е все едно да си с умствено увреждане. Има къде по-полезни езици за учене - испански, португалски, китайски, немски, японски...
Сега ще те изкажа на Мароа!!! Да ти прати езиковата полиция чак в AB! :P

Иначе, сериозно - напълно съм съгласен с мението ти за английския! :handshake:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Павел »

Ако някой се плаши от $4000/година училищна такса, да заповяда в някоя от капиталистичеките провинции, където ще плаща за детска градина:

0 - 35 месеца $14400/година
36 - 60 месеца $9780/година

late pick up fee: $10 every 15 minutes
За тези такси данъчните облекчения са "семки и бонбонки".
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от yahoo »

Павел написа:Ако някой се плаши от $4000/година училищна такса...
Никой не се плаши от това защото си пропуснал да прочетеш че това са само няколко училища с толкова ниски такси за които има достатъчно много желаещи. Останалите са около $12 000 на година.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

В капиталистическите провинции това не са ли пари за семки? Нали там било фрашкано с високоплатена работа, та нямате време да мислите за такива дреболии.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от borkoo »

jasmin_veni

Спокойно има време за всичко.Не си тормозете детето от БГ.Тук децата се адаптират най-бързо от всички.Не приемай всички мнения тук за чиста монета.Всеки си гледа от неговата камбанария.Ние като дойдохме в Монреал въобще не знаехме с подробности за образователната им система и много други неща,обаче се оправихме.Ще дойдете,някой приятел ще ви посрещне.Ще се огледате,ще поразпитате и ще се окопитите сами за 2-3 месеца.Ще се убедиш,че сега си мислиш едно,това ще направя,онова ще направя и т.н.Като дойдеш тук обаче виждаш нещата по-различни.Ако слушаш Вио,трябва да блъскаш с градския трянспорт и да си запишеш децата в часно училище.За Марто пък въобще френския не струва :) да де ама ще живееш в Кебек,а тук този език е официален и ще ви трябва.Колкото хора толкова и мнения.Не казвам,че моето мнение е правилно,казвам само да не го мислите толкова щото идвайки тук се убеждаваш,че нещата не са такива каквито ги виждаш от БГ.А и тук нещата се случват толкова бавно и тромаво че...ама тва е една друга тема.Използвайте времето до заминаването да бъдете с родителите си защото те ща ви липсват най-много.От мен успех в новото ви начинание и знайте,че не е страшно и си заслужава!
Публикувай отговор