Дарявате ли

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Дарявате ли

Мнение от Chomsky »

Понеже сте скрити зад псевдоними (т.е. няма да е хвалба ако кажете "да") искам да питам дали имате принцип да дарявате и помагате редовно на хора в нужда. Давате ли някаква част от изработеното или пък от усилията си с цел благотврителност?
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дарявате ли

Мнение от pumpy »

Забравил си най-важната част от въпроса "колко" .....
бидейки неанонимен, аз не мога да участвам в дискусията с нещо полезно, но мога да спамя веднъж щом мухата, батката и павката се включат.....
Последно промяна от pumpy на Съб Сеп 21, 2013 6:31 pm, променено общо 1 път.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дарявате ли

Мнение от yahoo »

pumpy написа:Забравил си най-важната част от въпроса "колко" .....
Кой колкото му се откъсне от сърцето. Дарявам винаги когато видя че хората са в голяма нужда и търсят помощ, но напоследък се замислям за дребните суми за просяците по улиците дали не им помагам да затъват още повече - приличат на наркомани повечето от по-младите, а останалите на алкохолици.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Дарявате ли

Мнение от roumensp »

Даряваме в Sperm Bank !
К'во друго да отговоря в тема на Chomsky ... :rofl:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Дарявате ли

Мнение от Rall »

Понякога, като ми надробят един джоб "стинки" в супера, ги пускам в касичката ако има такава. Хич и не чета за какво събират...
Иначе - не , никой нищо не ми е дарил досега и некакси не се чувствам длъжен. ( Бакшишите ако се броят за "дарение" значи дарявам ;) )
Dead Eyes See No Future
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дарявате ли

Мнение от yahoo »

Rall написа:( Бакшишите ако се броят за "дарение" значи дарявам ;) )
:D То така и данъците можем да ги броим за дарение щом си ги плащаме доброволно и част от тях отиват за да се подпомагат по-бедните.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Дарявате ли

Мнение от Bistra »

Да. Ама аз не съм скрита зад псевдоним. Всички ме познават. Гледай сега как ме караш да се чувствувам нескромна! :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Дарявате ли

Мнение от optics »

Chomsky написа:Понеже сте скрити зад псевдоними ...
А па ти не си...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Дарявате ли

Мнение от Joya »

Даряването не е нещо с което да се изфука човек, похвали или да видят другите че дарява. Нито пък е важно колко. За мен лично дарението от 1 левче от човек който изкарва 150 лева на месец е много по-ценно от 10-те лева да речем на някой с доход над 2000. Важно е желанието да помогнеш и всеки може да го направи. Не е важно даже да са пари, може да са дрехи, храна, предмети, играчки и не защото на теб някой ти е дал, а защото сме хора.
Няма да забравя първият път когато отидох в детски дом за деца с ментални проблеми в София. Бях дете, носехме дрехи, храна, още помня как децата гълтаха всичко, без даже да дъвчат, и как се наведоха на земята и обраха трохичките .... :( И това с нашите данъци, това е грижата на държавата, на една бедна за децата си държава. За това всяка помощ е ценна, дори един хляб, на човек в нужда.
Когато чуя, а ще дам на това цигане то после ще ме ограби... направо нямам думи. Толкова сме станали дебелокожи, егоисти, затворени в себе си, че приемаме дори едно дете като потенциален бъдещ престъпник...
а то може да е това дете...
http://www.youtube.com/watch?v=t_jbYao9stI

Темата, дори да е зададена повърхностно е много хубава и надявам се подсещаща хората, които имат малко повече от тези които нямат, как могат да помогнат.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Дарявате ли

Мнение от Bistra »

Ами, тя-темата е поставена така, заради това предполага и бъзик. ;)
Chomsky написа:Понеже сте скрити зад псевдоними
А, ако не бяхме скрити зад псевдоними, какво? Ще ни е неудобно да кажем, че не даряваме? Аз бих казала. Дарявам, когато имам възможност. Когато нямам - не дарявам. Гледам си първо семейството. Малцина са чистите души като бай Добри, но не можем да сме всички еднакви - шарен свят. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Дарявате ли

Мнение от Люта чушка ® »

Chomsky написа:...дали имате принцип да дарявате и помагате ...
Да, въпреки че на практика нямам доходи.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Дарявате ли

Мнение от Chomsky »

Bistra написа:Всички ме познават. :rofl:
В това съм абсолютно сигурен. Напълно залужена слава B :party:
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Дарявате ли

Мнение от Bistra »

Chomsky написа:
Bistra написа:Всички ме познават. :rofl:
В това съм абсолютно сигурен. Напълно залужена слава B :party:
М-Дам, за предпочитане е да си лъв, отколкото плъх. За всичко. Не само за даряването. Не обичам да се крия. Не е почтено да не носиш отговорност за действията си.;)
Нали знаеш бат Радой какво е казал.
" Как ме мъчи всеки ден,
тоз' въпрос трагичен:
'ем да бъда откровен,
'ем да бъда симпатичен?" :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Дарявате ли

Мнение от Chomsky »

Не бе хора, става дума че като сте срити зад никове, няма да е нескромно или твърде самохвално да кажеш "да, давам", или дори "да всеки месец давам Х % от заплатата си". Има много хора, които дават и настояват да са анонимни. Тях от уважение не исках да смущавам :)
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Дарявате ли

Мнение от Chomsky »

roumensp написа:Даряваме в Sperm Bank !
Викам да не бъркаме благотворителността със masturbation addiction :D
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор