Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Marto »

jovani написа:
roumensp написа:При вас нали уж има конкуренция, 'що така ви дерат ? Има нещо гнило в цялата тая работа ... То при нас това е и оправданието за съществуването на монополиста ICBC, те търдят, че едно време и тука било същото както е сега при вас.
Този въпрос трябва да го зададеш към Марто, привърженикът на "чистата" пазарна икономика.
Каква пазарна икономика бе Джовани, "Ontario was ranked the worst amongst provinces with private auto insurance markets in the index of regulatory severity* ".

Преди 2-3 години по време на вечеря с председателя на иншурънс борда на тогавашната ми провинция, той ми каза на практика същото и че застраховките в Онтарио са високи, защото са длъжни да покриват много повече неща и за по-големи суми. Добави и проблемите с измамите, който явно имате там и е много ясно, че при 2-3 пъти по-високи плащания per claim, няма как и полиците да не струват в пъти повече.

_______
* This regulatory severity index is compiled after taking into account parameters such as regulatory prohibitions or restrictions on competition between insurers, rate filing restrictions, compulsory liability insurance laws, compulsory accident benefits laws, compulsory uninsured motorist coverage laws, minimum property damage liability coverage regulations, minimum bodily injury liability coverage regulations, minimum accident benefits coverage regulations and regulatory restrictions on legal rights to assign fault in a motor vehicle collision.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Павел »

Marto написа:
jovani написа:
roumensp написа:При вас нали уж има конкуренция, 'що така ви дерат ? Има нещо гнило в цялата тая работа ... То при нас това е и оправданието за съществуването на монополиста ICBC, те търдят, че едно време и тука било същото както е сега при вас.
Този въпрос трябва да го зададеш към Марто, привърженикът на "чистата" пазарна икономика.
Каква пазарна икономика бе Джовани, "Ontario was ranked the worst amongst provinces with private auto insurance markets in the index of regulatory severity* ".

Преди 2-3 години по време на вечеря с председателя на иншурънс борда на тогавашната ми провинция, :lol: той ми каза на практика същото и че застраховките в Онтарио са високи, защото са длъжни да покриват много повече неща и за по-големи суми. Добави и проблемите с измамите, който явно имате там и е много ясно, че при 2-3 пъти по-високи плащания per claim, няма как и полиците да не струват в пъти повече.

_______
* This regulatory severity index is compiled after taking into account parameters such as regulatory prohibitions or restrictions on competition between insurers, rate filing restrictions, compulsory liability insurance laws, compulsory accident benefits laws, compulsory uninsured motorist coverage laws, minimum property damage liability coverage regulations, minimum bodily injury liability coverage regulations, minimum accident benefits coverage regulations and regulatory restrictions on legal rights to assign fault in a motor vehicle collision.
Защо няма емотиконка за прочистване на гърло :rofl:

Те и нашите монополисти ICBC приказват същите глупости, ама въртят сърплъс от милиард и нагоре, counselor. Сигурно си бил на уан водка туу мени и не си видял как ти е намигнал the big-wig :lol:

http://www.news1130.com/2013/04/11/cons ... -province/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Marto »

Еми не съм търкал лакти с холивудски звезди като някои хора. :rofl: :rofl: :rofl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от jovani »

Marto написа:
jovani написа:
roumensp написа:При вас нали уж има конкуренция, 'що така ви дерат ? Има нещо гнило в цялата тая работа ... То при нас това е и оправданието за съществуването на монополиста ICBC, те търдят, че едно време и тука било същото както е сега при вас.
Този въпрос трябва да го зададеш към Марто, привърженикът на "чистата" пазарна икономика.
Каква пазарна икономика бе Джовани, "Ontario was ranked the worst amongst provinces with private auto insurance markets in the index of regulatory severity* ".

Преди 2-3 години по време на вечеря с председателя на иншурънс борда на тогавашната ми провинция, той ми каза на практика същото и че застраховките в Онтарио са високи, защото са длъжни да покриват много повече неща и за по-големи суми. Добави и проблемите с измамите, който явно имате там и е много ясно, че при 2-3 пъти по-високи плащания per claim, няма как и полиците да не струват в пъти повече.

_______
* This regulatory severity index is compiled after taking into account parameters such as regulatory prohibitions or restrictions on competition between insurers, rate filing restrictions, compulsory liability insurance laws, compulsory accident benefits laws, compulsory uninsured motorist coverage laws, minimum property damage liability coverage regulations, minimum bodily injury liability coverage regulations, minimum accident benefits coverage regulations and regulatory restrictions on legal rights to assign fault in a motor vehicle collision.
Булшитс както винаги.
Винаги ще се намери някой да вземе пари (като например известният с дясната си насоченост Фрейзър институт), за да изкара черното бяло. Което ми напомня на класациите "дъ бест кънтри ту лив ин дъ уърлд". Че дори и аз, колкото и да съм принципен си имам цена, какво остава за някакви "институти" чиито начин за прехрана се състои точно в това - да вземат пари за да изфабрикуват някакви "изследвания", които да се използват от съответното заинтересувано лоби.
Точно в твоята бивша провинция след като премиерът обяви, че ще премахне частните автозастраховки в полза на централизирана система и премиумите изведнъж спаднаха.... наполовина. Предполагам, че и на този факт ще се намери "разумно" обяснение, стига да има желание и особенно ако е подкрепено със съответната субсидия.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Marto »

jovani написа:Винаги ще се намери някой да вземе пари (като например известният с дясната си насоченост Фрейзър институт), за да изкара черното бяло. Което ми напомня на класациите "дъ бест кънтри ту лив ин дъ уърлд". Че дори и аз, колкото и да съм принципен си имам цена, какво остава за някакви "институти" чиито начин за прехрана се състои точно в това - да вземат пари за да изфабрикуват някакви "изследвания", които да се използват от съответното заинтересувано лоби.
Точно в твоята бивша провинция след като премиерът обяви, че ще премахне частните автозастраховки в полза на централизирана система и премиумите изведнъж спаднаха.... наполовина. Предполагам, че и на този факт ще се намери "разумно" обяснение, стига да има желание и особенно ако е подкрепено със съответната субсидия.
Първият параграф е самата дефиниция на аргумент "ад хоминем" (много обичаш да правиш логически грешки ей), а вторият са пълни, абсолютни и неверни глупости.

През 2003-та в Ню Брънзуик слагат лимит за плащания за soft tissue/minor injury - 2500 долара, задари което падат цените на застраховките, по простата причина, която вече посочих: когато застрахователните компании трябва да изплащат по-високи суми за щети, няма как да това да не се отрази на премиите за застраховки (и обратното).
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от jovani »

Marto написа:
jovani написа:Винаги ще се намери някой да вземе пари (като например известният с дясната си насоченост Фрейзър институт), за да изкара черното бяло. Което ми напомня на класациите "дъ бест кънтри ту лив ин дъ уърлд". Че дори и аз, колкото и да съм принципен си имам цена, какво остава за някакви "институти" чиито начин за прехрана се състои точно в това - да вземат пари за да изфабрикуват някакви "изследвания", които да се използват от съответното заинтересувано лоби.
Точно в твоята бивша провинция след като премиерът обяви, че ще премахне частните автозастраховки в полза на централизирана система и премиумите изведнъж спаднаха.... наполовина. Предполагам, че и на този факт ще се намери "разумно" обяснение, стига да има желание и особенно ако е подкрепено със съответната субсидия.
Първият параграф е самата дефиниция на аргумент "ад хоминем" (много обичаш да правиш логически грешки ей), а вторият са пълни, абсолютни и неверни глупости.

През 2003-та в Ню Брънзуик слагат лимит за плащания за soft tissue/minor injury - 2500 долара, задари което падат цените на застраховките, по простата причина, която вече посочих: когато застрахователните компании трябва да изплащат по-високи суми за щети, няма как да това да не се отрази на премиите за застраховки (и обратното).
В първият параграф аз излагам своето мнение - много ясно е, че не може да служи за доказателство.
Нито пък твоето мнение има доказателствена стойност, защото цитираш източник, както казах, известен със своите дясно ориентирани мнения и според моята спекулация - платен от застрахователната мафия. Спекулацията ми в случая е, че този рисърч е платен - нещо което няма как да докажа. Но на всички е ясно, че мафията прави достатъчно пари и има интерес да си изфабрикува съответните доводи в тяхна полза, а желаещи да получат съответните субсидии винаги ще се намерят.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от miteto »

Marto написа:През 2003-та в Ню Брънзуик слагат лимит за плащания за soft tissue/minor injury - 2500 долара, задари което падат цените на застраховките, по простата причина, която вече посочих: когато застрахователните компании трябва да изплащат по-високи суми за щети, няма как да това да не се отрази на премиите за застраховки (и обратното).
За обратното, предстои да видим. През 2010-та лимитите за Accident Benefits (най-голямото перо в разходите на застрахователите) бяха намалени от $100,000 на $50,000 за non-catastrophic injuries, а за minor injuries - лимит от $3500 (не много повече от това, което цитираш за Ню Брънзуик). В резултат, досега месечните вноски са намалели средно 0.26% :D Следващия път, когато вечеряш с председателя на иншурънс борда на Ню Брънзуик, го питай да обясни този феномен ;)

Понеже си фен на изследванията, може да го питаш и за това:
New figures show New Brunswick drivers likely overpaid for auto insurance by $71 million last year, the ninth year in a row provincial drivers have been significantly overcharged despite government regulation.
...
But Paula Elliot said her review showed the industry has routinely been charging and earning much more than that for years, with board approval.
http://www.cbc.ca/news/canada/new-bruns ... rance.html"
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Павел »

Едва ли ще го попита при следващата им вечеря на високо равнище, щото този път могат да го накарат той да плати сметката :)

От моя линк:
“It’s entirely appropriate that that money would be used — which sometimes we do — to either be moved to the basic and keep rates low..."

Въпреки колосалния сърплъс който нашият застрахователен монополист реализира всяка година, моята застраховка като цяло спада само с големите :) 100-тина долара годишно и то единствено благодарение на факта, че попадам в категорията "добър шофьор". За последните 5 години бейсик иншуранса ми е вдиган 3 пъти. Явно вечерям с грешни хора ;)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Marto »

miteto написа: За обратното, предстои да видим.
Нищо не предстои:

НБ преди промените през 2003 - средно $1100 за застраховка: факт.
НБ миналата година - средно $720, осма поредна година намаление: факт.

http://www.cbc.ca/news/canada/new-bruns ... ocate.html"

За Онтарио е още рано, особено в такава тежко регулирана индустрия, да се видят резултати, макар че забавянето от 8.8% ръст през 2009 до 5% през 2011, както и спада от 3.4% за Q1 и 6.2% за Q2 на 2012 са пак факти Мите, фактиииии.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Marto »

Павел написа: Те и нашите монополисти ... въртят сърплъс от милиард
Еми в Квебек монополистите въртят милиарди дефицити от години, so what?

Единствената причина да пиша са истериите на джованката и митето, според които зад всеки ъгъл дебне гаден капиталист и добре че е "държавата" да се намеси, но как не им светна, че всички глупости като монополи, олигополи и други доящи гражданина паразити съществуват само и единствено заради или с помощта на тази хубвата лелеяна "държава".
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от bruto »

Точно така държавата е най-големият играч и без нейно разрешение и съгласие.....а да не кажем даже и толериране , нищо не става . :y:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Marto »

Павел написа:Едва ли ще го попита при следващата им вечеря на високо равнище, щото този път могат да го накарат той да плати сметката :)
Следващата е с един министър на 13 юни - Dave's Lobster Boil. Кувертите са по $125, не се притеснявай за сметката ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от miteto »

Marto написа:За Онтарио е още рано, особено в такава тежко регулирана индустрия, да се видят резултати, макар че забавянето от 8.8% ръст през 2009 до 5% през 2011, както и спада от 3.4% за Q1 и 6.2% за Q2 на 2012 са пак факти Мите, фактиииии.
Била тежко регулирана индустрия - че това как пречи на рейтовете да спаднат за 2-3 години, понеже намалението в лимитите през 2010 бих казал че е значително? Тежко регулирана по отношение на увеличения (rate increases), ще се радвам да ми покажеш случай в който застр. компания е подала документи за 20% намаление (примерно) и е било отказано от "тежкия регулатор" FSCO ;)
По отношение на фактите - те са абсолютно точно както аз съм написал - само 0.26% спад за предната година:
https://www.fsco.gov.on.ca/en/auto/rate ... -2012.aspx"
Rate filings approved during the fourth quarter of 2012 (October 1, 2012 to December 31, 2012) remained flat, averaging +0.02%, based on the entire market. As a result, auto insurance rates declined on average by 0.26% in 2012.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от miteto »

Marto написа:
Павел написа: Те и нашите монополисти ... въртят сърплъс от милиард
Еми в Квебек монополистите въртят милиарди дефицити от години, so what?

Единствената причина да пиша са истериите на джованката и митето, според които зад всеки ъгъл дебне гаден капиталист и добре че е "държавата" да се намеси, но как не им светна, че всички глупости като монополи, олигополи и други доящи гражданина паразити съществуват само и единствено заради или с помощта на тази хубвата лелеяна "държава".
Нещо много чуствителен стана откакто те засякох за глупостите за Чикаго или за социалната политика в Швеция и почна да пишеш измислици, като нямаш какво да кажеш по същество :D Явно това е единствения начин да спечелиш аргумент срещу мен - слагаш ми измислени думи в устата и после успешно ме "оборваш". Whatever makes you feel better :clap:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от becks »

Специално за Марто, който явно е специалист по автозастраховане в Онтарио ще разкажа една история. Оставям го сам да направи изводите.

По-рано тази година съм на паркинга на верига аптеки и маневрирам назад, докато се опитвам да паркирам. В същия момент друга кола се опитва да излезе от паркомястото си близо до мен. В резултат двете коли се удрят една в друга със задниците си. Моята кола има леко огъната ламарина и счупена задна броня, докато другата е само с лека драскотина по бронята, тъй като колата има прикачена резервна гума отзад, която поема удара. Започва спор с управляващата другата кола кой е виновен, как, защо и.т.н. Единственият въпрос по който постигаме консенсус е, че не трябва да намесваме застрахователите. Разменяме си визитките, и за по-сигурно си и снимаме застраховките, като се кълнем, че няма да се обаждаме на застрахователите.
Госпожицата управляваща другата кола, според визитката си е високопоставена финансистка на възраст около 25 (най-лошата възраст за застраховане). Колата и застраховката са на името на баща й, който на следващия ден започва да ми звъни по телефона. Разговорът започва с това, че не трябва да намесваме застрахователите. Съгласни сме и двамата. В последствие провеждаме още 4 дълги телефонни разговора, от които в крайна сметка се разбираме всеки сам да си оправи щетите и да не си търси парите от застрахователя. Дотук - обичайна история.

Аз обаче имам името и адреса на бащата, който живее в къща във Форест Хил, Торонто, може би най-скъпият квартал в Канада. Бащата има и много специфично не-англо-саксонско име, затова решавам да се поровя в Линкдин и гугъл да видя що за "циганин" живее на този милионерски адрес. Оказва се, че той е CEO, повтарям - главен изпънителен директор - на една от най-големите застрахователни компании в Канада. Около 10 минути стоях с отворена уста след установяването на този факт ;)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Публикувай отговор