Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината

Писнало ли ви е от снимките на SFBG82?

Анкетата свършва на Пет Мар 01, 2013 11:38 am

Да, искам да го баннат, не издържам повече.
7
18%
Не, досаден е, но не ми пречи.
19
49%
Не, много ми са интересни неговите снимки.
13
33%
 
Общо гласове: 39
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от miteto »

Е, ако параграфа е "лично усещане", то няма какво да споря - така ги виждаш нещата и това си е. Обаче моето "лично усещане" е по-различно. Група младежи, ако ми пречат да изляза от вагона, ще им направя забележка и още как! Тяхната свобода спира в момента, в който започнат да ограничават моята.
А сега пример за конкретна наредба, която според мен е мега-глупава и ограничава свободата в Канада (Онтарио конкретно). Според Ontario Building Code, всяка новопостроена къща трябва задължително да има инсталирана "anti-scald" mixing valve на бойлера за топла вода. Това е устройство, което намалява температурата на горещата вода до максимум 49 градуса Целзий. Искаш по-гореща вода? Сори майна, нямаш право по закон. Явно преди време група малоумни родители са ощавили децата си докато са ги къпали, понеже не са проверили колко точно е гореща водата преди да полеят детето. Следват писъци, крясъци и петиции пред правителството и в резултат през 2004-та се появява въпросната малоумна добавка в строителния код. Ама няма значение дали в къщата има или няма деца, дали е семейство с 3 бебета или 2-ма пенсионери или сам ерген на 30 години. Няма значение дали се считаш достатъчно интелигентен да си проверяваш температурата на водата преди да се изкъпеш теб или детето ти. Няма значение колко ти се иска да вземеш душ зимата примерно с 55 градуса темпeратура.
Ми по тая логика ако на някой канадски малоумник детето му е набарало нож и се е нарязало, дай да прокараме закон, че в къщите може да има само тъпи ножове, като по затворите :@
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от ablood »

Децата ми всяка вечер взимат вана. Редовно я пълнят прекалено рано, или се плацикат твърде дълго и се налага да се долива гореща вода за да се стопли. К'во праим, ако има такова устройство? Източваме я и я пълним пак ли?

Това е като с детските проходлилки и подобни мерки за опазване на живота на деца с малоумни родители. Усложнява се живота на един милион човека, за да се защити един човек, който накрая пак намира начин да прецака нещата. Трудно е да се каже къде трябва да спрем с превенциите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от pumpy »

А може би качеството на живот на деца с малоумни родители е малко по-ценен от личния ни егоизъм. Или пък деца с малоумни бейбиситъри - какво мислиш по този въпрос ? Отиваш някоя вечер на опера и като се върнеш децата целите ощавени ?
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от def34 »

Ако децата са ти ощавени от бейбиситъра си има съответната отговорност, която ти като родител и тя като извършител на "ощавянето" ще си понесат.Сега какво, дай да забраним всичко евентуално опасно щото може да стане нещо. :o
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от roumensp »

def34 написа:Ако децата са ти ощавени от бейбиситъра си има съответната отговорност, която ти като родител и тя като извършител на "ощавянето" ще си понесат.Сега какво, дай да забраним всичко евентуално опасно щото може да стане нещо. :o
Аз преди месец подмених една от тия печки, които са комбинация от microwave/convection и абсорбатор и стоят над стандартна готварска печка. Пишеше че convection-порцията вдигала температура 450F, но когато я отворихме най-отгоре се мъдреше едно листче, обясняващо че заради канадски регулации максималната температура била лимитирана до 350F. Напсувах ги наум, но го преживях. :D
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от becks »

Също така в Торонто всеки апартамент с прозорец, който не води към тераса, трабва да има ограничител, който не позволява отварянето на прозореца повече от 10 см. :D
Естествено нищо не ви пречи да махнете тези ограничители, след като са поставени или да премахнете смесителния клапан за топлата вода след като е инсталиран. На мен лендлорда ми всяка година слага ограничители на прозрците, а аз ги махам
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от yahoo »

pumpy написа:Ето това за мен е свободна Канада
Говориш за Канада, а даваш примери от Монреал и сравняваш с България. В същата тази свободна Канада и в Монреал аз нямам свободата ограничена ми със закон да запиша детето си в държавно английско училище което е точно до нас, а трябва да бъде във френско достатъчно надалеч. Понеже си завършил езиково училище в България спомняш ли си да е имало там закон че ако родителите ти не са учили на този език и ти нямаш право да бъдеш записан? Иначе не пропускат да си взимат данък училище и да субсидират и английските и френски училища. Така свободата ми е докато задължително плащам за държавно да плащам и за частно ако искам да е английско.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Павел »

Independent написа:Човека си ОК, малко досаден с тия триста и пейсе снимки на пост, но аз просто прескачам

Обаче искам да видя какви ще са резултатите, ако пуснем подобни анкети за Киселицата и Мис-Фръц-Пръц.
И двете са ми в блокираните, обаче от цитатите не мога да се отърва :talk: :talk: :talk: :talk:
Само заради ник-а "Помпадур" :rofl: Х-Апле заслужава да остане. Плюс това казва някои истини, хапливият и език ми е забавен. Ако може да се обобщи с две думи - в най-лошия случай е забавно-досадна.
Фръц-Пръц е особено досадна - в 90% от случаите не казва абсолютно нищо и няма тема, в която да не се е набутала. Ако утре някой отвори тема за дебелината на грайферите, Помпадур пак ще намери повод да се разпише - примерно ще ни обясни, че баща и е вторият по успялост българин в Канада след Канеф, само защото навремето е избрал подходящите зимни гуми, и то без абсолютно ничия помощ.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от apple »

newcomer написа:аз третата.да стои тука като коректив.иначе бистра и ябълката съвсем ще се разпищовят.от време на време имам нувда да видя и прочета нещо по различно.
И се намери кой да го каже ;) Я се виж с новата си форумна самоличност от септември до сега колко поста си навъртял. И то само с този ник, а ако се сумират всичките ти изяви под всички знайни и незнайни никове ще си безспорен ударник за последната петилетка сигурно. То и аз имам нужда отвреме навреме да прочета нещо различно ама няма. Тук ролите са разпределени отдавна и постановките са скучни и предвидими от тази гледна точка. То със стари ..... нов..... не се прави нали знаеш? ;) А като се появи нов актьор настава оживена глъч за кратко докато или го прилапат към групата на успелите или към тази на проявяващи потенциал за бъдещи такива или на лузърите и въздухарите или пък го гонят. Я директно, я го отвратят човека и защо ли? :?: Гледам и нова форма анкетно проучване или референдум за изгонване се появила :lol: знам ли и аз как да го тълкувам. Не е истина просто докъде може да се вживее и самозабрави някой си в във виртуалния свят...
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от simeonovi »

miteto написа:Е, ако параграфа е "лично усещане", то няма какво да споря - така ги виждаш нещата и това си е. Обаче моето "лично усещане" е по-различно. Група младежи, ако ми пречат да изляза от вагона, ще им направя забележка и още как! Тяхната свобода спира в момента, в който започнат да ограничават моята.
А сега пример за конкретна наредба, която според мен е мега-глупава и ограничава свободата в Канада (Онтарио конкретно). Според Ontario Building Code, всяка новопостроена къща трябва задължително да има инсталирана "anti-scald" mixing valve на бойлера за топла вода. Това е устройство, което намалява температурата на горещата вода до максимум 49 градуса Целзий. Искаш по-гореща вода? Сори майна, нямаш право по закон. Явно преди време група малоумни родители са ощавили децата си докато са ги къпали, понеже не са проверили колко точно е гореща водата преди да полеят детето. Следват писъци, крясъци и петиции пред правителството и в резултат през 2004-та се появява въпросната малоумна добавка в строителния код. Ама няма значение дали в къщата има или няма деца, дали е семейство с 3 бебета или 2-ма пенсионери или сам ерген на 30 години. Няма значение дали се считаш достатъчно интелигентен да си проверяваш температурата на водата преди да се изкъпеш теб или детето ти. Няма значение колко ти се иска да вземеш душ зимата примерно с 55 градуса темпeратура.
Ми по тая логика ако на някой канадски малоумник детето му е набарало нож и се е нарязало, дай да прокараме закон, че в къщите може да има само тъпи ножове, като по затворите :@
А каква ти е позицията за здравеопазването. Би ли си плащал собствена здравна застраховка?
Преди тази наредба 150 деца са били изгорени от малоумни родителин на година и понеже сме в един кюп трябва да внимваме един след друг.

Ще слагаме ограничители на прозорците, ще намаляме печките, преправяме вносните коли, ще караме имигрантите на мед прегледи преди да влязат в страната и т.н..

Това ще е първата страна в света която ще сложи етикети -опасно за здравето! на хранителни продукти. Още не са се усетили защото много млади имигранти влизат и не се разболяват поне не веднага, вдигне ли се броя на болни от диабет и хард атак гледай какво ще става.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Marto »

yahoo написа:
pumpy написа:Ето това за мен е свободна Канада
Говориш за Канада, а даваш примери от Монреал и сравняваш с България. В същата тази свободна Канада и в Монреал аз нямам свободата ограничена ми със закон да запиша детето си в държавно английско училище което е точно до нас, а трябва да бъде във френско достатъчно надалеч. Понеже си завършил езиково училище в България спомняш ли си да е имало там закон че ако родителите ти не са учили на този език и ти нямаш право да бъдеш записан? Иначе не пропускат да си взимат данък училище и да субсидират и английските и френски училища. Така свободата ми е докато задължително плащам за държавно да плащам и за частно ако искам да е английско.
Днес на обяд обсъждахме с колегите точно това. Не ми беше идвало на ума, че освен имигрантите този закон ущърбява и кебекуата, които искат децата им да научат английски като хората, но не могат да си позволят такси за частно училище. Иска ми се да кажа, че проблемът е Квебек, но пък канадския върховен съд реши, по чисто политически причини, че законът е валиден. Идиотщина отвсякъде, ако питаш мене. И преди съм казвал, че в Квебек дете на имигранти много трудно може да овладее английския език на нивото нужно да успее в днешния свят и че това граничи с child abuse. Извинявам се, ако съм обидил някого.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Bistra »

Marto написа: И преди съм казвал, че в Квебек дете на имигранти много трудно може да овладее английския език на нивото нужно да успее в днешния свят и че това граничи с child abuse. Извинявам се, ако съм обидил някого.
Марто, не взимай отношение по теми, които засягат Кебек, още повече имигрантските деца. Не ме обиждаш, обаче като живеещ в друга провинция нямаш реална представа за нещата. Аз пък твърдя, че нивото на английския, който в момента дъщеря ми изучава в училище ще е достатъчно да запише след секондера си английски колеж, респективно английски университет след това. Ограничението за основен език на обучение отпада след завършване на задължителното средно образование.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от pumpy »

yahoo написа:
pumpy написа:Ето това за мен е свободна Канада
Говориш за Канада, а даваш примери от Монреал и сравняваш с България. В същата тази свободна Канада и в Монреал аз нямам свободата ограничена ми със закон да запиша детето си в държавно английско училище което е точно до нас, а трябва да бъде във френско достатъчно надалеч. Понеже си завършил езиково училище в България спомняш ли си да е имало там закон че ако родителите ти не са учили на този език и ти нямаш право да бъдеш записан? Иначе не пропускат да си взимат данък училище и да субсидират и английските и френски училища. Така свободата ми е докато задължително плащам за държавно да плащам и за частно ако искам да е английско.
Има свобода на избор:
- да живееш в англофонска Канада;
- да живееш в Монреал/Кебек, където закота е такъв. Ти си избрал сам да се заселиш в Монреал, съответно си приел всички законови положения в Провинцията;
- в София нямах право да бъда записан - явявах се на изпити и това, че майка ми е преподавател по френски език по никакъв начин не ми е помогнало да се "запиша" във Френската гимназия.

В крайна сметка не може всички закони да ни изнасят. Те не се правят за индивида, а за обществото и кебекарското ще изчезне, ако имаме възможността да си записваме децата на английски училища. Аз бях свободен, докато живеех в Монреал да плащам за училище, където детето ми изучаваше английски език и все пак беше във French Immersion.

Относно законовите отговорности и ощавените деца, аз вярвам че на тях изобщо няма да им стане по-лека, ако знаят, че бейбиситъра ще си "получи" заслуженото.....

И когато аз говорих за "Свобода" нямах предвид как един закон ни харесва или не. Имап предвид "свободата на духа" да правиш каквото искаш, стига с действията си да не пречиш на околните (младежите от примера с метрото не пречеха на никой да се качва или слиза"); Свободата да изкажеш мнението си без върху теб да се навхърли целия държавен репресивен апарат; Факт е, че в Канада/САЩ през последните 9 години нито веднъж не чух, че съм зле възпитан, докато същото ми се случва много често в България и в професионалния български форум, в който пиша.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от simeonovi »

pumpy написа:
Има свобода на избор:
- да живееш в англофонска Канада;
- да живееш в Монреал/Кебек, където закота е такъв. Ти си избрал сам да се заселиш в Монреал, съответно си приел всички законови положения в Провинцията;

И турците в България имаха свобода на избор.
Не всички в Кебек са имигранти
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Marto »

А иначе, тъпото е, че в богатите общества имат (имаха?) времето и ресурсите да се грижат за всякакви простотии и да пишат закони за какво ли не. Много от нещата изброени досега не би трябвало да са функция на правителството според мен. Проблемът е, че държавните администрации, за да оправдаят съществуването и разширяването си, имат тенденцията да правят точно това и по този начин усложняват ненужно живота на хората. И по същата причина, като че ли непредвидените негативни последствия на тези закони винаги водят до допълнителни нормативи, вместо отменянето на глупавия закон in the first place. И освен 20те общински чиновници отговорни за това рододендрона в предния ми двор на не надвиши 82.7 сантиметра, ще наемат още 20 да проверяват живата ми ограда. И всички с профсъюзни договори, които ще банкрутират града ми след N години.
Публикувай отговор