Разрешение за емиграция?!?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Разрешение за емиграция?!?

Мнение от Sunflower »

Здравейте, имам съдебно разрешение за напускане на децата на територията на ЕС и Турция. Въпросът ми е това достатъчно ли, за да кандидатствам по някоя от процедурите за Канада? Тоест този документ важи за напускане на България, но има ли изискване от канадска страна да имам някакво специално разрешение, за да мога да стартирам процедурата или ще ми трябва евентуално като тръгна вече? И Още нещо, ако си купим билети до Лондон примерно и от там до Канада, някой ще ми иска ли да представя такова разрешително при напускане на шенгенското пространство?
Благодаря на отзовалите се!
Landed: 25.06.2016 Toronto
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Разрешение за емиграция?!?

Мнение от inn4o »

Може би ще трябва да се попълни това:

Déclaration pour parent/tuteur légal qui n’accompagne pas un enfant mineur immigrant au Canada - Декларация от родител/законен настойник, който не придружава непълнолетно дете имигриращо в Канада

http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... M5604F.PDF"
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Разрешение за емиграция?!?

Мнение от Sunflower »

Лошо...значи няма шанс :( А в случай на отказ, каква е процедурата или директно трябва да се пита в Монреал?
Landed: 25.06.2016 Toronto
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Разрешение за емиграция?!?

Мнение от inn4o »

Sunflower написа:Лошо...значи няма шанс :( А в случай на отказ, каква е процедурата или директно трябва да се пита в Монреал?
Най-добре се консултирайте с адвокат за това или още по-добре пишете на емиграционните и подробно опишете вашия случай.
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Разрешение за емиграция?!?

Мнение от Sunflower »

Писах на този email: ATIP-AIPRP@cic.gc.ca, друг не успях да открия, в България няма кой да ми отговори, надявам се от там да ми дадат отговор!
Landed: 25.06.2016 Toronto
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Разрешение за емиграция?!?

Мнение от Ninushevi »

След като имаш съдебно решение да напускаш с децата без другия родител, нямаш никакъв проблем. За процедурата не е казано, че трябва да сте всичките. Специално за напускане на Шенген пък това решение няма никакво значение. Тях не ги интересува това. То важи само за БГ. Още повече, че нямаме нищо общо със Шенген. Има подобни случаи и никой на никого не е искал подобни документи като горепосочения. Правиш си превод на съдебното решени( при евентуално пътуване след време) и пътуваш. А за документите, подай си ги без да се притесняваш. Ако имат нещо да ти изискат, ще си го изискат. Успех!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Разрешение за емиграция?!?

Мнение от some »

При напускане на страната българските власти също изискваха документ разрешение нотариално заверен с не повече от 6 месеца давност.
Посъветвайте се с адвокат.
Публикувай отговор