Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desitta7 »

и още един въпрос, защото нещо се обърках :?: Таксите, които намирам са за възрастни 385 евро или 345 евро, а за дете до 22 -105 евро?
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

desitta7 написа:и още един въпрос, защото нещо се обърках :?: Таксите, които намирам са за възрастни 385 евро или 345 евро, а за дете до 22 -105 евро?
Десита не гледаш правилната графа. Ето това гледай : DROIT DE RÉSIDENCE PERMANENTE / RIGHT OF PERMANENT RESIDENCE
NOTA: FOR FAMILY CLASS APPLICANTS THIS FEE MUST BE PAID IN CANADA BY YOUR SPONSOR/ POUR DEMANDEURS-CATÉGORIE FAMILIALE, CE FRAIS DOIT ÊTRE PAYÉ AU CANADA PAR VOTRE RÉPONDANT 345, а за деца е 105 . А за въпросното пълномощно ,което се попълва при куриерите и е задължително ,защото ако не го направите от посолството няма да дадат паспортите ви обратно на куриерите и да ви ги донесат.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desitta7 »

Благодаря много за отговора, а таксите пак ли е по-добре да се платят в МКБ Юнион Банк
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от littlelenny »

Честито,Емили!Много късмет и реализирани идеи !
niko8003
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 12:07 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от niko8003 »

Мисля че за децата няма такса,така поне ни казаха в банката.
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

Ninushevi написа:
desitta7 написа:и още един въпрос, защото нещо се обърках :?: Таксите, които намирам са за възрастни 385 евро или 345 евро, а за дете до 22 -105 евро?
Десита не гледаш правилната графа. Ето това гледай : DROIT DE RÉSIDENCE PERMANENTE / RIGHT OF PERMANENT RESIDENCE
NOTA: FOR FAMILY CLASS APPLICANTS THIS FEE MUST BE PAID IN CANADA BY YOUR SPONSOR/ POUR DEMANDEURS-CATÉGORIE FAMILIALE, CE FRAIS DOIT ÊTRE PAYÉ AU CANADA PAR VOTRE RÉPONDANT 345, а за деца е 105 . А за въпросното пълномощно ,което се попълва при куриерите и е задължително ,защото ако не го направите от посолството няма да дадат паспортите ви обратно на куриерите и да ви ги донесат.
Да за таксата за възрастен си е 345 евро, но това 105 евро е такса за деца която платихме при подаването на документите в Букурещ и според мен няма такса за постоянно пребиваване за децата сега - плаща се само за възрастните
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

Нинушеви, ако може един въпрос към вас, че сте с "прясно" изпращани документи: на какъв език попълнихте пълномощното (гледам, че в линка го има на няколко- включително и на български) и какво точно написахте на мястото за упълномощено лице, т.е. кой точно упълномощавате?
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

niko8003 написа:Мисля че за децата няма такса,така поне ни казаха в банката.
Да,грешката е моя ....за децата не се плаща ,а само за възрастните.Като основание за плащане на платежното се пише това което съм маркирала в червено. И да ,
плащането се извършва отново в МКБ Юнион Банк.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

vdddd написа:Нинушеви, ако може един въпрос към вас, че сте с "прясно" изпращани документи: на какъв език попълнихте пълномощното (гледам, че в линка го има на няколко- включително и на български) и какво точно написахте на мястото за упълномощено лице, т.е. кой точно упълномощавате?
Ние отидохме директно в Еконт и добре ,че попаднахме на компетентен служител,от там ни дадоха почти идентично пълномощно в което бяха напечатани имената на 2 български куриера и 2 румънски такива,като ние само вписахме името на главния апликант и се разписахме и всичко беше ОК.Дори служителя на Еконт ни насочваше стъпка по стъпка и и казваше какво следва и т.н. В интерес на истината ние бяхме позабравили за това пълномощно и ако служителя на Еконт не ни беше казал .....нямаше да го направим ,а после ......кой знае какво щеше да стане .Хайде ние сме от Русе и Букурещ ни е на 60 км , ще се вдигнем и ще отидем да си ги вземем ,но всички други ......
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от BibitaN »

Нещо не ми е ясно с попълването на имената на куриерите в пълномощното... Ако от тук служителите от кур. фирма не знаят кой точно куриер ще отиде за паспортите въпросния ден, за да кажат чие име да се впише - как тогава предварително ще бъде попълнено пълном.? То дефакто не може да се каже предварително и паспортите за кога ще са готови, за да се прецени кой куриер ще ги вземе. :?:
Нинушеви, т. е. вие сте приложили пълномощно-бланка на Еконт, а не тази от сайта, така ли! Да зная, защото и аз евентуално имам намерение да използвам по-натам Еконт. Не съм сигурна обаче на колко компетентен служител ще попадна и по-скоро може да се наложи аз да им обяснявам.
Благодаря! :)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

BibitaN написа:Нещо не ми е ясно с попълването на имената на куриерите в пълномощното... Чие име трябва да се попълни - на български куриер или на румънски? И ако от тук служителите не знаят кой точно куриер ще отиде за паспортите въпросния ден - как предварително тогава да бъде написано името?
Моля ви, Нинушеви, пояснете!
Благодаря! :)
Пояснявам веднага :P
Това ,което ни обясниха в Еконт е ,че тия куриери които са вписани в пълномощното ( 2 бг + 2 румънски) само те работят с разнасянето на документи по посолствата и за това вписваме тях,съответно са по двама ,защото ако му стане нещо на единия ( да е болен, отпуска или т.н.)другия се заема с нашите документи. Вписани са имената и на 4 куриера едните носят отговорност в БГ ,а другите в Румъния.Те трябва да си знаят кои куриери работят с посолствата ,защото на нас ни дадоха пълномощното с директно напечатани имена на хората. Ако го няма това пълномощно от Канадското посолство няма да ги дадат на никой друг и съответно ще трябва да се ходи лично да си ги вземеш.Надявам се да съм успяла да разясня. :P
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от BibitaN »

Да, Веси, благодаря ти! :P
Ясно ми беше защо се прави, за другото също вече разбрах.;) Писах ти и ЛС.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

Нинушеви, ако може и още един въпрос по темата с изпращането на паспортите: "на кой адрес куриера връща паспортите? Ние ли задаваме адреса при изпращането на паспортите и може ли да дадеме различен адрес от досегашната кореспонденция (например служебен адрес). Благодаря ви за всички отговори и разяснения, наистина много ни улеснявате.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

vdddd написа:Нинушеви, ако може и още един въпрос по темата с изпращането на паспортите: "на кой адрес куриера връща паспортите? Ние ли задаваме адреса при изпращането на паспортите и може ли да дадеме различен адрес от досегашната кореспонденция (например служебен адрес). Благодаря ви за всички отговори и разяснения, наистина много ни улеснявате.
Казаха ни ,че паспортите когато пристигнат в депото на Еконт ще ни позвънят да отидем да си ги вземем лично на място.
Ние получихме СМС ,че имаме пратка и да отидем да си я вземем.Може би да има вариант да посочиш адрес на който да ти ги доставят.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от loginn »

Ninushevi написа:
vdddd написа:В интерес на истината ние бяхме позабравили за това пълномощно и ако служителя на Еконт не ни беше казал .....нямаше да го направим ,а после ......кой знае какво щеше да стане .
С нас стана това което можеше да стане с вас :D .
В деня на изпращането много бързах да приведа сумата, да изпратя паспортите по Еконт и да отида на работа без да закъснявам. Недогледал съм това условие за пълномощното и служителя на Еконт също не каза нищо. Изпратих паспортите, минаха 15 работни дни и започнах да се чудя защо нищо не идва. Говорих с Емили и тя ме подсети за тези пълномощни. Усетих се че съм направил важен пропуск и се чух и с Нинушеви. Те от своя страна потвърдиха че "грешката е вярна" и ме свързаха с компетентен служител от Еконт. Днес дойде същия куриер с техни бланки за пълномощното и попълнихме каквото трябва. Не сме плащали допълнително, от Еконт го считат за свой пропуск (макар да е и мой). Сега остава да получат пълномощните в посолството и да ни върнат паспортите.
Още веднъж благодаря на Емили и Нинушеви, а на останалите: Моля ви, не допускайте моята грешка ;) !
Публикувай отговор