Подновяване на БГ лична карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от Bistra »

Ти си много съмнителен с този аватар на Брежнев. ;)
Пък за подписа да не говорим! :D :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от some »

angelheart, какъв е резултата от оплакването.
Бих подал и аз и от Отава и от Торонто, щото са "хвани едните, па удари другите".

Индепендънт явно е с доста по-индепендънт късмет от нас, щото аз колкото пъти съм се обаждал все на камък удрям.
Със седмици не съм успявал да се свържа а все пак работим, не сме да си седим у дома, и да въртим телефони нон-стоп.

Тия в Торонто са съвсем случайни хора поставени, дават заблуждаваща информация на поразия.
Тия в Отава са като че малко по-добре ама по-телефона разправят едно, па като пропътуваш маса километри ти викат, "ама то има изисквания".

Ми викам - "като има изисквания, сливи ли имахте в устата да ми кажете по телефона?"
Ми и веб сайт имате, шо не седнете да ги нащракате там тия изисквания та да спестите работно време да говорите по телефон?
Пълна бюрокрация ...

Абе .... хубава работа ама ... българска.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от angelheart »

Резултата е заведено оплакване във Външно министерство, а в неформален план - небивала любезност от консулския състав, и поне за известно време предполагам да получавам свястно отношение там.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Подновяване на БГ лична карта

Мнение от novotel »

ivandaman написа:
Stef написа:Говорих с адвокат в БГ и той ми каза, че има глоба до 1 година след изтичане на личната карта. Ако си я подновите след това не би трябвало да има глоба :worried: малко странно но това е БГ :)
Абсурд отвсякъде но дано да е вярно :)
Защо да е абсурд. Всяко административно наказание, каквото по своята същност е тази глоба, си има определена давност - време, в което може да бъде наложена принудително. Но да не изпадам в подробности...
Публикувай отговор