кога си купихте първата къща(кондо)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от John Smith »

7George написа:Ритърните не ги интересуват.
Аз до сега в Онтарио не съм срещал компания, която да предлага моргидж без да иска Notice of assessment от CRA за последните 3 години. Ако дължиш данъци, трябва да ги изчистиш преди да получиш моргидж. Иначе по темата - аз купих жилище на 5-тата година с голям down payment.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от Pehlivan »

Калифорниеца,по добре иди си купи къща на Ниагара Фолс,ем са евтини и голееми и мястото е световнопопулярно,рядом с Америка ,щата Ню Йорк и какво по хубаво от това.Сега се влагат инвестиции за 6 милиарда долара в района и той става изключително провлекателен и след време по изостаналите ниски цени ще се качат много бързо нагоре.Проверете в mls.ca за Ниагара Фолсл
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от коце »

Първата къща си ни е все още първата в Канада. Купихме си я 2 години и половина след пристигането и след около една година работа. Знаете каква е методиката за изчисление на ипотечния заем - има я във сайта на всяка банка и зависи от доходите.
С преапрувала нямаше проблем. Проблема се яви по скоро в даунпеимънта. Трябваше да доказваме откъде са ни парите, но се оправихме.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от roumensp »

коце написа:Проблема се яви по скоро в даунпеимънта. Трябваше да доказваме откъде са ни парите, но се оправихме.
За пръв път чувам такова нещо, досега никой не е споменавал за нещо подобно. :?: Да не би вместо да прехвърлиш парите по банков път или дадеш чек, да си им занесъл едно куфарче с пачки ? :)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от some »

На 3-тата година.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от yahoo »

roumensp написа:
коце написа:Проблема се яви по скоро в даунпеимънта. Трябваше да доказваме откъде са ни парите, но се оправихме.
За пръв път чувам такова нещо, досега никой не е споменавал за нещо подобно. :?: Да не би вместо да прехвърлиш парите по банков път или дадеш чек, да си им занесъл едно куфарче с пачки ? :)
Банката проверява доходите обикновено за последните 2 години. Проверява и наличните спестявания по сметки най-често за последните 3 месеца. Трябва да се убеди, че парите са били там или с малко натрупване напоследък при добри доходи. Ако нещо изглежда съмнително се прави разглеждане за по-дълъг период, а ако се установи нещо много съмнително (били са на социал или ниски доходи и при сметка клоняща към 0 месец преди транзакцията се появяват 100к за даунпеймънт без да фигурират в данъчните декларации и без да има приемливо обяснение) нещата се докладват на съответните служби. Случвало се е вече на едни познати.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от Californian »

А добре тези 100к ако са от апартамент от софия и има документи за покупко-продажба пак ли правят проблем? -
въобще има ли някой дето е продавал нещо в България.....и плащал ли е Канадски данъци после за тези пари като доход......може и на бележка да ми напише....

Или ако имаш отнякъде 100к как да измислиш откъде си ги получил - става ли - нашите ми ги дадоха?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от Bistra »

Californian написа:А добре тези 100к ако са от апартамент от софия и има документи за покупко-продажба пак ли правят проблем? -
въобще има ли някой дето е продавал нещо в България.....и плащал ли е Канадски данъци после за тези пари като доход......може и на бележка да ми напише....

Или ако имаш отнякъде 100к как да измислиш откъде си ги получил - става ли - нашите ми ги дадоха?
Става разбира се! ;)
Дори и не съм се замислила какво и кога проверяват.Сигурно са проверявали нещо, но ние никога не сме били на социал.Работели сме винаги "на бяло", следователно сме имали легални доходи за изминалия период. Когато влязохме в Канада декларирахме цялата сума, която внесохме, така че след това нямаше шанс да показваме фалшиви фактури за да доказваме колко сме "бедни". ( широка практика между нас казано :lol: )
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от yahoo »

Всичко става, твърдят че практически всеки могат да уредят със заем, но ако е твърде рисков няма да е с от най-ниските лихви и може би няма да е от банкова институция. Но за най-чисто, ако има възможност си направете първо две години с легален добър доход, имайте си поне 3 месеца малко повече от парите за даунпеймънт по сметка преди преговорите с банката и тогава може да разчитате на достатъчно изгодно за вас договаряне за условия и лихви. И за останалите случаи има решения, но аз не се навих да ги изпробвам.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от roumensp »

Парите ми за downpayment до стотинка бяха от не-канадски източници и никога не бях работил в Канада и подавал канадски tax return. Прехвърлих парите от US в канадска банка няколко месеца преди покупката и нямах никакъв проблем. Но имах канадска кредитна история - около 2 години. Искаха да видят и paystubs от USA, където работeх по времето, когато подадох за mortgage pre-approval.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: кога си купихте първата къща(кондо)

Мнение от John Smith »

Californian написа:А добре тези 100к ако са от апартамент от софия и има документи за покупко-продажба пак ли правят проблем?
На всяка данъчна декларация фигурира въпрос дали притежаваш имоти в друга страна на стойност над 100K.
Ако 5 години си отговарял с НЕ и на 6-тата друснеш 150K, някой може и да те пита. Трябва да имаш смислен отговор.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор