В крак с времето.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: В крак с времето.

Мнение от mortigur »

//off
optics написа:Естетиката е различна през годините.
Ония гръцки вази с юнаци с дебели баджаци трябва ли да се премахват задето картинките не са естетични ?
Изображение

Може на някой да е интересно, понеже историята ми е хоби но това е доста известна ваза изобразяваща смъртта на Поликсена.

Тук можете да прочетете http://goo.gl/Z919g"

Малък цитат:

[quote]This famous vase is usually attributed to the Timiades Painter - whose other work (Boston 98.916) also shows extreme violence against a woman: Heracles, terrifying with his lion's head actually over his face (like a rubber bondage mask), lunges towards the cowering Andromache, queen of the Amazons, grabbing her right wrist with his left hand, while brandishing a huge sword with his right. Her sword is in her belt, and her shield is useless as she tries to run away.[/quote]
Taxation is theft.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: В крак с времето.

Мнение от anxeli »

Какъв странен текст, и колко нескопосан, някой лондонски гей като да го е писал. Екстремното насилие над жени е последното нещо което би ми дошло наум четейки древногръцката история или разглеждайки вази. Насилието е било за всички подред, а въпросната Андромаха все пак е пощадена и даже оженена за брата на царя на гърците, но живота и все пак е ужасен заради ревността на спартанската и систър ин лоу ;). По онова време да свитнеш някой или да го жертвопринесеш си е било едно геройство :clap: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: В крак с времето.

Мнение от ivanko13 »

Да не пратят пак танковете руснаците, че ще трябва наистина да викаме Супермен и Капитан Америка :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: В крак с времето.

Мнение от Bistra »

Начи викаш да си продавам билетите за Cirque du soleil за идния месец.Това ще е по-интересно да се види, особено след като комунистите се биха в гърдите, че едва ли не Те са ни издействали членството в Нато. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: В крак с времето.

Мнение от myhata II »

Много куул рисунки на супермени !!! :y: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: В крак с времето.

Мнение от some »

Супер яко е изографисан паметника на поробителя!
Евала!
:clap:
Публикувай отговор