Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

По-добре да се учи в университет, вместо да си на социал. Социалната стипендия (която всички имат право да получават)+заема е доста по-висока от социала.
Ако е семейство без деца е напълно възможно.

Виж ако си с деца, е по-сложно. Но пък и приоритетите са други.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от some »

Патфайндърска му българска работа.
Бре като ше искаш услуга не се дръж като че си шеф-диригент тука.
Питаш и се молиш някой да ти отговори - туй то.

Искал бил да му кажат колко зимат, не щеш ли и кредитните карти да си напишат хората?
Мнозина споделиха, мнозина не.
Прайш си извода и продължаваш... не критикуваш.
Тука никой не ти е длъжен да ти дава каквато и да е информация.
Всичко е по желание.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Joya »

Виждам че говорите не само за заплащането, а и за ученето.
Бих искала да попитам, тъй като вече му се вижда края, демек началото ;)
много се чудя накъде да поема.
Аз съм ИТ, имам 10 години опит в големи фирми и банки. Но съм малко пенкилер, занимавала съм се с какво ли не, малко програмиране, няколко години кюей, проджект мениджмънт, бази данни (имам оракъл сертификати), консултиране, и съпорт на софтуер.
Не очаквам да ме посрещнат с отворени обятия и да ми кажат "само тебе чакаме, ето ти и хубава заплата"
Затова и клоня към учене, но съм с две деца.....
В нашата сфера, струва ли си човек да учи и да придобие канадска диплома, за по-добро заплащане и по-бързо намиране на работа, или дори да започне от дъното има шанс да си прокара път нагоре с яко бачкане ?!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
totomoto
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 8:02 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от totomoto »

Защо не дадете няколко примера.
-аз работя дърводелец и получавам- примерно 20can$/час
Да се добие представа за истинската картина.
Никой нито може нито иска да ви гледа в "канчето".
DCS-Vienne-21.06.2011
Accusé de réception-13.02.2012
Entrevue de sélection-08.04.2013
CSQ по пощата -11.03.2014
Sydney - 28.03.2014/09.04.2014
Баркодове - 26.05.2014
Медицински - 04.08.2015
Покана за Виза - 25.08.2015
Визи - 04.09.2015
Полет - 14.10.2015
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от leaf »

totomoto
"Защо не дадете няколко примера.
-аз работя дърводелец и получавам- примерно 20can$/час
Да се добие представа за истинската картина.
Никой нито може нито иска да ви гледа в "канчето"."

Защото това е гледане в канчето. :)

Ако ви интересуват заплати според специалността или според провинцията, където ще се заселвате, съществуват сайтове за работа, от където да съберете този тип информация. ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

Joya написа:Виждам че говорите не само за заплащането, а и за ученето.
Бих искала да попитам, тъй като вече му се вижда края, демек началото ;)
много се чудя накъде да поема.
Аз съм ИТ, имам 10 години опит в големи фирми и банки. Но съм малко пенкилер, занимавала съм се с какво ли не, малко програмиране, няколко години кюей, проджект мениджмънт, бази данни (имам оракъл сертификати), консултиране, и съпорт на софтуер.
Не очаквам да ме посрещнат с отворени обятия и да ми кажат "само тебе чакаме, ето ти и хубава заплата"
Затова и клоня към учене, но съм с две деца.....
В нашата сфера, струва ли си човек да учи и да придобие канадска диплома, за по-добро заплащане и по-бързо намиране на работа, или дори да започне от дъното има шанс да си прокара път нагоре с яко бачкане ?!
Според мен няма смисъл от учене наново, особено ако имаш ИТ диплома от България и особено ако имаш вече 10 години опит. ИТ е една от малкото сфери в Канада, където не се иска учене (ако вече имаш диплома), приравнявания, членувания в професионални организации и т.н. Щом си пенкилер, ще трябва да модифицираш абсолютно всяко едно резюме според позицията, според мен тук търсят по-скоро тесни специалисти, отколкото широки, та ще трябва да го докараш да изглежда така както на тях им харесва. Ако имаш солиден опит в проджект мениджмънт-а, можеш да изкараш PMP сертификата, мисля това се търси. Oracle DBA също се търси, но там също трябва да покажеш солиден опит и знания, обикновено на един отдел с 20-50 програмиста и QA има само 1 DBA, така че никой няма да си повери базите данни на някой с 2-3 години опит само. Това не пречи да опиташ, ако това искаш да работиш разбира се.
Не е нужно да започваш от дъното, с 10 години опит можеш да подаваш за всякакви позиции, не само junior. Учене наново ще е загуба на време и пари за теб, учи здраво езика/езиците докато си в БГ още - това не може да се подчертае колко е важно, обикновено хората казва "Абе уча го здраво" и имат предвид 7-8 часа общо на седмица, което е напълно недостатъчно. Това стига за ниво турист, да дойдеш да разглеждаш кулата в Торонто и катедралата в Монреал и да си поръчваш в ресторантите. За професионални позиции, трябва много повече. Не казвам, че ти лично не учиш, просто искам да почертая колко е важно и че хората обикновено не му обръщат достатъчно внимание. В ИТ специално перфектен език не е жизненоважен СЛЕД като си почнал работа. Обаче според мен лично, това е един от факторите който ще ти помогне да се "продадеш" на интервюто и да се отличиш от останалите 50-100 кандидата. Защото на интервюто си под голям стрес и ако нормално говориш езика на ниво 5 от 10 максимум, то на интервюто излиза 3 или 4 заради притеснението.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от roumensp »

Аз съм съгласен с Митето, в твоя случай няма смисъл да учиш наново.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Joya »

Благодаря ви,
продължавам с френския и след интервюто + рефреш на английският, макар че той ми е работен и няма грижи.
Имам шанс да карам PMP в момента в Бг, уж е международен, ама дали ще го признаят в Канада?
Защото за ПМП в момента тук искат доказване на години стаж в проджект мениджмънт-а, как ще го докажа в Канада не знам.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Joya написа:Благодаря ви,
продължавам с френския и след интервюто + рефреш на английският, макар че той ми е работен и няма грижи.
Имам шанс да карам PMP в момента в Бг, уж е международен, ама дали ще го признаят в Канада?
Защото за ПМП в момента тук искат доказване на години стаж в проджект мениджмънт-а, как ще го докажа в Канада не знам.
Аз мога да ти кажа за щатите от личен опит каква е разликата когато си постнеш в резюмето(или линкедин) българско или местно образования.
Според мен няма разлика в самото интервю - тоест какво ти е образованието в инженеринговата/IT Сферата - искат знания хората - да можеш да работиш и да им отговаряш правилно и точно на интервю въпросите.
Разликата която аз намерих е - много по лесно стигаш до фаза интервю - ако с Българско образование получавах по един лийд на седмица от хедхънтър(тоест без аз да кандидатствам а само си чакам) то с местни образования в резюмето - поне по 1-2пъти на ден се свързват с мен с желание за интервюта.........това е :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

Californian написа:Разликата която аз намерих е - много по лесно стигаш до фаза интервю - ако с Българско образование получавах по един лийд на седмица от хедхънтър(тоест без аз да кандидатствам а само си чакам) то с местни образования в резюмето - поне по 1-2пъти на ден се свързват с мен с желание за интервюта.........това е :)
Кога успя за 1-2 години да завършиш местни образования (чак в множествено число)?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

Joya написа:Имам шанс да карам PMP в момента в Бг, уж е международен, ама дали ще го признаят в Канада?
Защото за ПМП в момента тук искат доказване на години стаж в проджект мениджмънт-а, как ще го докажа в Канада не знам.
PMP се признава в Канада, нали точно това написах в предния отговор? Стажът ще го докажеш преди да ти издадат сертификата в България, не виждам защо ще трябва да го доказваш пак в Канада ако вече имаш издаден сертификат. Освен ако под "Имам шанс да карам PMP в момента" имаш предвид някакъв подготвителен курс, а не взимането на същинския сертификат. Тогава не знам - ще трябва да питаш в PMI дали стаж на позиция Х във фирма У се признава от тях. Канада няма намеса в това, както сама каза сертификатът е международен и междубраншов (не само за ИТ).
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от roumensp »

Californian написа:
Joya написа:Благодаря ви,
продължавам с френския и след интервюто + рефреш на английският, макар че той ми е работен и няма грижи.
Имам шанс да карам PMP в момента в Бг, уж е международен, ама дали ще го признаят в Канада?
Защото за ПМП в момента тук искат доказване на години стаж в проджект мениджмънт-а, как ще го докажа в Канада не знам.
Аз мога да ти кажа за щатите от личен опит каква е разликата когато си постнеш в резюмето(или линкедин) българско или местно образования.
Според мен няма разлика в самото интервю - тоест какво ти е образованието в инженеринговата/IT Сферата - искат знания хората - да можеш да работиш и да им отговаряш правилно и точно на интервю въпросите.
Разликата която аз намерих е - много по лесно стигаш до фаза интервю - ако с Българско образование получавах по един лийд на седмица от хедхънтър(тоест без аз да кандидатствам а само си чакам) то с местни образования в резюмето - поне по 1-2пъти на ден се свързват с мен с желание за интервюта.........това е :)
Ами това е защото си балък, ще ме извиняваш за израза. :D
В резюмето си пишеш единствено "M.S. in Computer Science" и въобще не уточняваш от кой университет. Ако някои поиска да го види с очите си, давам му credential evaluation от Щатите, която го приравнява на Master's и това е. :D
Но както сам знаеш, в 95% от случаите хората ги интересува experience (най-вече местен), не education.

PS
Много рекруитери не са от най-интелигентните и ако в резюмето пишеш "Tecnical University of Sofia" вместо "Tecnical University of Sofia, Bulgaria", има не-малък шанс да помислят, че си завършил в Щатите. :rofl:
Последно промяна от roumensp на Сря Юли 13, 2011 5:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

ХАХХАх - ей ето за това не се бях сещал за оптимизация - евала опита си е опит :lol:
Това да го четат новодошлите - ще им е от голяма полза

не съм си завършил още, много хляб има да изям докато ги завърша - но поне съм ги почнал до някаква степен и съм си ги напъхал в резюмето :tmi:

хах е за това вече съм се сетил моето е sophia state university. (90 процента от тях ме питат в кой щат е) а стейт - значи държавен - демек лъжа няма
но вариациите са много може да е също sofia institute of technology (там да се види уикито първо дали МИТ и другите бяха институт втората дума не си спомням и не ми се губят 3 секунди да видя в уикито)
но идеята е ясна - игра с имената е нещо което помага
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Joya »

miteto написа:
Joya написа:Имам шанс да карам PMP в момента в Бг, уж е международен, ама дали ще го признаят в Канада?
Защото за ПМП в момента тук искат доказване на години стаж в проджект мениджмънт-а, как ще го докажа в Канада не знам.
PMP се признава в Канада, нали точно това написах в предния отговор? Стажът ще го докажеш преди да ти издадат сертификата в България, не виждам защо ще трябва да го доказваш пак в Канада ако вече имаш издаден сертификат. Освен ако под "Имам шанс да карам PMP в момента" имаш предвид някакъв подготвителен курс, а не взимането на същинския сертификат. Тогава не знам - ще трябва да питаш в PMI дали стаж на позиция Х във фирма У се признава от тях. Канада няма намеса в това, както сама каза сертификатът е международен и междубраншов (не само за ИТ).
За стажа имах предвид, ако реша да карам ПМП в Канада :y:
Имам шанс - от работата най-вероятно ще ни заплатят курса и изпита за сертификат. Дали ще го изкарам зависи от мен ;) Но тъй като последните 2 годинис е занимавам активно с Проджект мениджмънт, може би наистина натам трябва да се насоча.
Благодаря за подробното инфо. :handshake:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
sommer
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 12:06 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от sommer »

Californian написа:ХАХХАх - ей ето за това не се бях сещал за оптимизация - евала опита си е опит :lol:
Това да го четат новодошлите - ще им е от голяма полза

не съм си завършил още, много хляб има да изям докато ги завърша - но поне съм ги почнал до някаква степен и съм си ги напъхал в резюмето :tmi:

хах е за това вече съм се сетил моето е sophia state university. (90 процента от тях ме питат в кой щат е) а стейт - значи държавен - демек лъжа няма
но вариациите са много може да е също sofia institute of technology (там да се види уикито първо дали МИТ и другите бяха институт втората дума не си спомням и не ми се губят 3 секунди да видя в уикито)
но идеята е ясна - игра с имената е нещо което помага
Поне като лъжеш не се оливай толкова, че после ще има да викат: "Викнахме един от България и той ни излъга. Няма да викаме други." Трябва да е елегантно изкривяване на истината, но не лъжа! roumensp много точно го е описал.
Публикувай отговор