въпрос за TCF и TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от azzura »

Според мен, намери телефон на сайта им и им звънни.

Ако някой разполага с повечко теми, които са давани на устния изпит TCFQ, DELF, и т.н. ще се радвам да ги сподели с мен на лични :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от celicata »

В края на месеца ще се явяваме на TCFQ. Въпросът ми е ако не сме доволни от резултатите, да ги пращаме ли към Виена или да се явим отново с цел повишаване?
В исканите документи от Виена никъде не пише срок за изпращане а само да им изпратим колкото се може по бързо.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от demococcus »

celicata написа:... Въпросът ми е ако не сме доволни от резултатите, да ги пращаме ли към Виена или да се явим отново с цел повишаване? ...
Бих ви посъветвал да изчакате резултатите и да прецените точно колко сте доволни или недоволни, пък тогава да мислите - уравнението ще има по-малко неизвестни.
Лично аз кроях планове първото явяване да е "пробно" - колкото да видя кое как става на изпита. И си мислех да се явявам явявам втори път. Когато излязоха резултатите, се оказа че са по-ниски от първоначално заявеното от мен ниво, но все пак достатъчни, за да събера минимума точки (по мои си сметки). Рекох си - в най-лошия случай ще ми върнат писмо със срок половин година за повишаване. И изпратих първите резултати - точно тези от които не бях много доволен. Оказа се че и те са достатъчни.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от demococcus »

MilenaTri написа:... през лятото няма да се провеждат такива изпити....
Съветвам те да провериш възможностите за явяване на e-TEFàQ онлайн. На сайта пише че всяка седмица се провежда. Виж последният ред в тази таблица, както и забележката под таблицата.
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от makica »

За първи път разбирам ,че има възможност за явявяне на ТСФК online.А ако вместо един човек се яви друг,който знае много добре френски???Питам се чисто хипотетично.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от celicata »

може да се явим този месец пробно, но резултатите не отиват ли при тях автоматияно без ние да ги пращаме ?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от martatabs »

Мakica,ще се съглася с теб,но според мен този тест е само,колкото да си изпробваш знанията.Това се прави с оглед на това да си видиш възможностите.Според мен не би имал някаква тежест при разглеждане на документите за емиграция,ако въобще онлайн теста стигне до там.Поне аз смятам така.Защото си прав/а,че по този начи може да се блъфира.
Demococcus,ти лично ползвал ли си го?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от demococcus »

martatabs написа:Мakica,ще се съглася с теб,но според мен този тест е само,колкото да си изпробваш знанията.Това се прави с оглед на това да си видиш възможностите.Според мен не би имал някаква тежест при разглеждане на документите за емиграция,ако въобще онлайн теста стигне до там.Поне аз смятам така.Защото си прав/а,че по този начи може да се блъфира.
Demococcus,ти лично ползвал ли си го?
Лично аз не съм се явявал на онлайн тест. В предишни теми една кандидатка българка от щатите е разказала как съпругът й се явявал на такъв онлайн тест.
Нямам представа как става проверката на самоличността.

martatabs, мисля си че ако онлайн теста беше само ей-така за пробички, никой нямаше да е навит да плаща 80 евро за да се яви. Това е тарифата от сайта на румънците.

Ето и още един линк: http://www.fda.ccip.fr/tef/etefaq - не че е достатъчно подробно описано и там де...

celicata, за резултатите от TCFQ съм чел че отиват в министерството (не съм сигурен в кое министерство точно). Но това не значи че някой ще се затърчи оттам да ги носи на имиграционните във Виена. И трябва всеки кандидат сам да си изпрати резултатите в имиграционното бюро, което му разглежда досието.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от martatabs »

Прав си demococcus...изришно си пише 80 евро за TCF за Квебек.Във формуляра за кандидатстване се изискват трите имена,телефон за връзка,ел. поща,адрес,националност...и т.нат.
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от makica »

Здравейте,искаме да попитаме,дали някой знае:На въпросите след 4то ниво има по 2 въпроса,ако отговориш на единия вярно,а на другия грешно,целия текст ти се счита за грешен или верния отговор ти се брои все пак??
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

Всеки верен отговор се точкува. На самия изпит въпросът е един за всеки текст без значение от кое ниво е. Тестовете от учебника са, за да се подготвиш какво могат да те питат на финала и понеже текстовете за по-високите нива са по-дълги, са подготвили по 2 възможни въпроса.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от makica »

Благодаря много!!!!!
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от GAL73 »

Какво ниво по френски се оценява с 14 точки?За себе си си правя сравнение между посочените нива в молбата да виена , нивата по европейската езикова норма А 1 и т.н. и точки които се дават за съответните нива.
Успех на изпитите на всички !
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от demococcus »

GAL73 написа:Какво ниво по френски се оценява с 14 точки?!
Виж на страница 35 от това: http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от GAL73 »

благодаря за отговора.Значи едно В2 и С1 ще ми свършат работа :rofl:
Отивам да уча..........
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Публикувай отговор