Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
s.ignatova
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 9:55 am

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от s.ignatova »

Здравейте, ето че днес, точно по обяд дойдоха с куриер на Спиди и нашите дългоочаквани визи /точно 10 работни дни от изпращането на паспортите ни/. Безкрайно сме щастливи и тази вечер подобаващо ще полеем събитието! На всички останали пожелаваме много късмет и успех в Канада!!!
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от bttm »

Между дрогото да вмъкна и че заветното писмо не е толкова чак заветно. За моя голяма изненада вътре пишеше че тепърва някакъв офисър ще ни гледа нещата и ще проверява дали всичко е ОК преди да сложи визите.. така че докато не гепи човек тескеретата с визи вътре, все си чака и трепери.. още около месец.
това означава ли, че дори с покана за виза, пак не си 100 процента сигурен, че ще ти сложат такава в паспорта. А пък аз мислех да напускам работа в този период след поканата
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
canss
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 11:21 am

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от canss »

Благодарим за окуражаващите думи!
demococcus и ние сме на това мнение по отношение на визите "око да види, ръка да пипне". Докато не ги видим в паспортите винаги ще има и много малка доза притеснение.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от bttm »

bttm написа:
Между дрогото да вмъкна и че заветното писмо не е толкова чак заветно. За моя голяма изненада вътре пишеше че тепърва някакъв офисър ще ни гледа нещата и ще проверява дали всичко е ОК преди да сложи визите.. така че докато не гепи човек тескеретата с визи вътре, все си чака и трепери.. още около месец.
това означава ли, че дори с покана за виза, пак не си 100 процента сигурен, че ще ти сложат такава в паспорта. А пък аз мислех да напускам работа в този период след поканата

вие кога напуснахте работа? имали някой на който да са му поискали нови документи или да е бил забавян прекалено дълго (повече от месец) след като е получил покана за виза? Дайте да обсъдим този въпрос, че е много важен, предполагам за повечето. :o
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Аз поне не съм чувал на някой да са му правили проблеми или да са го бавили след поканата за виза.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от hadministratora »

bttm написа:това означава ли, че дори с покана за виза, пак не си 100 процента сигурен, че ще ти сложат такава в паспорта. А пък аз мислех да напускам работа в този период след поканата
Формално погледнато, дори с виза в паспорта, могат да те върнат от летището в Канада. Но май не сме чували още за такъв случай.
bttm написа:вие кога напуснахте работа?
Аз напуснах след като си получихме паспортите с визите.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Аз не бих напускал, преди да купя билетите. Но всеки си преценява - според това какви пари носи и какви усилия изисква работата. Според мен, ако човек ги има парите, добре е да напусне при получаване на поканата и да се съсредоточи върху ученето на френския. Така или иначе работата е вече почти опечена.

Виж по-интересен е моментът "кога да кажем на работодателя". Аз на моя му съобщих още преди година. Когато получих поканата за виза (юни), отново му го припомних, а той се самоуспокои с фразата "Е, те ще те мотаят още няколко месеца, колкото да избутаме и есента заедно" :)
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от bttm »

demococcus написа:Аз не бих напускал, преди да купя билетите. Но всеки си преценява - според това какви пари носи и какви усилия изисква работата. Според мен, ако човек ги има парите, добре е да напусне при получаване на поканата и да се съсредоточи върху ученето на френския. Така или иначе работата е вече почти опечена.

Виж по-интересен е моментът "кога да кажем на работодателя". Аз на моя му съобщих още преди година. Когато получих поканата за виза (юни), отново му го припомних, а той се самоуспокои с фразата "Е, те ще те мотаят още няколко месеца, колкото да избутаме и есента заедно" :)

при мен не може да се получи така. Аз съм държавен служител и ако разберат че имам други планове, жална ми майка, и последните няколко месеца тук ще ми се видят черни. Рядко са, според мен, работодателите, които са толкова разбрани. Дори ако си в частна фирма ,те грози моментално освобождаване, за да можел той да си намери работодателя съвестни хора ;) , които ще работят за него, а не разни такива, които щели да го напуснат след няколко месеца. (опит на мой приятел).
Относно поканите за визи-аз тълкувам този момент от процедурата като "одобрени сте и чакаме само паспортите ви за да ви сложим вътре визи :) ". Така ли е или се бъркам нещо?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Е то си зависи доколко е бил заменим служителят. Ако го освободят моментално, няма ли да му е малко трудно на работодателя докато си намери нов свестен служител и докато го вкара в час? Кой ще работи на освободеното място докато новият се намери и поеме нещата?

А колкото до това че си държавен служител - надявам се когато напуснеш, да "им" обясниш много ясно и отчетливо какво мислиш за "тях" ]:) Ей, така, за да имат материал за размисъл.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от bttm »

demococcus написа:Е то си зависи доколко е бил заменим служителят. Ако го освободят моментално, няма ли да му е малко трудно на работодателя докато си намери нов свестен служител и докато го вкара в час? Кой ще работи на освободеното място докато новият се намери и поеме нещата?

А колкото до това че си държавен служител - надявам се когато напуснеш, да "им" обясниш много ясно и отчетливо какво мислиш за "тях" ]:) Ей, така, за да имат материал за размисъл.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :D
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
shamana
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 12:22 am
Местоположение: Варна

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от shamana »

Днес получихме писмо от Букурещ да им изпратим копия на дипломите за висше образувание по факс. От една страна хубаво, че има някакво движение и не са ни затрупани някаде документите :) , но от друга явно нещо не им е харесало :devil: Добре, че дипломите са легални :) Пратихме ги и чакането продължава :rock:
21.08.2009 - Док. Виена
28.08.2009 - Акюзе
02.10.2009 - Покана за интервю
08.12.2009 - Интервю
28.01.2010 - Док. Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
15.03.2010 - Мед. формуляри
29.03.2010 - Медицински
12.04.2010 - O.K. на мед.
28.09.2010 - покани за визи
Аватар
mimsan
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 10:38 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от mimsan »

Здравейте! Ето какво разбрахме ние днес: На 22.06 сутринта са се обадили от Канадското посолство на бившия ми вече работодател. Общо взето нещо като справка. :^) И от този момент през 15 мин. си проверяваме и-мейла :?: и напрежението се удвои. :sweat:


----------------
вече три месеца от ОК на медицинските !
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от antyk »

mimsan написа:На 22.06 сутринта са се обадили от Канадското посолство на бившия ми вече работодател. Общо взето нещо като справка.
Много интересно. И какво са ги питали ако не е тайна? Каква е твоята професия също ако не е тайна? :)
21.09.2009 - DCS Vienne
06.10.2009 - Accusé de réception
19.05.2010 - Entrevue de sélection, réussi
02.06.2010 - DRP Bucharest
14.06.2010 - Codes-barres
13.07.2010 - Formulaires médicaux(26.07-OK)
08.10.2010 - Lettre d'invitation de visa
09.11.2010 - Visa
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от elenagh »

Какво им става на тези в Букурещ? :^) :^) :^)
Хайде да оставят нашата група вече ааааааааааааа,това тяхното на нищо не прилича. :emo: :emo: :emo:
Ние вчера получихме визите , но ми се иска цялата ни групичка да се запълни защото знам какво е да чакаш и да тръпнеш при всеки е-майл .
Само още мъничко търпение . :y: :y: :y:
Аватар
mimsan
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 10:38 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от mimsan »

Специалността ми е технолог в хранителната промишленост като последните 9 месеца имам и стаж по нея. По-конкретно на хляб и хлебни изделия. Питали са за периода, в който съм работила и конкретно за длъжността, която съм заемала. Нищо странично. Вече се чудя да не би да съм объркала нещо при попълването на документите за Букурещ? :?: Били са много учтиви, по думите на бившия ми шеф. Разговорът е протекъл на бързо в уточнения на тези неща, за които споменах по-горе.
Благодаря за куража, elenagh, това да си един от последните никак не е лесно. :) Със всяка получена покана изживяваме тръпката, която чакаме с вече оскъдно търпение.
Поне сме сигурни, че ни разглеждат в момента. :)
Публикувай отговор