Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от sisi78 »

Здравейте и от нас. Вчера и ние минахме успешно :) Бяхме заявили нива на френски и за двамата 7/8 и англииски 11/12 пак за двамата. Писа ни франкофони значи сме се справили :) А интевюто продължи около 1ч 40 мин. Сесията свърши, но пожелаваме успех на хората които ще бъдат поканени на следващата :D
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

Честито на всички, които успяха и успех на останалите. Генералния извод от тази сесия за нас, на които ни предстои това преживяване е: УЧЕТЕ ЯКО ФРЕНСКИ, защото езика наред с мотивацията са основната предпоставка за успех!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Chockey »

sisi78 написа:Здравейте и от нас. Вчера и ние минахме успешно :) Бяхме заявили нива на френски и за двамата 7/8 и англииски 11/12 пак за двамата. Писа ни франкофони значи сме се справили :) А интевюто продължи около 1ч 40 мин. Сесията свърши, но пожелаваме успех на хората които ще бъдат поканени на следващата :D
sisi78 направи ли ви интервюиращия някакъв коментар за високите нива на английски? И а ако можеш да споделиш, колко въпроса ти зададе на англ.? Още се чудя, каква е правилната стратегия относно английския език. Благодаря предварително :handshake:
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от zory_bory »

Chockey написа:
sisi78 написа:Здравейте и от нас. Вчера и ние минахме успешно :) Бяхме заявили нива на френски и за двамата 7/8 и англииски 11/12 пак за двамата. Писа ни франкофони значи сме се справили :) А интевюто продължи около 1ч 40 мин. Сесията свърши, но пожелаваме успех на хората които ще бъдат поканени на следващата :D
sisi78 направи ли ви интервюиращия някакъв коментар за високите нива на английски? И а ако можеш да споделиш, колко въпроса ти зададе на англ.? Още се чудя, каква е правилната стратегия относно английския език. Благодаря предварително :handshake:
Аз искам да се включа, защото също доста се притеснявах по този въпрос преди интервюто. При мен нивата на английски бяха 11/11, а на френски 7/7 и даже им бях изпратила TOEFL резултат. Човекът като стигна до езиците - видя ми TOEFL-а, каза "бон", продължи да ме пита как съм учила френски-казах за курса, за уроците. И единствено ме пита на английски: и сега да повторим, какви са вашите цели?
Явно не на всички изпитващи им прави лошо впечатление по високото ниво на английски. Не се притеснявайте да пишете истината. Все пак това ви носи точки.
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от sisi78 »

Въпросът на англииски беше само: Каква ви е мотивацията да заминете и защо в Квебек? Не мисля, че му направи лошо впечатление, че англииският ни е по добър, но мисля че му направи доста добро впечатление, че само за 10-11 месеца сме на това ниво Френски, за това наблягайте на Френския и това е. Иначе за 1ч и 40мин не ни спести нито един от въпросите, които вече са споменати във форума, но някак си времето вътре не се усеща, а и отговорите ги бяхме дъвчили до безсъзнание.
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Chockey »

Благодаря за отговорите. Явно печелившата формула е да се напредне доста и с френския ;)
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

Re: Интервю - май 2010

Мнение от azalia »

здравейте,
и ние минахме успешно интервюто на 26.05, съжалявам, че се вклучвам чак сега...
Мосюто с нас се държеше много приятелски, говореше бавно и отчетливо и ако види,че го гледащ умно след някой въпрос, го повтаря отново, още по-бавно. Аз съм с висше туризъм и ниво на френски 6/6, което обаче не защитих...Мосюто ме пита какво ще правя в Квебек, аз му казах,че искам да работя по моята специалност. Той дълго време ми обясняваше че няма да мога да си намеря работа в сфрата на туризма защото там работили само високо квалифицирани специалисти. Добре че имам диплома от Монреал за продажба на самолтни билети, та той ми каза че с нея вече мога да се реализирам там, иначе вероятно щеше да ме отреже... Попита ме още каква е безработицата в Квебек, какво знам за туризма там, пита за мотивацията, искаше да му разкажа за мое пътуване в Бг, кои градове съм обиколила, коя страна от туризма най-ми харесва, била ли съм в чужбина. Въпреки че не защитих нивото си (поради силно притеснение), мосюто постоянно ми казваше да се успокоя и че разбира, че съм много притеснена.
В крайна сметка, каза, че сме приети, поздрави ни и ни изпрати :)
Искам много да благодаря на нашата учителка по френски - Ани Грозева за търпението, което прояви към нас и за страхотния професионализъм! Ани, обичаме те, страхотна си!!!:)
blondi, ние бяхме след вас и много се рдаваме,че и вашето интервю е било успешно!!!
Желаем на всички минали интервюто много успехи нататък с процедурата, а на всички останали стискаме палци :))))
AZALIA
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

и само за статистиката-на 27.05 имаше само едно семейство с сертификат-всичко друго беше скъсано-вкл. ние и още едно семейство чакаме отговор.След нас имаше едно момче-последно-за него не съм сигурен,тъй като ние бяхме предпоследни.
Всички които са защитили добро ниво на френски тази сесия минаха-така че УЧЕТЕ-ВКЛЮЧИТЕЛНО И НИЕ.аКО ГО ЗНАЕХМЕ ПО ДОБРЕ ЕЗИКА МОЖЕХМЕ ДА ПОСПОРИМ И ТО В НАША ПОЛЗА,но за това вина имаме само ние.
(Въпреки ,че ние бяхме заложили нива 5,5 -всичките въпроси от началото да края-1,5 часа бяха-за нас-каква е разликата между икономика и финансий,какво мислите за арабската икономика,какво точно-в конкретика представлява фондувата борса-какво е целта на успеха-на фирмите там.Все въпроси за начинаещи като нас-,а другото семейство ,бяха заложили същите нива на език-там е било страшно-каква е разликата между аналетична и изчислителна математика и все супер тясно специалезирани въпроси,на които и преводачката не можела да помогне,вклчитено и при нас-имахме нужда от нея само веднуж-тя не можа да преведе-нормално.Отплеснахме се.
Успех на всички,и на падналите-има втори път-ще успеем-бъдете сигурни
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

Мисля че успях да отразя всичката известна до момента информация в табличката за 2010-та. Но възнамерявам да огранича приноса си до тук, поради липса на достатъчно свободно време. Ако ви допада идеята да си водите статистика - чувствайте се поканени да продължите!
Естествено, ще оказвам съдействие, ако някой ми пише на ЛС, но няма да мога да изчитам всички мнения в темата и да събирам информацията от изказванията ви.
Успех в следващия етап от процедурата!
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Sliven »

Според вас няма логика,но ви пожелавам успех да си намерите квалифицирана работа в квебек.Има шанс,не е невъзможно,но теоретически има и шанс да спечелиш 6ца от тото.
Каквато и диплома да имаш,каквото и да си работил-първите години е невъзможно да работиш работа по твоята специалност,а после пак с предимство са местните.Имам много приятели там,тук бяха специалисти-а там си говорят с кашоните и други ,които си направиха бизнес и са добре-но за работа по тяхната специалност.....ще видим като отидем-всеки си е роден с късмета
Аз започнах работа по специалността си (учител по френски и английски) на 7 мия месец от пристигането ми в Монреал. Приятелят ми (техник) започна работа по специалността си на 6 тия месец. Доброто владеене на езиците беше ключово важно за да се развият ака събитията, според мен, защото на интервюто за работа се конкурираш и с местни, които по подразбиране говорят свободно фрнеския най-малко.
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Chockey »

Sliven написа:
Според вас няма логика,но ви пожелавам успех да си намерите квалифицирана работа в квебек.Има шанс,не е невъзможно,но теоретически има и шанс да спечелиш 6ца от тото.
Каквато и диплома да имаш,каквото и да си работил-първите години е невъзможно да работиш работа по твоята специалност,а после пак с предимство са местните.Имам много приятели там,тук бяха специалисти-а там си говорят с кашоните и други ,които си направиха бизнес и са добре-но за работа по тяхната специалност.....ще видим като отидем-всеки си е роден с късмета
Аз започнах работа по специалността си (учител по френски и английски) на 7 мия месец от пристигането ми в Монреал. Приятелят ми (техник) започна работа по специалността си на 6 тия месец. Доброто владеене на езиците беше ключово важно за да се развият ака събитията, според мен, защото на интервюто за работа се конкурираш и с местни, които по подразбиране говорят свободно фрнеския най-малко.
Такива постове ме мотивират максимално! Благодаря ти Sliven :handshake:
ani_1973
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 1:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Интервю - май 2010

Мнение от ani_1973 »

Здравейте,
ние да се похвалим - днес на 03.06.2010г. си получихме по пощата СЕРТИФИКАТИТЕ.
Много, много сме щастливи!
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от anibani »

ani_1973 написа:Здравейте,
ние да се похвалим - днес на 03.06.2010г. си получихме по пощата СЕРТИФИКАТИТЕ.
Много, много сме щастливи!
Браво ani_1973. Честито и смело напред към процедурата в Букурещ.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

Честито, Ани! Бързичко дойдоха!
Дано и при останалите, които чакато отговор, да е така!
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MermaidBG »

:handshake: Честито! И дано провлачите крак и другите , които чакат отговор да положителен ;) Успех напред в процедурата и късмет на канадска земя :y:
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Публикувай отговор