Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от DaKoTa »

Благодаря Емили!!! :^: Никой не се е заяждал с теб и никой не те е обвинявал. Доста сериозно си приела писанията ми. Дори не съм и споменавала твоето име. И аз ти желая успех :hai:
s.ignatova
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 9:55 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от s.ignatova »

Здравейте, темата за осребряването на курсовете по френски език привлече вниманието ми и искам на свой ред да запитам дали един в Квебек ще ми бъдат възстановени средствата от фактурата за изкаран курс по френски език в ИЧС-София през 2009г. В момента съм в процедура на очакване на поканите за визи. Благодаря Ви предварително.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

DaKoTa написа:Благодаря Емили!!! :^: Никой не се е заяждал с теб и никой не те е обвинявал. Доста сериозно си приела писанията ми. Дори не съм и споменавала твоето име. И аз ти желая успех :hai:
Не се притеснявай, DaKoTa! :) Реагирах малко емоциално може би, просто защото винаги съм се опитвала да помагам на хората, а не да ги заблуждавам. Така или иначе аз тази информация мислех да си я опресня довечера и да я публикувам, защото всички влагаме доста средства в езика и ще ни дойде добре там да ни възстановят парите - ще можем да изкараме 1-2 месеца с тях :D. Така че, ти ме предизвика да го направя по-рано. Пийте една бира и заради мен на предстоящата среща. :beer: :y: :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

s.ignatova написа:Здравейте, темата за осребряването на курсовете по френски език привлече вниманието ми и искам на свой ред да запитам дали един в Квебек ще ми бъдат възстановени средствата от фактурата за изкаран курс по френски език в ИЧС-София през 2009г. В момента съм в процедура на очакване на поканите за визи. Благодаря Ви предварително.
В София доколкото виждам имат сключен договор само с Institut français. ИЧС го няма на сайта. За България са Institut français и Alliance française, и то Алианса е след април 2009 - т.е. за курсове който са изкарани там от май 2009 нататък.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Chockey »

И аз прочетох инфото на сайта, но не ми стана ясно, дали се поемат високи нива C. Моля като хора с повече опит ми кажете, как разбирате това:You can take beginners, intermediate or advanced French courses. Advanced level C courses under the Cadre européen commun de référence pour les langues (CECR) (Common European Framework of Reference for Languages) are not eligible. To be eligible for a reimbursement, you must have completed the entire course. Все още чета само на английски по обективни причини :D
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

И аз разсъждавах по въпроса. Доколкото разбирам се заплащат кърсовете за начинаещи, средно напреднали и напреднали, а нивата С според европейската езикова рамка не се заплащат, освен ако не е преминат пълния курс на обучение по тази схема - т.е. да си започнал от ниво А1 и така до С1, С2. Някой друг да каже, че не съм много убедена дали съм разбрала правилно.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от DaKoTa »

Хехе Емили :D Съжалявам, че е станало такова недоразумение между нас :tmi: Но ето виж, довечера ще си по-свободна :rofl: Ето ти една тортичка от мен, за да ти мине :^:

:hai:
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

Да се оплачем от изпитващия? - пуснах го като отделна тема, за да не "замърсявам" тази.

Честито на "печелившите" и кураж на останалите - не са малко кандидатите, които са успели при повторното кандидатстване! А тази сесия определено е от трудните...
nikolov
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 2:33 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от nikolov »

Joya написа:nikolov, какви нива френски бяхте посочили?
Бяхме посочили 7 за разбиране и 6 за изразяване. Учим френски точно от една година, четири пъти седмично, сменихме доста учителки през това време... Водещият кандидат е електроинженер, придружаващ - еколог. Имаме две деца.
Документи до Виена-29.11.2009
Акюзе-07.12.2009
Интервю-26.05.2010-успешноооооо!!!!!
Документи Букурещ-09.06.2010
Баркодове-23.06.2010
Формуляри за медицински-06.07.2010
Медицински-14.07.2010 (ОК-27.07.2010)
Покана за визи-07.12.2010
Визи-31.12.2010
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Chockey »

emili_vn написа:И аз разсъждавах по въпроса. Доколкото разбирам се заплащат кърсовете за начинаещи, средно напреднали и напреднали, а нивата С според европейската езикова рамка не се заплащат, освен ако не е преминат пълния курс на обучение по тази схема - т.е. да си започнал от ниво А1 и така до С1, С2. Някой друг да каже, че не съм много убедена дали съм разбрала правилно.
Предполагам, че като стигнем до там, хората от обучаващите центрове ще могат да ни информират. Аз съм все още с балканския си манталитет и съм убедена, че ще могат да формулират документацията така, че да отговаряме на изискванията. Едва ли някой преминал вече етап на селекция ще започне обучение от А1
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

Ами то това не е балканска институция - те са институция към Министерство на образованието на Франция и правилата се спазват винаги.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от zory_bory »

molislava написа:Здравейте и от нас.Ние днес бяхме в 10.00 часа, но не ни даде отговор дали сме одобрени и каза,че до 10 дни ще получим отговор по пощата. :?: Не ни каза дори колко точки имаме. Иначе съм съгласна,че човека не се заяжда и всичко му се разбира. През цялото време беше безизразен.Проблема обаче е,че нашия френски не беше на ниво. Притеснението си каза думата. Иначе интервюто премина като при всички останали. В началото проверка на документите, мотивация, ордери...Изненада ме,че зададе и на двама ни еднакъв брой въпроси без значение,че съпругът ми е водещия.
Здравейте, вие бяхте семейството след нас в 10.00 - ние бяхме още на Марс, като излезнахме, и не се сетихме дори да се запознаем. Но ви стискахме палци да знаете. Дано сега получите положителен отговор. Ще чакаме новини. :)
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

здравейте-днес и ние минахме,но казаха че ще получим отговор след 10 дни.Разката ни-но не ми се говори-каквото е това е.
Някой знае ли дали имаме шанс-как се е процедирало при подобни случай,защото този изпитващ,освен че скъса супер много хора и на много хора ги остави да се надяват на писмо-отговор до 10 дена
а може би принтера му се е развалил :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

makica написа:... този изпитващ,освен че скъса супер много хора и на много хора ги остави да се надяват на писмо-отговор до 10 дена
Да, и на мен това ми направи впечатление. Ще има да стискаме палци още десет дни след интервютата... Искрено се надявам да ви пусне, makica!
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

а искам да попитам,вярно ли е ,че трябва да минат 6 месеца най-малко до подаване на следващите документи ако сега си скъсън???
Публикувай отговор