Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

mmp написа:... Съобщи ми , че приравняването е с продължителност 3 години ... декларация, с която им потвърждаваме, че първите 3 години няма да работим с дипломите си за висше образование...
В декларацията, която попълват инженерите (водещият кандидат при вас е инжинер) няма нищо такова! В нея декларирате че сте наясно с това че има ордери и че трябва да попълните някакви изисквания, за да си практикувате професията. Можете да ги покриете за един симестър, можете и за 50 години да не ги покриете. Зависи от ордера, от вас, от специалността и т.н. Абсолютно ви е изпровокирал и вие сте му се вързали.
Аз какво да кажа като съм инженер по технология на виното и не съм работил нищо друго? Супер неприложима професия за френската част на канада. Мислех си че ще пукнат от смях, когато ми прочетат кандидатурата. Но направих всичко възможно още на етап документи да опиша че съм достатъчно квалифициран за да мога да работя и като лаборант, механик или контрольор по качеството в хранителния бранш. Все неща които не са "супер квалифицирани", но не са и неквалифицирани. И номерът мина.

Това че не е студентска програма - ами наистина не е, въпреки че правото на образование и на финансова помощ е достъпна за всеки постоянно пребиваващ. Но случаят на AVB и на sisi_bgn ясно показва че заядливкото може да бъде убеден че си струва кандидатите да бъдат допуснати, дори и ако трябва да доучват и да се доквалифицират.
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от sisi_bgn »

А и ако му кажа , че ще съм учителка там как ли ще реагира . Интервюто ми е утре и малко се притеснявам , като чета какво пишете . Пита ли дали имате приятели там и дали това ще е от полза за нас. Ние сме семейство с 10 г. дъщеря .[/quote]
Здравей Blondi
Пше ти съпругът на Sisi_bgn.Ние минахме вчера от 16.30-18.00 h. Съпругата ми е учител по информатика и падна голямо наддаване кой е по запознат с процедурата за приравняване на диплом за преподавател за в квебек.Той и казва това примерно не така , тя му говори обратното , показва му информация за стъпките ,нужните тестове за различните видове пермити по техното образование ,брой часове, кредити там програми за бакалаври, магистри ( и това като се замисля беше поне 15-20 мин) той влиза рови нешто по интернет и голямо спорене падна и даже по едно време и казва на жена ми :Ама знете ли че тези тестове са много трудни а тя "не мисля че са чак толкоз трудни. И той чак дава леко назад и се смее. На едно негово твърдение тя му казва Pourquoi- Пък той Ами госпожо това не съм го определил аз а нашето министерство на образованието.Кара я в детайли да ми обясни за образованието в Квебек. И накрая Обобщено да кажа Този изпитващ тази сесия може би най много държи да провери кандидатите дали са запознати обстойно за това как там ще продължат образованието и как ще си приравняват Дипломите си.Мисля че това по това трябва много да се подготвите и да не отсъпвате.Съвет правете го с усмивка ,уравновесеност и със спокоен тон.
А за приятели там и за дълги подготвени речи въобще не остана време.Макър че вътре сме били 1 час и половина не го усетихме наистина.Вижте си обявите за работа съвет покажете му такива за такива специалисти каквито сте по диплом и такива какво работите(или по-точно свързани със стажа ви и в сферата в която работите.И май не иска да чува .А бе аз вначалото ако е необходимо ............. нали разбирате
Хаиде чао и Успех утре.Запазете максимално хладнокръвие
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от meisi »

:x
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 5:31 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

AVB написа: В този момент вече бях сигурен, че ще ни отреже, но жена ми се намеси и каза, че това е така, но като завърша, с моята заплата на авио инженер там ще плащам доста големи данъци, които ще отиват в Квебек.
sisi_bgn написа:...Той и казва това примерно не така , тя му говори обратното, показва му информация за стъпките, нужните тестове ....
Тея съпруги на ръце трябва да ги носите! И сте имали желязна подготовка, направо ви се възхищавам!
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

хора-приравняването на дипломата на хора,коуто имат семейство и деца-е или мн.трудно или невъзможно,защото като ти дадът заема,след края на обучението,ти трябва да връщаш в общия случай-50%,а това все още си е голяма сума.Ако работиш и учиш,ти спират или намалят заема.А ако след завършването не може да си намериш работа-обричаш си семейството.И това те го знаят-колко процента от заминаващите по тези програми са си преравнили дипломите????незнам ,но не са много.Наистина има други причини които на нас но отбягват,преди са пускали и хора без френски с непреложими специалности,но сега явно нещата са се променили.
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от zorbat »

Chockey написа:Като чета, оставам с впечатлението, че май е по-голям късмет да ти изискат документ за френски, отколкото да ходиш на интервю...
:-) На мен пък ми омръзна да чакам за тези сертификати по пощата и да не зная ще ги получим ли или ще си чакаме до зимната сесия или и аз не знам какво. Аз лично предпочитам на интервю да ходя, но никой не ме пита!
Някой знае ли колко време след сесиите пращат сертификати по пощата? На мен ми казаха след месец...

Успех на тези които сега се "пържат", поне ще знаете резултата веднага и ще можете да се докажете на този заядливко!!!!
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

zorbat написа:Някой знае ли колко време след сесиите пращат сертификати по пощата? На мен ми казаха след месец...
При мен поне беше така - месец и няколко дни. Може ли да те попитам на коя дата си се явил на теста? За статистиката....
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от zorbat »

Ами аз не съм се явявала...Питах ги дали диплома от езикова гимназия с френски, бакалавър и магистър по френски и работа във френска фирма не им стигат и те ми казаха за сега да не се явявам на тест по език, ако преценят щели да ми кажат. Аз бях изпратила копия на нотар. заверените копия на дипломите ни и те в писмото с искане за допълнителни документи искаха основно копията на дипломи с печат на нотариус. Пратих им договор за работа на френски защото го имам в два варианта и длъжностна х-ка на френски, все с подпис и печат на работодател. Сега не знам дали да чакам сертификати или покана за декемврийската сесия :-) т'ва ми е кахъра и за това исках на интервю сега през май:-)
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

zorbat, вярно, спомних си - ти беше разказвала. Разбирам те много добре - и аз исках на интервю, ама после си казах "пу, добре че не се наложи".
Да си коригирам информацията от предния пост - като казах месец и малко имах предвид месец и малко след изпращането на сертификата за език. Мисля че не е обвързано със сесията. Така че - очаквай включване!
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от zorbat »

demococcus написа:zorbat, вярно, спомних си - ти беше разказвала. Разбирам те много добре - и аз исках на интервю, ама после си казах "пу, добре че не се наложи".
Да си коригирам информацията от предния пост - като казах месец и малко имах предвид месец и малко след изпращането на сертификата за език. Мисля че не е обвързано със сесията. Така че - очаквай включване!
Дано е сертифициращо включване а не на stand by за зимната сесия:-))Ще се чуе:-)
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Rhea »

makica написа:Добре хора-всички сме с висше образование,и ние и те(мусюто),знаем че не може да работим по специалността поне през дългото начало.Значи и в двата варианта-ако му кажеш,че ще работиш по специалността или втория-че ще работиш по ниско квалифицирана работа-Той-изпитващия винаги може да те контрира в наша вреда и то безапелационно.Какво ще работиш-отговор-по специалността си-той-ама нали знаете ,че има ордери,приравняване,а и френския не ви е като на местен-упс-горим!!!
Пак-какво щв работиш-нискиквалифицирана работа-да ама това не е програма за нискоквалифицирани работници-упс-пак гориш.
Просто незнам.Е какво да правим тогава-какво да казваме-какви са вълшебните думи??
Получава се малко параграф 22 за съжаление.
Аз нарочно ви бях пуснала линк към C.V.-то на въпросния господин, за да видите с кого си имате работа и решите как да се държите на интервюто.
Той самия не се е реализирал в Канада. Завършил е гимназия в Мароко. Явно е от богато семейство, с големи амбиции, та го пращат да се изучи в Белгия архитектура и после магистратура. Работи малко в архитектурно бюро и се върща голяма работа в Мароко. Отваря фирма която просъществува 5 години. В същото време е и вице президент на съюза на мароканските изобретатели, още по-голяма работа. 1994 след големите успехи в Мароко, пристига в Канада. "Специализира се" една година в колеж и му поверяват проект за преработване на отпадаците на едно от градчетата на острова, 4 години и след това 6 години в гражданската отбрана ;) . Предполагам, от 2004-та е към Имиграцията. Ако на това му казвате реализирал се архитект... Та това е "канадеца" който преценява дали ставате за Канада.
Мисля, че най-добре е да му отговаряте кратко, само това което пита. Може и да греша, дано да греша, но семействата с водещи съпруги да са особено внимателни.
Пиша това защото, преди много години един такав като разбра, че заемам ръководен пост в Български пощи ми беше казал, че мога да се реализирам като продавам марки. Аз съм с френска филология, а и езика съм го учила в Алжир като дете, та не му останах длъжна, но ако не сте на ти с френския, не го правете. Хора от този тип, като застанат на пътя ни, трябва просто да се заобиколят.
Успех на вички
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от thriller »

Споко тоя за другата сесия нема да е в БГ.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

thriller написа:Споко тоя за другата сесия нема да е в БГ.
То не се знае на следващата сесия дали няма да въздишаме по този. :D
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

логин, може би си прав :P Като ви чета стигам до извода, че от сесия на сесия все по-големи злобари пращат :fubar:
Май вече само може да се мечтае за добряка чичко Кзор...
От опита си на човек, живял вече 2 години в Канада, осъзнавам какви глупости ви говори този чичко, но за съжаление нищо не може да се направи. Истината е, че без езици ( и двата ) сте загубени, че няма да ви признаят образованието или поне ще ви намалят степента и без учене няма да минете ( макар че той казва, че не сте по студентската програма ), че трябва да учите и работите едновременно и че единствено като начало може да се докопате до работа на минималната заплата ( която вече е 9,50 ) с която трудно ще преживявате. Ще бъдете дискриминирани за сметка на местните и първите 2-3 години са си голяма битка, в която не всички оцеляват, но ако оцелеете определено ще живеете като бели хора. Така че де дерзайте.
Въпреки всичко успех на всички, след години този етап от живота ви ще ви се струва забавен, макар че в момента не е.
Изображение
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от antyk »

blondi написа:Здравейте съфорумници , не съм писала от много време , чета всичко което споделяте . Основно разбирам ,че повечето са инжинери или счетоводители , аз съм завършила лингвистика ( с квалификация за учител по фр и английски ) , имам малък опит по специалността си ( 1 г и 9 м ) преди около 4 години
Здравей! 1 г и 9 м не е малък опит според мен - това е почти 2г, а някои хора като мен нямаха нито един ден стаж по специалността си. ;)
blondi написа:Има обяви за работа по специалността ми , но не успявам да ги принтирам , а и ако му кажа , че ще съм учителка там как ли ще реагира
Защо да не успяваш да ги принтираш?? Принтер ли нямаш? От менюто на браузера File > Save Page As.. (или Ctrl+S с клавиатурата) и си ги записваш на на флашка; след това носиш флашката в книжарница или някъде където имат принтер. Ако кажеш че ще работиш като учителка ще те пита знаеш ли какви са изискванията да се практикува професията, има ли работа за учители, ако има ордер - как се става член и т.н. (нека някой учител да се изкаже по-компетентно тук).
blondi написа:Пита ли дали имате приятели там и дали това ще е от полза за нас.
Във всички случай и да имаш и да нямаш приятели те няма да работят вместо теб в Квебек. Мен не ме пита, а и според мен това няма значение за точките (има значение само ако имаш роднини - както е описано в официалния сайт). Успех!
21.09.2009 - DCS Vienne
06.10.2009 - Accusé de réception
19.05.2010 - Entrevue de sélection, réussi
02.06.2010 - DRP Bucharest
14.06.2010 - Codes-barres
13.07.2010 - Formulaires médicaux(26.07-OK)
08.10.2010 - Lettre d'invitation de visa
09.11.2010 - Visa
Публикувай отговор