Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

Днес семейството на sisi_bgn също е преминало успешно през интервюто. По телефона споделиха че "битката е била люта", но накрая са взели сертификатите! Да са им честити!
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от meisi »

Здравейте и от нас честито на всички получили сертификати до момента и успех на останалите до края на сесията.За съжаление ние не сме от печелившите тази сесия .Бяхме трети по ред и подозренията ми ,че идва ред на късане се потвърдиха .Не искам да оправдавам неуспеха си ,но някак си господина прояви прекалена критичност спрямо нас.При положение ,че преводачката не се наложи да се намеси в нашия разговор ,при положение ,че нито веднъж не го помолих да повтори въпроса си или да го зададе по друг начин ,не знам как реши да ми даде ниво 6 на разбиране и 5 на изразяване ,аз бях заявила 7-7 верно високо ниво и е нормално на интервюто да се свали 1-2 точки все пак има и фактор стрес.Все бях чувала за изискване да се говори ,разбира ,но дали мога да пиша на ниво 8 не бях чувала .Верно ,че си го изпросих ,че му заявих ,че имам добра компютърна грамотност и,тъй като за една от офертите ,които показах се изискваше ,но аз имах предвид ,не да извършвам секретарска работа и да пиша писма ,а да обработвам -въвеждам данни в програма.Та на въпроса ще мога ли да го направя под диктовка от работодател -да напиша писмо за 10 минути-при положение ,че можеше веднага да се провери ,пролича по начина по който го каза и се оживи ,аз му заявих ,че на този етап не бих могла да го направя ,но след време и това ще стане тъй като езика е нещо ,което се подобрява .Но естествено си изпросих забележката ,че Канада иска хора ,които ще отидат и веднага ще започнат да работят без да се налага да се инвестира допълнително в тях .Та тогава каза това е ниско квалифицирана работа ,а това е програма за квалифицирани специалисти и това също не е цел на тази селекция как предвиждате да се развиете в бъдеще в тази посока,тъй като съм все пак висше образование и е редно да не работя на това ниско стъпало в тази област ,но аз му отговорих ,че когато подобря езика ще трябва да се запиша на курс за повишаване на квалификация на възрастни ,това са курсове вечерни ,съботно ,неделни и ще ми позволят да уча и работя ,поиска ми къде съм я видяла информацията за тези курсове -дадох и лист със сайта и тогава стана объркването ,защото той ме попита какво смятам да запиша да уча и аз му казах счетоводство и оттам нататък нещата както вървяха добре и тръгнаха в обратната посока -пита ме как смятам ,че ще стане това ,но тук френския ми изигра лоша шега като аз започнах да му обяснявам ,че по принцип или трябва да уча в колеж или в университет и тогава ми стана ясно - че бях до там той ми каза отново ,но мадам това не е програма за студенти и до тук беше за нас -стана ясно ,че няма да ни бъде след час и 30 минути ,влязохме в 11.10 и излязохме 12.40 ,явно беше доста поизгладнял господина защото нямаше търпение да ни изпрати даде ни отказа и застана прав до вратата да ни подкани да излезем по бързо . Та така моят съвет много тънко да балансирате и да не вижда той във Вас допълнителни разходи за Канада явно това е сега основният критерий .Иначе ме окуражи и ми каза повишете нивото си госпожо поне на ниво 8 и имате шанс при втора молба да се класирате,но не ни даде отсрочка защото не това беше целта ,а просто да започнем процеса отново и да захраним Канада с още една такса ,защото ако сперед мен проблема беше в езика просто щеше да ми даде отсрочка ,случвало се на други кандидати.И в крайна сметка отказа ни е поради слабо владеене на езика нива 5-6 за мен и 2-2 за придружаващия и ни намали нивата точно толкова,колкото се оказаха необходими ,за да минем границата от 63 точки ние събрахме 60, при точки за адаптация 2 потвърди ,че е единствено заради езика не можел да ми даде повече ,защото съм се ориентирала добре на пазара на труда ,показах си и регистрацията в сайта Амплоа Кебек дори е отбелязал ,че работодател е разгледал досието ми ,но ми каза ,че с това ниво на езика ако работодателя ми се обади той ще очаква от мен по-добро ниво на езика и на практика няма да ме наеме.Та така в общи линии интервюто при мен мина на практика изцяло по въпроса за това какво ще работя в Квебек така ,че да не е нискоквалифицирана работата нали съм уж специалист ,но пък и да не се охарчи Канада като инвестира в мен все пак не е програма за студенти честно казано не можах да намеря правилния отговор поне не днес -явно това че казах ,че ще работя и уча междувременно не се оказа достатъчно за господина.
Последно промяна от meisi на Пон Май 24, 2010 4:37 pm, променено общо 1 път.
optimist
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 12:00 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от optimist »

meisi извинявай какво ти е образованието

Транслитерирано от модератор!
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от meisi »

:x
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 5:28 pm, променено общо 2 пъти.
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

Добре хора-всички сме с висше образование,и ние и те(мусюто),знаем че не може да работим по специалността поне през дългото начало.Значи и в двата варианта-ако му кажеш,че ще работиш по специалността или втория-че ще работиш по ниско квалифицирана работа-Той-изпитващия винаги може да те контрира в наша вреда и то безапелационно.Какво ще работиш-отговор-по специалността си-той-ама нали знаете ,че има ордери,приравняване,а и френския не ви е като на местен-упс-горим!!!
Пак-какво щв работиш-нискиквалифицирана работа-да ама това не е програма за нискоквалифицирани работници-упс-пак гориш.
Просто незнам.Е какво да правим тогава-какво да казваме-какви са вълшебните думи??
optimist
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 12:00 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от optimist »

вторият кандидат не успя ли да помогне поне малко

Модератор: Пишете на кирилица! Всички следващи мнения на латиница ще се трият!
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от meisi »

:x
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 5:29 pm, променено общо 1 път.
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от sisi_bgn »

Привет на Всички Съфорумници.Дойде ред да напишем че сме много радостни и щастливи че минахме.Ей преборихме се стоя пич майка му стара Реда Шооги, ли беше Шооки ли беше. Но вече виждам че големият бял ,,заек" за тези които не се сещат т.е. demococcus ни е изпреварил и дал веста.Междудругото да споделя че аз съм съпругът на sisi_bgn, която в момента се отправя към спалнята, малко уморена от да я наречем ,,тежката" битка.Току що се прибрахме от София( сега е 12,45) и бях длъжен да споделя с вас и да искажа голямата си благодарност към всички Вас споделяли и давали съвети в този форум .Така също и на Жорката -белият голям заек които ни помогна в началото и ни убеди че имаме щанс да успеем. Благодарим ти Жоре.А най вече Огромна признателност на Маята скъпа половинка, която беше фантастична днес, и която положи адски много усилия да научи френския (почти от нулата) и да ни отвори вратата за Канада.
Сега за интервюто: Днес трябваще да влезем от 15 ч. но доста си почакахме до към 16,30 и излязохме 18.Удивителното и за двама ни беше че се чувствахме супер спокойни преди и по време на интервюто. Незнам как се получи ,или как го постигнахме. И май това беше много в наша полза.. За Редата какво да кажа, освен това че човека говори ясно и разбираемо, кара по основните въпроси, мен като втори кандидат не ме остави да скучая също, но според думите на жена ми достойно съм се представил.Но битката се водеше основно от него и жена ми основно по темите -как ше си получите пермита(какви изпити , за колко време ,по какво ще са ...... ) и какво ще работите там като заминете: Преводачката се намеси само веднъж за да уточним едни неща около трудовата книжка на жена ми , но иначе приятна жена обстойно си му обясняваше нещата около нашите дипломи трудови кнички, учудихме се че той и поиска да му преведе всички мои предмети от дипломата ми за висшето, докато той ги гледа и сверява в превода от документите до виена.Имаше много интерсни и куриозни моменти с нашият господин , но по подробно ще ви разкаже утре моята съпруга.Обеща докато си лягаше.И нещо малко забавно. Докато пътъвахме навръшане имахме и паузи дето не си говорехме и я хващах на 3-4 пъти да си говори сама пак на френски. питам я кво бе жена , а тя ми вика абе аз на тоя пич можех и ей така да му отговоря, и преди малко минавам покрай спалнята слушам пак си говори нещо на френски. Малко я е яд на тоз Реда че много я провокираше.. Но в крайна сметка :Tout est bien qui finit bien
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от meisi »

:x
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 5:30 pm, променено общо 1 път.
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от anibani »

Честито sisi_bgn. :D
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от AVB »

Здравейте и от нас. От съвсем скоро знаем за този форум и до сега не сме писали, но след като вчера минахме успешно интервюто и си получихме сертификатите мисля, че е редно накрая да се разпишем. Ние бяхме двойката след sisi_bgn. Трябваше да сме от 16 часа, но влезнахме в 18 и в 18:55 излезнахме със сертификатите. При нас водеща беше жена ми, защото е с по-високо образование. Иначе по принцип и двамата сме със завършена френска гимназия. Нивата ни за език бяха - водещ кандидат френски 12/12, английски 8/8 и придружаващ кандидат френски 8/8, английски 12/12. Въпреки че интервюто мина успешно, не беше без борба. В началото всичко започна гладко, със стандартните въпроси, докато не се стигна до моето образование. Учил съм 4 години Aerospace Engineering в САЩ, но поради разразилата се криза не успях да го завърша, остават ми още 20 кредита. И той веднага се хвана за това, че ние едва ли не ще отидем там та Квебек да ми плати образованието и после сме щяли да заминем за САЩ, защото там авиосектора бил по-развит. На всичкото отгоре в Квебек нямало да ми признаят повече от 60 кредита,което означавало, че трябва да уча 2 години и това били 60 000 долара които данакоплатците на квебек щяли да платят за моето образование. В този момент вече бях сигурен, че ще ни одреже, но жена ми се намеси и каза, че това е така, но като завърша, с моята заплата на авио инженер там ще плащам доста големи данъци, които ще отиват в Квебек. Тук той вече се позамисли и отново обръщайки се към мен искаше да му кажа какво знам за авиосектора в Квебек и като цяло по света, защото му се струвало, че аз нямам намерение това дето съм го почнал да го довършвам. При което аз съвсем подробно му споменах всички големи центрове в света, точно с какво се занимават, като завърших с това, което се намира в Квебек, доста подробно и изчерпателно. Явно отговорът му хареса, защото веднаха се усмихна. После се прехвърли отново на съпругата ми, и като се увери че се е информирала добре за пазара на труда и че в нейната свера има много работа. Ни попита колко точки мислим че сме събрали. Накара ни да дадем и двамата по едно предположение. И започна да принти сертификатите.
Като си правим равносметка на интервюто, мисля че най-важното е човек да запази самообладание и да не се панира. Ние през цялото време остахме усмихнати, и съвсем спокойно и уверено се защитавахме.
На всички, които още не са минали пожелавам УСПЕХ. Спокойно и уверено, човека е разбран и ако доводите ви са убедителни, ще ви разбере.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от KASTA7372 »

Честито на успелите, не се предавайте на върнатите и успех на Николови утре! :y:
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
blondi
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 3:18 am
Местоположение: Бургас

Re: Интервю - май 2010

Мнение от blondi »

Здравейте съфорумници , не съм писала от много време , чета всичко което споделяте . Основно разбирам ,че повечето са инжинери или счетоводители , аз съм завършила лингвистика ( с квалификация за учител по фр и английски ) , имам малък опит по специалността си ( 1 г и 9 м ) преди около 4 години . Има обяви за работа по специалността ми , но не успявам да ги принтирам , а и ако му кажа , че ще съм учителка там как ли ще реагира . Интервюто ми е утре и малко се притеснявам , като чета какво пишете . Пита ли дали имате приятели там и дали това ще е от полза за нас. Ние сме семейство с 10 г. дъщеря .
27.10.2009 г.-док.Виена
26.03.2010 г. -покана за интервю
26.05.2010 г. - интервю
21.06.2010 г. -док. Букурещ
04.08.2010 г. -мед. формуляри
06.09.2010 г.-ОК мед
31.12.2010г.-покана за визи
01.02.2011g.-визи
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от mmp »

meisi написа:L'administration publique -постоянно повтаряше зеро,зеро и се тюхкаше ,забави се явно ровеше нещо в интернет.Че не вземам точки от търсена специалност то си ми беше ясно ,но не съм само аз с професия ,която не е търсене може би съжаляваше , че работя по специалността си ,но не мога да взема за това точки и аз затова и се замотах с това счетоводство просто реших да пробвам на момента с нещо по приложимо на Канадска земя ,но импровизацията не ми помогна той просто остана с впечатление ,че целта ми е на всяка цена да почна да уча и ме засече с това, а аз просто му казах че бих могла да изкарам курс тъй като имам опит в тази професия и сертификат имам ,но не се получи това обърна интервюто в моя вреда .Явно не ни беше ден.
Ние също попаднахме в такава ситуация, от която явно не успяхме да излезем. След дълго ровене из офертите ми за работа, като се хващаше за отделни задължения, които се изискват, ме попита, какво ще работя там. Бях чела, от мненията на вече миналите интервюта, че не е доволен ако му се отговори, че ще се работи нискоквалифицирана работа в началото. Отговорих му, че ще си търся работа по специалността си, че знам че първо трябва да си приравня дипломата и да бъда приета в съответния ордер. Съобщи ми , че приравняването е с продължителност 3 години и след това два пъти ми повтори, че търсят квалифицирани работници, а не студенти. Между другото второто повтаряне беше, не защото не съм го разбрала, както той си помисли, а защото останах като гръмната след такова изказване - все пак и те и ние сме наясно с това приравняване, а и нали попълваме декларация, с която им потвърждаваме, че първите 3 години няма да работим с дипломите си за висше образование?????????? Обясни ми, че за да си намеря работа ( където пак ми повтори, че специалността ми не е търсена в Квебек), трябва да говоря перфектно френски и английски. Когато му отговорих, че съм готова да науча всичко, което е необходимо за да се интегрирам на пазара на труда - той пак ми отговори с ехидната си усмивчица, че не търсят студенти, а квалифицирани работници.
Не можах да го разбера този човек, какво точно иска от такива като нас - с професии, които не са с особено голям приоритет. Според мен , вече няколко дена след неуспешното интервю, това си е чиста провокация. Съвета ми към тези, които следва да се явят е да му покажат че са наясно с тригодишния срок за приравняване на дипломите, за което им подписваме декларация, че няма да работим по съответната квалификация. Според тези условия, няма как да не се работи нещо нискоквалифицирано.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Chockey »

Като чета, оставам с впечатлението, че май е по-голям късмет да ти изискат документ за френски, отколкото да ходиш на интервю...
Публикувай отговор