[преместена] В кой квартал?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

troll написа:И поннеже туй е една динамична система единствения добър отговор е: "Ако не ти харесва квартала го смени!Дори новия да е в друг град или друга провинция!" :)
Местенето на едно четиричленно семейство си е кошмар. Бюрокрацията е голяма мъка. Иска ми се да си бях регистрирал пощенска кутия, но пък да ходиш през ден да я проверяваш...
Наясно съм, че в повечето случай местенето е неизбежно, но съм сигурен, че теми като тази ще помогнат на допълнителни няколко процента от новопристигащите да изберат подходящ квартал, от раз и ще са доволни да поживеят в него докато дойде време за ипотека.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от troll »

:D :D :D
Lord Farquaad: Some of you may die, but that is a sacrifice I am willing to make.
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Julian_04 »

ablood написа:Местенето на едно четиричленно семейство си е кошмар....
Ами,Да!...Аз затова съм си се закотвила ...и... Няма мърдане!...освен в един-единствен случай, но той е предмет на необозримото бъдеще.... ;)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от haimana »

troll написа:...И поннеже туй е една динамична система единствения добър отговор е: "Ако не ти харесва квартала го смени!Дори новия да е в друг град или друга провинция!" :)
Agree ;)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от troll »

Виждаш ли, хаймана!
На мен ми е интересно как се променят хората.Не зная дали съм споделял, но аз започнах да пиша по бг форуми за да не забравя да пиша на български.
Това е съвсем по темата, значи!
Щото като дойде един човек и гледа едно, а после второ и трето.
Но времевите интервали са различни.
Та първо в един квартал, а я после във втори или трети.
Изобщо емиграцията е кратко повторение не еволюционното развитие на съответното място.
Да ме прощават новодошлите, но докато сравняваш нещата с БГ, все едно, че все мислиш за връщане.
Като дойдеш тук Бг-то е далеч и тук е друго.
Колкото по-бързо забравиш да сравняваш с Бг толкоз по-добре.
Днес минахме с жената през едно Макси и там отпред едни едногодишни растения. Много лошо се грижат за тях и те все пак оцеляват, та тя взе едни китки, които по-късно засади. Това дали е по-скъпо от БГ или по-евтино?
От друга страна ако се опитваш да направиш Канада като Бг за каво идваш тук?
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:
ablood написа:Още, още! И жителите му са по-грозни. И магистралите по задръстени, и МОЛовете по-цигански...
Не е верно!... ;) Carrefour Laval е супер!....И познайте кой е правил проектите за реновация... :$ ...Като пазарувате там си мислете за Мен!... :inlove:
Ти ? Не знаехме, че си проектант ...
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от 7George »

cocose написа:Е де, то и аз не ги обичам обратните, ама от тях по добри фризьори няма :lol:, да не говориме че ако искате да купонясвате, ама наистина да купонясвате, като в добрите стари времена, въпросната уличка просто няма равна :y: (и разбира се, както се чували, секса винаги е доброволен, никой нема да ва изнасили :) )

Така е, културни и възпитани са и са добра компания. :party: За разлика от средния хетеросесуален балкански "мъжкар"... :n:

И не набутвайте някъде новодошлите. Нека сами си изберат квартал по свой вкус.. :rock:
Embrace your climate change!
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Julian_04 »

filipne написа:Ти ? Не знаехме, че си проектант ...
М-Да сега вече знаеш!...Хехехе тук архитектите са директори - не проектанти! Ходят по голф , ресторанти и т.н. и т.н. да омайват клиенти... 8) Техниците са тези, които изнасят голямата тежест на проектирането на гърба си... ;) Такова понятие като "чертожник"...дето някои се опитват да наложат без хал-хабер да разбират....Не съществува!!!!... :P :P :P
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от cocose »

ablood написа:
troll написа:И поннеже туй е една динамична система единствения добър отговор е: "Ако не ти харесва квартала го смени!Дори новия да е в друг град или друга провинция!" :)
Местенето на едно четиричленно семейство си е кошмар. Бюрокрацията е голяма мъка. Иска ми се да си бях регистрирал пощенска кутия, но пък да ходиш през ден да я проверяваш...
Наясно съм, че в повечето случай местенето е неизбежно, но съм сигурен, че теми като тази ще помогнат на допълнителни няколко процента от новопристигащите да изберат подходящ квартал, от раз и ще са доволни да поживеят в него докато дойде време за ипотека.
Недейте да бързате да се "обвързвате" са даден квартал, град, провинция, държава :) Докато сте свободни птички без къща, вие имате невереоятно предимство пред местните канадци: МОБИЛНОСТ. Както се вика, ако живеете в Торонто на 40к заплата, и в Ниагарата ви предложат 80к заплата, бихте ли се колебали и за секунда дали да се преместите там???? ДА, но ако имате мортгидж, тогава просто нямате избор и трябва да откажете......двойно увеличение на заплатата....... помислете си много хубаво дали искате да направите тази жертва.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:
filipne написа:Ти ? Не знаехме, че си проектант ...
М-Да сега вече знаеш!...Хехехе тук архитектите са директори - не проектанти! Ходят по голф , ресторанти и т.н. и т.н. да омайват клиенти... 8) Техниците са тези, които изнасят голямата тежест на проектирането на гърба си... ;) Такова понятие като "чертожник"...дето някои се опитват да наложат без хал-хабер да разбират....Не съществува!!!!... :P :P :P
С две думи ти работиш а те взимат големите пари ... :D

Не че звучи достоверно де 8)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Павел »

В този случай, ако много си харесвам жилището в Торонто, бих пътувал всеки ден до Ниагара - не е чак толкова далече, щото колкото и да е хубаво до водопада, си е едно село с една улица. По твойта логика, дай да си бъдем цял живот волни птички, снасящи яйца в гнездодо на лендлорда и никога да не купуваме жилище, щото винаги съществува потенциалната възможност да се намери по-надалече по-висока заплата.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

cocose написа:...ДА, но ако имате мортгидж, тогава просто нямате избор и трябва да откажете......двойно увеличение на заплатата...
В нашата вселена (паралелна на твоята) апартаментите се продават не по-бавно от прекратяването на договор за наем.

Познавам един инженер, който замина от Монреал в Торонто заради по-добра оферта. При заминаването си даде апартамента под наем и си взе подобен там. След няколко месеца му направиха договора постоянен и след една година продаде Монреалското, купувайки Торонтовско жилище. Естествено чрез агент. Дойде само за подписването на сделката. Лесна работа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Julian_04 »

filipne написа: С две думи ти работиш а те взимат големите пари ... :D
Не че звучи достоверно де 8)
Точно така!Имаме познал верния резултат!... ;) Ние затова преборихме системата и Шерито стана архитект, щото в семейна компания нещата не стоят въобще така!... :D :D :D
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от cocose »

ablood написа:
cocose написа:...ДА, но ако имате мортгидж, тогава просто нямате избор и трябва да откажете......двойно увеличение на заплатата...
В нашата вселена (паралелна на твоята) апартаментите се продават не по-бавно от прекратяването на договор за наем.

Познавам един инженер, който замина от Монреал в Торонто заради по-добра оферта. При заминаването си даде апартамента под наем и си взе подобен там. След няколко месеца му направиха договора постоянен и след една година продаде Монреалското, купувайки Торонтовско жилище. Естествено чрез агент. Дойде само за подписването на сделката. Лесна работа.
Ами да беше казал и за колко пари го е взел въпросното жилище, след това за колко пари го е продал......или да обощиме:
- при продажба на жилище, както знаеш, се плаща комисионна около 6%
- парите получени от продажбата на жилище, както знаеш се водят приход, върху които се плаща ДАНЪК.
- при закупуване на жилище, както знаеш, се плаща комисионна, около 6% :)
- за времето през което е бил с едно жилище, и под наем, е плащал един наем в повече.........сиреч 1г той е давал една солидна сумичка от своите доходи....
-----------------------------------------------
Да смятаме ли каква е загубата от цялата тази операция?????
В крайна сметка, да, прав си, няма нищо невъзможно, особено ако си решил да хвърляш пари на вятъра :), но аз лично останах с впечатлението че говориме за разумни хора, с разумни решения......
И само да добавя, аз също познавам много хора, които са се оковали доброволно с оковите наречени мортгидж, и които нямат пари за едно кафе дори???? Не че пестят, не че им се свиди, те просто наистина нямат пари даже и за едно кафе!!!!!!!!!!
Е, кажете ми, вие, ние, затова ли дойдохме? За да си броиме дребните стотинки ли??? (това беше риторичен въпрос де....може би:))
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

cocose написа:Ами да беше казал и за колко пари го е взел въпросното жилище, след това за колко пари го е продал......или да обощиме:
- при продажба на жилище, както знаеш, се плаща комисионна около 6%
В наш'та вселена са 2-4%
cocose написа: - парите получени от продажбата на жилище, както знаеш се водят приход, върху които се плаща ДАНЪК.
В наш'та вселена не се плаща данък върху парите от продажбата на собствено жилище. Дори да е продадено с печалба.
cocose написа: - при закупуване на жилище, както знаеш, се плаща комисионна, около 6% :)
В наш'та вселена купувачът никога не плаща.
cocose написа: - за времето през което е бил с едно жилище, и под наем, е плащал един наем в повече.........сиреч 1г той е давал една солидна сумичка от своите доходи....
Ако четеше, колкото пишеш, щеше да видиш, че е отдал Монреалското и наел Торонтовско жилище.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор