Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MermaidBG »

18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Joya »

Всичко изглежда супер позитивно, още повече се паля. Дано и зимната сесия да е някой пич :)
Браво на успелите и стискам палци на другите, продължавайте да пишете, много е ценно.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
litlefish
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 6:12 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от litlefish »

Като прочетох как е минало интервюто на MermaidBG смея да споделя че половината неща бяха като при нас ,само че MermaidBG ги описа по емоционално и успешно.На мен вече взе да ми минава първоначалната еуфория.
И забравих да пиша още нещо.Казах на мосюто че в началото ще работя като шивачка-имах 18 обяви(това ми е от средното образование) и ще уча френски, после ще изкарам за 1-2 години диплома от Квебек и ще работя по специалността си(имаше само 4 обяви за Монреал).Той ме погледна из под вежди и уточни "САМО в началото"-аз потвърдих. В началото ме пита за оферти за цял Квебек, но аз обясних че искаме да отидем в Монреал и затова обявите са ми само от там и рагиона.
С такъв интервюиращ наистина е срам да не изкараме успешна сесия :rock: :y:
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от nedelcheva_n »

А никъде не пише как се казва интервюиращия.
Последно промяна от nedelcheva_n на Пон Май 31, 2010 1:29 am, променено общо 3 пъти.
javor234
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 4:02 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от javor234 »

здравейте и от нас.
и ние имаме сертификати. :rock: на всички на които им предстои интервю пожелаваме успех. няма да се повтарям - всички преди мен са дали доста изчерпателно описание за протичане на интервюто. това което искам да споделя е че мосюто говореше бавно и се съобразяваше с нас. може би най-специфичното при нас беше че не искаше да знае какво искаме да работим в канада, а дали можем да работим по специалностите в дипломите ни. на отговора ни че не бихме могли първоначално да си намерим работа по специалностите ни, а че бихме работили и неквалифицирана работа той направо ни прекъсна и отряза. каза ни че процедурата е за търсене на квалифицирани работници. всеки на който му предстои явяване нека погледне за обяви за работа според специалността по дипломата му за завършено образование. обръща внимание на градовете в квебек и обяви за наеми. пита за средната цена на наемите. това е което е по-различното при нас.
до скоро и успех на всички.
пишете за резултатите
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

MermaidBG написа:Явно френския не е основен критерий за успешно преминаване. Ако всичко останало е наред в документацията ви и си отворите устата да кажете нещо на френски, за да покажете че наистина искате да отидете , преминаването ще е успешно.
MermaidBG
Поздравления за успеха! Но това твърдение най-вероятно се дължи на неотминалата еуфория.
Хора, учете сериозно за да няма после въпроси от рода на: "Ама нали искат млади семейства с деца а ние що не получихме сертификат?"
Това че френския не е основен критерий може да важи за единици. За мнозинството точно езиковите познания са решаващия фактор.
Ако езика не беше важен защо двойка кандидати може получи до 22 точки за френски? Като прибавим и 6 точки за английски на основен кандидат имаме 28 потенциални (и напълно достижими) точки. Това прави над 44 % от небходимите минимум 63 точки за получаване на сертификат. Това означава че едно семейство без висше образование но с отлични познания по френски и английски може спокойно да се класира, че и да има точки в излишък по сегашните критерии за селекция.
Имам приятели които минаха интервюто преди 4 години. Чиновника съвсем откровено им е казал че са "меко казано" зле по френски, но събират точките по други критерии и затова ги пуска. Колко от нас обаче ще могат да минат така, едва ли повече от 10%. Останалите 90% да не се осланяме на мисълта че само с усмивки и разпечатки от оферти за работа ще докопаме сертификата.
Да не говорим че лошо или никакво влаедене на френски и английски предразполага интервюиращия да реже и от точките за адаптивност.
Пожелавам успех на всички в предстоящите интервюта и нека бъдем реалисти. Емиграцията в Квебек не е прекалено трудна, но не е и суперлесна.
litlefish, надявам се да ви дадат шанс за поправителен (езиков тест)!
Последно промяна от loginn на Чет Май 20, 2010 12:10 am, променено общо 2 пъти.
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

Е аз вече нищо не разбирам-каква работа по професия ни-майтапят ли се с нас-Та това е невъзможно.Има ли поне един който да е заминал в квебек по тази програма и да е започнал работа по специялността му ,веднага през всичките тези години!Това е абсурд ,но може би мусюто иска да чуе тези отговори и това е,а дали е така-кой го интересува!!!Тукашен инженер-семеен,там да си приравни дипломата в университет-невъзможно!Може ако си много амбициозен и си сам,да издържаш само себе си!!
Благодаря на всички които споделят опита от интервютата.А за тези които не испяха-спокоино-може би и ние сме от вашият отбор :rock: :rock: :rock:
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от MermaidBG »

Наистина си прав.....а и аз не исках да прозвучи точно така. Аз го поглеждам от "моите си формуляри" :) При подаване на документите към Виена точките ми с писаните нива 6/5 за езиците събирах точно 69 точки и нямах нужда дори и от тези за адаптацията. Сега като преизчислих точките и по двата метода (преди и след октомври 2009) и като си понижих нивата на езиците на 3/3 френски и 4/4 английски ми се получи , че по стария метод не покривам критерия за работоспособност (от 1до 6). При необходими 57, събирам 54, а по новия метод покривам 51 от 50 и се нуждая от 3 (от 6) точки за адаптивност. Така , че loginn напълно си прав. Нека всеки сам старателно да си изчисли точките и да види с какво ниво може да мине и да постигне поне едно отгоре, че ако блокира по време на интервюто......
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от makica »

MermaidBG бихте ли ни пратили формуляра за оценяване,искам и аз да си проверя точките.много ви благодаря предварително :handshake: :handshake:
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от a_stefanin »

Ние вече съвсем се побъркахме от всичко, което четем - много благодарим за съветите на всички, но ние нито имаме обяви за работа, нито сме гледали обстойно за наемите в Квебек :( .
Някой да ли може да ми каже как се движат горе-долу средните наеми на жилище в Квебек - ще сме ви изключително благодарни!!!
litlefish
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 6:12 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от litlefish »

a_stefanin написа:Ние вече съвсем се побъркахме от всичко, което четем - много благодарим за съветите на всички, но ние нито имаме обяви за работа, нито сме гледали обстойно за наемите в Квебек :( .
Някой да ли може да ми каже как се движат горе-долу средните наеми на жилище в Квебек - ще сме ви изключително благодарни!!!
http://www.rentmtl.com/
http://www.louer.com/
задаваш си желания град(квартал за Монреал) и вида на апартамента и ти излизат обяви, могат да се сортират по възходящ ред и си разпечатваш само тези страници които искаш
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... moyen.html - а средния наем
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от zory_bory »

MermaidBG,
Благодаря за окуражителните думи. А по повод разговора за нивата на френски истината е, че всичко е късмет, а късметът спохожда добре подготвените, така че да залягаме над тетрадките :geek:
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

makica написа:MermaidBG бихте ли ни пратили формуляра за оценяване,искам и аз да си проверя точките.много ви благодаря предварително :handshake: :handshake:
Продължавам да се изненадвам че има хора които вече са кандидатсвали за емиграция а още не са си сметнали точките http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от sisi_bgn »

Привет на всички. Поздравления на тези ,които се здобиха с така ,,жадуваните" сертификати .За съжаление обаче виждаме че има и такива които не успяха.Незнам какво да ги посъветвам.Дано да имат силите и желанието да продължат, щото като се замисля толкова много усилия и надежди така да си отидат.
И сякаш ни се искаще тази сесия да е много успешна.....но
Благодарим че всички споделят как е минало при тях , но ми се иска да помоля да се пише и какви въпроси има и към вторите кандидати ,щото и те оформят цялостното решение на изпитващия .А так също и въпросите на английски ,щото покрай това зубкане на френския напрово го изоставихме и май бая зор ще имаме с него като се замисля.
Бай бай за сега :y:
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от geronimo »

Честито на успешно преминалите :clap: :party: :rock: Дай боже всекиму :)
Много се радвам за вас.
Тези, които имат отказ, бих ги посъветвал да не губят кураж, а да пробват пак и да не се отчайват. Битката може да е загубена, но не и войната.
Успех на тези, на които им предстои интервю. Стискаме палци и чакаме отзиви
Публикувай отговор