[преместена] В кой квартал?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ivanko13 »

Бекс добре го е написал... Изредените от него магазини са по-скъпички и съответно кварталите в които се намират са по-хубави... Има и леки изключения ,като потвърждение на правилото :) ... Примерно на Батърст/Уилсън е най-грозният No Frills който съм виждал, където още влизаш и ти залепват подметките за пода... В същото време срещу него е Старбакс кафе... Това важи за Торонто...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от speedy »

Това ми звучи като "Ако искате надеждна кола, то тя трябва да е зелена". Бихте ли се пояснили, моля? За разбирачите сигурно звучите много оригинално, но за тези, които наистина имат нужда да бъдат посъветвани - това е просто поредния спам в темата. И ще го изтрия като такъв, дори и да бъда обвиняван в превишаване на модераторските права.
Първият съвет е много добър.

Изброените магазини по-скъпи, лъскави и чисти магазини на вериги бакалии. Същите вериги имат и евтини и грозни магазини.

Примери: (скъп/евтин)

Loblaws/No Frills
Metro/Food Basics

Естествено скъпите магазини ги слагат там, където хората наоколо могат да си позволят да пазаруват в тях.

Вторият съвет (за дипломатите) няма да го коментирам по обясними причини.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

becks написа:най-лесния за мен начин да разберете дали района ви е хубав:
- най-близкия хранителен магазин Лоблос/Собис/Метро
Пускането на Лавалското метро отбеляза неприятни промени в района на метростанцията. Близкият Loblaws беше понижен в Maxi.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от becks »

demococcus написа:
Това ми звучи като "Ако искате надеждна кола, то тя трябва да е зелена". Бихте ли се пояснили, моля? За разбирачите сигурно звучите много оригинално, но за тези, които наистина имат нужда да бъдат посъветвани - това е просто поредния спам в темата. И ще го изтрия като такъв, дори и да бъда обвиняван в превишаване на модераторските права.

Ще ти обясня - Големите корпорации правят магазините / кафенетата си на места, където има платежоспособно търсене. Ако две големи корпорации - Старбъкс и Лоблос например - са решили, че ти и съседите може да плащате малко повече за зеленчуци и искате да не ви е гнус от кварталната бакалия - значи района ти е добър.

;)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от cocose »

В старбъкса наистина правят най хубавото кафе, но местоположението му няма нищо общо с качеството на клиентите,....или по скоро има крайностти. По мои наблюдения Старбъкс има там където има баровци, в скъпи квартали сиреч, но също така ги има навсякъде където има големи шоп-центрове, и където има много хора, сиреч даунтауна.... Сещам се за един Старбъкс дето е точно в сградата на еврейската общност....много хубаво място, ако не ви пречат подозрителните погледи на охраната :lol: та надали бихте искали точно там да си пиете кафето.....ако ма разбирате какво искам да ви кажа.
А забележката за дипломатите беше лек намек за Успелият, нали той само покрай дипломати се движи....да вземем да го направиме викам аз и него един дипломат, ако не друго, ша ни разказва интересни истории от мястото на събитията, и поне не е такова дърво като ВСИЧКИТЕ ни дипломатки и дипломати, особено онова курве в Чикаго ли беше......некой има ли идея????
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от becks »

Кокосчев пак не е разбрал - аз казах, че трябват две условия - кварталното кафене да е Старбъкс И кварталната бакалия Лоблос. Ако бакалията е Ноу Фрилс или кафенето Кофи Тайм, вероятността из квартала ти да мирише на къри е голяма :)

Ще се радвам да ми дадеш пример където и двете условия са изпълнени и махалата не е хубава ;)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от cocose »

За торонто и ареа май е по скоро Метро магазина, не съм виждал много Лоблос магазини....
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Julian_04 »

Абе, Бла, Бла, Бла.....Имигрантските квартали и тези, които са с блокове за отдаване под наем
( на евтини цени ...не кондоминиуми!) никога не са краен лукс!
Аз лично като си купувах къщата гледах да се разходя в почивен ден по набелязаните квартали и като видиш хората, децата им и колите иm ти става ясно, щото особено през лятото са все навънка...Имат значение разбира се и други фактори: училища, детски градини, магазини, библиотеки и паркове, игрища, спортни зали, болници и т.н. и т.н....За някои е важно да са сред англофони, за други сред франкофони....Няма точна рецепта за това кой квартал е добър...За мен беше важна отдалечеността ми от работата и разбира се цената.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от demococcus »

Благодаря за поясненията, хора!

Ние с жена ми вчера разглеждахме Verdun през streetview на Гугъл. Единствените що-годе близки наши познати са там. Еми.. доста прекрасно си изглеждаше уличката им. Метро станцията - на 800 метра разстояние. Направо се размечтахме!

Нещо смешно - гледаме на градската pdf карта един парк Norman-Dawe. Стори ни се подозрително малък и го надзърнахме през гугъл-а - ами то се оказа че този парк е на площ колкото за четири къщи, има четири пързалки и десетина дръвчета :) Пак е нещо де, но гръмкото име "парк" ме накара да се посмея :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от becks »

Julian_04 написа:Абе, Бла, Бла, Бла.....Имигрантските квартали и тези, които са с блокове за отдаване под наем
( на евтини цени ...не кондоминиуми!) никога не са краен лукс!
Аз лично като си купувах къщата гледах да се разходя в почивен ден по набелязаните квартали и като видиш хората, децата им и колите иm ти става ясно, щото особено през лятото са все навънка...Имат значение разбира се и други фактори: училища, детски градини, магазини, библиотеки и паркове, игрища, спортни зали, болници и т.н. и т.н....За някои е важно да са сред англофони, за други сред франкофони....Няма точна рецепта за това кой квартал е добър...За мен беше важна отдалечеността ми от работата и разбира се цената.
Кой ти е най-близкия хранителен магазин и най-близкото кафене?
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от miteto »

becks написа:Кой ти е най-близкия хранителен магазин и най-близкото кафене?
becks, на пъпа на Bloor West Village (един от най-добрите райони на Торонто според мене и не само според мене) има NoFrills и малко по-нагоре - McDonalds ;) Нализо няма Метро, има Старбъкс но го построиха доста скоро, преди около 2 години и то просто щото е на приземния етаж на едно ново кондо. Уверявам те, че в тази махала не мирише на къри. По скоро на нас емигрантите ни миришат чорапите да си купим къща там, нищо че наблизо е Фрилс-а :D
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от demococcus »

zigi написа:Бих добавил и:
а) В бетонен блок ли държите да живеете или нямате против да сте в дървено жилище (това доста конкретизира нещата)?
Това също е нещо непонятно за мен. Бетонният блок се счита за по-добро от дървеното жилище, така ли?
А защо да конкретизира нещата? Да не би да има квартали, съставени само от дървени къщички? Кое им е лошото?

И още да попитам за Лашин - вижда се близо до него голяма промишлена зона. Предполагам че това значи възможности за работа без специално образование? А какви са му минусите? Освен че надали ще има Старбъкс и дипломати ;) В ляво от 32-ро авеню е доста зелено.. предполагам че и по-скъпо. В дясно е по-сиво ама пак не изглежда като Banlieu 13 ... :?:

А-ха да попитам и за "кофи"-центровете, ама се въздържах. Тях ще си ги търся сам.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Julian_04 »

becks написа:Кой ти е най-близкия хранителен магазин и най-близкото кафене?
Аmи трудно е да се каже, щото по 132-ра ги иmа всичките...Иначе района, в който живея е преди всичко жилищен, което ще рече саmо къщи...Иначе на пазар и кафе ходиm с кола, не пеша!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от becks »

miteto написа:
becks написа:Кой ти е най-близкия хранителен магазин и най-близкото кафене?
becks, на пъпа на Bloor West Village (един от най-добрите райони на Торонто според мене и не само според мене) има NoFrills и малко по-нагоре - McDonalds ;) Нализо няма Метро, има Старбъкс но го построиха доста скоро, преди около 2 години и то просто щото е на приземния етаж на едно ново кондо. Уверявам те, че в тази махала не мирише на къри. По скоро на нас емигрантите ни миришат чорапите да си купим къща там, нищо че наблизо е Фрилс-а :D
Ми не знам, този раъон не ми е много познат.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от becks »

Julian_04 написа:
becks написа:Кой ти е най-близкия хранителен магазин и най-близкото кафене?
Аmи трудно е да се каже, щото по 132-ра ги иmа всичките...Иначе района, в който живея е преди всичко жилищен, което ще рече саmо къщи...Иначе на пазар и кафе ходиm с кола, не пеша!
Сори, аз говорих за градовете. Ти си явно на две туби бензин от цивилизацията ;)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Публикувай отговор