учител по френски в София

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
illman
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 3:16 pm
Местоположение: sofia

учител по френски в София

Мнение от illman »

Здравейте.
Може ли да ни препоръчате учител по френски в София, който освен с уроците да ни помага и с попълването на документите за емиграция.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: учител по френски в София

Мнение от demococcus »

Не мога да ти препоръчам, но може би ще откриеш в тези теми:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=36285 - за страната (вкл. София)
и
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 1&p=412803 - за софия
illman
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 3:16 pm
Местоположение: sofia

Re: учител по френски в София

Мнение от illman »

demococcus благодаря за отговора.
Имаме и още въпроси относно ученето на френски. Ние с жена ми ще започнем ученето на езика от нулата и се интересуваме като започнем сега да учим френски в кой момент да подаваме документи. Също така може ли да сподели някой опита си с аналогична ситуация и по каква програма (и с какви учебници) е учил френски. Целта ни е след година - година и половина да заминем. :)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: учител по френски в София

Мнение от demococcus »

Като гледам как са се движили тези от началото на 2009-та, изглежда една година си е времето за побучаване на визи ако всичко е ок и няма непредвидени забавяния (а при доста хора има - я документи нещо ще проверяват, я за рентген ще ги връщат и т.н.).
Тъй че ако искате да заминете след година - година и половина... май трябва да подавате документите без много да се размотавате.

Има хора тук, които са почнали с френския от нулата и се надявам да ви отговорят какво ниво са успели да защитят, как и за колко време.

Лично аз бих подал документите веднага и бих писал някакво ниво от типа на 4 (А2), което със сигурност може да се защити до лятото, пък после ако има нужда ще ви отпуснат време (3, 6, та дори и 12 месеца) за повишаване на езика. Още повече че някои кандидати не успяват дахланат ред за интервю в същото полугодие, в което са подали документите и даже ад подадете сега, може да останете за интервю чак в края на 2010 - доволно много време за защитаване дори и на 5-6 (В1).
ilana
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:42 am
Местоположение: KNIAGEVO

Re: учител по френски в София

Мнение от ilana »

За мен това е Маринка т.е. Марина Герасимова невероятен човек и учител 0878444229 няма да съжелявате само дано тя да може да Ви приеме.
УСПЕХ
I.MARINOV
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: учител по френски в София

Мнение от milla »

ilana написа:За мен това е Маринка т.е. Марина Герасимова невероятен човек и учител 0878444229 няма да съжелявате само дано тя да може да Ви приеме.
УСПЕХ
Може ли да помолите тази учителка Марина Герасимова да даде и мейл за връзка. И ако нямате против да напишите повече инфо за извършваните от нея услуги в София, изброени в първия ми постинг тук - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=36285, за да може да я включа в списъка и повече кандидати, които търсят учител в София да бъдат улеснени в намирането на информацията, събрана на едно място.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Re: учител по френски в София

Мнение от elenagh »

Според мен е добре когато човек започва да е с курс и след това с частен учител.
Като добрите курсове са във Френски институт , ИЧС.
Там учителите са подбрани и добиваш начална представа за езика, но все пак всеки има право на избор.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: учител по френски в София

Мнение от dea »

Ние се подготвяхме при Марина Гаристова в София / фамилията на учителката в поста на iliana e сгрешена/ . Освен уроци по френски помага с попълване на документите за Виена. Има и лиценза за преводач. Ще ви подготви добре за интервюто.
Препоръчвам ви я и аз!
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Публикувай отговор