Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от ablood »

Не се надявайте, че глобалното затопляне ще смекчи канадския климат!

Някой е хакнал компютрите в Университета на Източна Англия – и по-точно Факултета за изследване на климата – и разпространил 61 мегабайта със секретни файлове, включващи 1079 електронни писма и 72 доклада. Те издават организацията на манипулирането на данните за глобалното затопляне. Ето някой по-пикантни извадки от лични имейли:

“Току-що приключих с оня трик на Майк, като добавих няколко градуса към реалните температури за всяка извадка от последните 20 години (сиреч от 1981-ва насам), а също и от 1961-ва за графиката на Кийт, като така понижаването (на температурите) не личи.”

както и:

“Наскоро Фил и аз предадохме доклад с една дузина данни, които пасват за тази категория и повечето от които обхващат близо 2000 години назад – мисля, че времеви диапазон от 2 хилядолетия, вместо обичайното едно (хилядолетие), ще ни даде по-добра начална точка, а и ще “включи” предполагаемото затопляне през Средновековието, макар да нямаме категорична реконструкция за състоянието на хемисферата за толкова назад…”

Ето една статия по въпроса:

http://www.ivanstamenov.com/?p=631

Нарочно вкарвам грешка в заглавието, от любопитство, дали поредният досаден безделник ще ме обяви за неграмотен. Няма да редактирам.

Наскоро Лорд (виконт) Кристофър Монктън изнесе дълга лекция потвърждаваща А-блъдския ми скептицизъм:

http://www.ivanstamenov.com/?p=637

Най сочното от нея е как показва 4 различни графики на увеличаване, или намаляване на температурите, използвайки манипулативно едни и същи данни. Чрез проста промяна на отправните точки, може да се докаже, че за последния век температурите всъщност са паднали с 10 градуса, което ни изправя пред скорошен ледников период. Естествено това е една забавна манипулация, обратната на тази, която ни пробутват.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от hadministratora »

ablood написа:..Нарочно вкарвам грешка в заглавието, от любопитство, дали поредният досаден безделник ще ме обяви за неграмотен. Няма да редактирам...
Следващия път го запази в тайна ако искаш наистина да разбереш дали някой ще се заяжда ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от ablood »

Te "грамотните" рядко имат време да четат цялото мнение. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от speedy »

Имаш грешка в заглавието - пише се глубалну.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: ПУбликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от kill_u »

ablood написа:..Нарочно вкарвам грешка в заглавието, от любопитство, дали поредният досаден безделник ще ме обяви за неграмотен. Няма да редактирам...
А, всъщност те мързи да оправиш заглавието, или пък вече си го постнал, а мисля че един път постната темата не може да променя заглавието си, без намесата на модератор.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от ablood »

kill_u, напомняш ми за вица:
"Вече бях пуснал писмото, когато се сетих, че не съм му залепил марка."
Теми в общия форум могат да се редактират безпроблемно. Нарочно не съм. ;)

Преди много години се изкушавах да напиша някъде в дипломната си работа "Тъй като и без това уважаемата комисия нама да го прочете, за флуид на системата избирам водка." :D
Уви, не посмях. Ама тук си направих майтапа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от filipne »

ablood написа:
Нарочно вкарвам грешка в заглавието, от любопитство, дали поредният досаден безделник ще ме обяви за неграмотен. Няма да редактирам.
Това предполагам е цитат от изтеклите секретни документи, недвусмислено показващ преднамереността на поредната подигравка с правописа :)

Един досаден безделник :devil:

П.С. Познавайки добре нивото на грамотност на автора, силно се съмнявам в така афишираната преднамереност на грешката.
По-склонен съм да вярвам в нейната след-намереност.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от hadministratora »

ablood, казах ли ти? Не само че няма да разбереш дали някой ще ти забележи грешката, а направо измести фокуса на темата си. Друг път като правиш засада се скрий малко ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от ablood »

Как? Да я сложа в отделна тема ли? :?:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9664
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от 7George »

Остава и това за северния полюс, ледовете и мечките да е партенка. Добре че си знаем от първа ръка, как се пишат научни отчети и проекти.... данните от преди 2000 г. за температурата. :D
Embrace your climate change!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от Lub0 »

Тези идиоти, докато не ни върнат обратно да ходим голи и живеем в землянки, няма да мирясът... Терористи мръсни, пари на развиващите се държави да даваме, та там генералите и прочие управници да се закичат с по още някой медал на униформите и по някой нов самолет да си купят...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от ablood »

В интерес на истината предпочитам да си вътрят екологичните делавери, отколкото да ни занимават с войни, терористични заплахи, или идиотски грипове.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от Kiwi »

Днес спорих с един англичанин, канадец и американец (като вица) за Ал Гор: http://www.dailymail.co.uk/news/worldne ... again.html Ония като се вкиснаха репчиха. Като религиозни фанатици...

Нямам нищо против да си стоят на тъмно да вегетират, но ония суплю (Ал Гор, Боно и сие) да живее в къща с 20 стаи, да пътува първа класа и да ни убеждава колко е важно да сме гриин е някак ... нагло.

Ърт дай си спомням в офиса (тия ванкувурците са се побъркали всичките) викат да излкючваме лампите довечера. И аз им викам че моят фуут принт и мимиален и нямам намерение да го правя. Ония пак се сгърчиха. Един комунизм изкарах тия ме набъркват в нов. Забрави.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Побликувани данни за фалшифициране на глобалното затопляне.

Мнение от IRA »

Лично аз смятам , че човечеството трябва да си понамали консумацията, че няма да остане нищо за следващите поколения. Не ми трябват научни доклади , очевидно е че климата се променя и околната среда е тотално замърсена. От това да си гасите лампите , няма да ви изсъхнат ръцете. Вярно е, че е едно голямо нищо , но все от някъде трябва да се почне.
Все ми едно Ал Гор колко ток ползва.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор