Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от bucca »

Като живяла и в предградие и в центъра на Ванкувър, мога да кажа, че единствените два недостатъка на Downtown пред малкото градче е, че е по-шумно и въздухът не е чак толкова чист. Шумът от колите се чува много повече, заради високите бетонни блокове, а има и много строежи, но мен лично такъв шум не ми пречи. Това да чувам съседите си отгоре, одолу, отстрани, отвсякъде в дървения блок е много по-неприятно за мен. А и в Downtown е хиляди пъти по-красиво и по-ново и си има всичко, което има и малкият град - паркове, магазини и т.н.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от prace »

Аз говоря за купуване на имот. Под наем мога да живея в Ванкувър, ама и с това ще си остана завинаги. В блок под наем.
А ако и блокът е дървен, още по-голяма драма.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от bucca »

Да, това за цените си е така, много са високи - апартамент 2 спални - 1.4 милиона долара :shock:
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от haimana »

Не съм живял във Ванкувър, само съм бил за малко, та не знам как се живее там. Живял съм две години в Монреал и вече не живея там, преместих се на село щот съм селянин :D

Айде и моя ОффТопик :lol:

Отивам да издоя кравата(дано не я объркам пак с бика), а има и коня да подковавам, абе мъка. Добре че хванах малко пастърва да хапнем, че иначе е голям глад. Коско е на цели 5 минути, на още 5-10 минути по-нататък са още 4-5 магазина от големите хранителни вериги. Тук-таме се мярка и някое по-малко магазинче дето продават каквото селяните изкарат на полето.

Що ви разправям всичките тия недостатъци на селото? Ми за да ви въведа в обстановката.
Така и така се жалвам, поне да карам до края.

Не мога да разбера кой простак е направил така куцо нещата. Тръстиката с мотика #8 ми е на цели 2.5 км, а това са си 5 минути, щот има два светофара и сутрин става задръстване от 3 коли :lol: . Скапаният гьол дето му викат езеро, че и с плажове тук-таме ми е на цели 20-30 минути. Ако искам да ходя за риба, пак изпадам в затруднение, на кое от езерата да отида :? , че те не са едно и две. Същият чеп е и със ски, пешеходен туризъм( тук му вукат хайкинг :o ), каране на велосипед по камънаци и т.н.
Вярно е, че си има и хубави страни, най-близката опера дори не я знам къде е, но това не е важно, защото на мен ми лежи на сърце монреалската такава. Тетър има някъде из кошарите наоколо, ама още не успявам да го открия.

Тия тук, другите селяни са големи баламурници. Много са ми смешни, като вземат, че заградят едно такова хубаво парче земя като футболно игрище, и пуснат вътре да пасат един-два коня. А и какви цифри слагат на кошарите тука-луда работа. Какво е това половин милион, ние на половинки ли ще си играем :-( .

Туй писание е за селомразците, да знаят, че от село до село има разлика и не всичко дето лети се яде :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от valioiko »

haimana, егати готиното село имаш братче! :beer: И аз искам такова :D
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от haimana »

valioiko написа:haimana, егати готиното село имаш братче! :beer: И аз искам такова :D
Не бързай, чакай да угасят пожарите първо :D

Всяко място е хубаво, стига на теб да ти допада :beer:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от valioiko »

haimana написа:Не бързай, чакай да угасят пожарите първо :D
Не го ли изгасиха вече? Ако не, поне имат ли напредък? Стана ли ясно кой го е запалил - тиражираха нещо за умишлен палеж....?
haimana написа:Всяко място е хубаво, стига на теб да ти допада :beer:
Ей това нещо се опитвам и аз да обясня от много време насам, ама незная защо накои хора не искат да го проумеят :beer:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от anxeli »

офтопик
Хаймана, престани да ме дразниш с кравата и коня, знаеш колко завиждам за добитък :evil:! От малка! Това че не мога да си позволя пет декара двор и пет коняра и градинаря ( ммм, градинарче :D ) не значи че трябва да ме дразниш така безчувствено :? !
Между другото в Костко още така и не съм влязла. Нямам и намерение :).
А до работата си ходя по пантофи 8) :lol: :beer: ...
/офтопик
Циганите - на Сатурн !
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от kikolilokiko »

anxeli написа: Така че се задоволих със заек :?. Ма и той бая миришеше :lol: ...
нямам думи
мислех да се цаня за градинарче като се замогнеш с ферма
ама май нямам шанс ...
:D :D :D :D :D
между другото днес в крумово/пловдивско е имало земетресения
било нормално за региона
каква е причината нямам представа
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от anxeli »

Разбрах и аз, бъбрим си с мама всяка сутрин по скайпе, ама дребно било,
то там често се случва. Жегата е по-страшна :shock: ... Стана като в гърция,
вчера показваха по Сандански наистина все едно след ядрен взрив, адска светлина и празно ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от kikolilokiko »

и ние заради жегата искаме в Канада :):):)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Marto »

kikolilokiko написа: между другото днес в крумово/пловдивско е имало земетресения
било нормално за региона
каква е причината нямам представа
Причината е, че там резервоарите на бензиностанциите ги копат много дълбоки :P

Абе не разбирам какво се карате. Всичко опира до лични предпочитания. Аз имам хобита, които на 20-тия етаж - колкото и да е хубаво кондото ми - няма как да ги практикувам.

От друга страна, забелязал съм, че повечето хора, които имат финансовата възможност да се изнесат сред повече природа, го правят. Изключение са заклетите сити сликърс, ама то ми мирише на снобизъм. Сигурно всеки ден ходят по изложби и суенки партита :lol:

А онова за дискотеките са си пуберски глупости, в най добрия случай.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Kiwi »

Marto написа:Абе не разбирам какво се карате. Всичко опира до лични предпочитания. Аз имам хобита, които на 20-тия етаж - колкото и да е хубаво кондото ми - няма как да ги практикувам.
Напълно съгласен. Челядта не мога си я представя цял ден в некакъв бетон да се карат или някакъв тесен таунхаус 3 на 2 двор.

Вкъщи ги пускам в двора да ровят колкото си искат.

А в Монтреал при тези евтини имоти е направо кощунство да си купувате апартаменти.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от iliana »

haimana написа:
valioiko написа:haimana, егати готиното село имаш братче! :beer: И аз искам такова :D
Не бързай, чакай да угасят пожарите първо :D

Всяко място е хубаво, стига на теб да ти допада :beer:
Аййй, ти да не би да живееш в Келона :?: :idea:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9664
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от 7George »

haimana написа: Вярно е, че си има и хубави страни, най-близката опера дори не я знам къде е, но това не е важно, защото на мен ми лежи на сърце монреалската такава. Тетър има някъде из кошарите наоколо, ама още не успявам да го открия. )
Изображение
Аз пък ходя на цирк в БГКанада... :lol:
Embrace your climate change!
Публикувай отговор