ИЗБОРИ 2009

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Мнение от gt_2006 »

Керемедчиев за Франция,а това:http://dnevnik.bg/izbori2009/komentari_ ... itatelski/,а ето какво е положението в Канада и САЩ по вина на посолствата ни :"В Канада и САЩ не сме могли да гласуваме за европарламент, защото консулствата не са получили в определения срок заявленията за гласуване . А те не са получили такива, защото (поне в Торонто) нямаше никаква информация за тези срокове, нито каква е процедурата по гласуването. Последно проверих сайта на консулството ни в Торонто на 08 юни, понеделник. Тогава НЕ БЕШЕ ОБЯВЕН краен срок за подаването на заявлението за гласуване. Дори и сега информацията за крайния срок за подаване на заявленията е написана на формуляра на заявленията, но не и на сайта на консулството. По такъв начин хората се подвеждат, че могат да изпратят заявленията последната седмица преди изборите и тогава ще се окаже, че не могат да гласуват, понеже са изтървали срока. Процедурни трикове или некомпетентност, решете сами. bg_ca[/url]http://www.izbor.eu/vote-Тук може да се видят секциите в чужбина,и за Франция-Тулуза е там,Германия и др....
bate Many
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 am
Местоположение: ot 05.09.2005 Montreal

Мнение от bate Many »

Добре , а ако изкаме да гласуваме и отидем до Отава ,без да сме подали заявление , ще ни разрешат ли да гласуваме или другият път ? :roll:
Каквото и да ви се случи помнете едно : И УТРЕ ЩЕ ИЗГРЕЕ СЛЪНЦЕ !!!
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Мнение от gt_2006 »

Няма проблем,може и с лична карта.Въпросът беше за откриването на ИС в другите градове,освен Отава и Торонто. Можеш да провериш чл.37 ал.2,чл.85 ал.3.http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/ ... 19564.html
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

becks написа:Линко, цитати от контролираната българска преса не доказват нищо.

Аз мога да ти покажа какво пише в страницата на Бг консулство Торонто:
ИЗБОРИ ЗА БЪЛГАРСКИ ПАРЛАМЕНТ - 5 ЮЛИ 2009 г.

АКТУАЛИЗИРАНО СЪОБЩЕНИЕ ЗА ИЗБОРИТЕ НА 05 ЮЛИ, 2009 г.

ПОРАДИ НЕДОСТАТЪЧЕН БРОЙ ПОДАДЕНИ ЗАЯВЛЕНИЯ ЗА ГЛАСУВАНЕ, СЪГЛАСНО ЗАКОНА, ИЗБИРАТЕЛНА СЕКЦИЯ В МИСИСАГА НЯМА ДА БЪДЕ РАЗКРИТА.
ГРАЖДАНИТЕ МОГАТ ДА ГЛАСУВАТ В ГЕНЕРАЛНОТО КОНСУЛСТВО В ТОРОНТО И В ПОСОЛСТВОТО В ОТАВА.
http://www.bgconsultoronto.info/news_and_events.php

Значи все пак може да се разкриват секции ???

Моля за коментар :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ето и коментара:
Изявление на Говорителя на МВнР Драговест Горанов във връзка с провеждането в чужбина на Избори за народни представители на 5 юли 2009 г.
23.06.2009
Законът дава право на ръководителите на ДКП да образуват секции и в населени места извън т. 1, при наличие на не по-малко от 100 избиратели, заявили лично желанието си да гласуват, не по-късно от 20 дни преди изборния ден, в писмена форма, чрез саморъчно подписано заявление – подадено лично, чрез писмо, или в електронна форма до посолството на Република България, или консулската служба за съответната държава. На базата на постъпили в законовия срок заявления и след получено съгласие на приемащите държави, ръководителите на ДКП са образували секции също и в населени места по т. 2 от чл. 41, ал. 8 от ЗИНП. Няколко страни, сред които ФРГ, Гърция, Канада, не са разрешили образуване на секции в населени места, извън местонахождението на дипломатическите и консулските представителства и работните помещения на почетните консули
От сайтa на МВнР
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ако може пусни линк и от сайта на БСП или ДПС
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Очаквах нещо подобно. :)
Та значи викаш Канада е дала разрешение за образуване на избирателни секции ама мръсните комунисти и резняците лъжат народа, че не е. А българските продажни журналисти и платените клакьори разпространяват лъжата в България и в чужбина. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Linko написа:Очаквах нещо подобно. :)
Та значи викаш Канада е дала разрешение за образуване на избирателни секции ама мръсните комунисти и резняците лъжат народа, че не е. А българските продажни журналисти и платените клакьори разпространяват лъжата в България и в чужбина. :)
Няма да споря с теб как и защо една държава може да забрани нещо на друга държава и как се разменят ноти между дипломати. До преди 2 дни и Франция "забраняваше" това.
Само ще си копирам мнението от една друга тема:

Факт е, че БГ консулството в Торонто набираше заявления за гласуване в Мисисага. Явно им е било "разрешено", иначе не биха го правили. Факт е, че тази изборна секция трябваше да бъде при почетния консул в Мисисага.

България обаче има и почетен консул в Монреал. Там защо не се провеждат избори?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Отговорът е еднозначен - защото не им отърва на мръсните комунисти!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

За образуване на секция в работните помещения на почетните консули не се иска разрешение, те влизат в т.нар. ДКП. Аз не знам къде е и дали има изобщо такова помещение в Монреал, но ако има то би трябвало поне на едни избори да е използвано. Мръсните комунисти са на власт едва от 4 г., защо никога досега не е правено. Явно или няма официално такова, или на посланниците в Отава не им се е мърдало пръста. Или излиза, че българските емигранти в Канада са заплаха за всяка партия на власт и затова който и да вземе властта лъже хората и не иска да образува повече от 2 секции в тази държава. А, забравих, вече битува и убеждението че и царят, и Доган, и Костов преди това са все комунисти или комунистически протежета. За Бойко си знаеме, така че явно комунистите както са ни управлявали вече цели 60 г. и кусур, ще ни управляват и занапред.
Абе при толкова дисиденти и пламенни борци-антикомунисти как се задържат на власт и управляват тези хора толкова години не ми е ясно. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от DVG »

Добре сега, ако отидем до Отава ще може да гласуваме свободно, така ли излиза? Някой ходил ли е друг път? Аз съм още нов тук, но искам да гласувам, защото все още се чувствам българин или поне повече българин от турците в Турция. Искам да гласувам в името на всички загинали за това да я има БЪЛГАРИЯ.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

DVG, няма проблем да отидеш и гласуваш дори и без да си подавал предварително заявление за намерение за гласуване. От теб се иска само да имаш валиден български паспорт или лична карта, а на място ще бъдеш допълнен в списъка за гласуване.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Аз имам една лична карта издадена през 2001 и валидна до 2011. Разбрах, че тези лични карти ги били променяли от тогава. Накой знае ли дали тези, старите карти, са все още валидни?
Ако може да гласувам, после ще му мисля за кой......Но пьк само като им гледам мутрите ми се преотщява.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Linko написа:За образуване на секция в работните помещения на почетните консули не се иска разрешение, те влизат в т.нар. ДКП. Аз не знам къде е и дали има изобщо такова помещение в Монреал, но ако има то би трябвало поне на едни избори да е използвано. Мръсните комунисти са на власт едва от 4 г., защо никога досега не е правено. Явно или няма официално такова, или на посланниците в Отава не им се е мърдало пръста. Или излиза, че българските емигранти в Канада са заплаха за всяка партия на власт и затова който и да вземе властта лъже хората и не иска да образува повече от 2 секции в тази държава. А, забравих, вече битува и убеждението че и царят, и Доган, и Костов преди това са все комунисти или комунистически протежета. За Бойко си знаеме, така че явно комунистите както са ни управлявали вече цели 60 г. и кусур, ще ни управляват и занапред.
Абе при толкова дисиденти и пламенни борци-антикомунисти как се задържат на власт и управляват тези хора толкова години не ми е ясно. :)
Май май и в Монреал можело, а? :D
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

независима неправителствена инициатива на българи от Facebook-група 'Гласуване без граници'БЪЛГАРИ В ЧУЖБИНА, МОЖЕТЕ ДА ГЛАСУВАЙТЕ В ИЗБОРИТЕ ЗА БЪЛГАРСКИ ПАРЛАМЕНТ НА 5 ЮЛИ 2009 КАТО СЪЗДАДЕТЕ СЕКЦИЯ ВЪВ ВАШИЯ ГРАД!
http://iskamedaglasuvame.com/
Публикувай отговор