Vtori meditzinski pregled

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Jeff
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:04 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Vtori meditzinski pregled

Мнение от Jeff »

Zdraveite na vsichki.
Ima li niakoi koito e pravil povtorni meditziski pregledi?Blagodaria predvaritelno na vseki koito moje da mi dade niakakva informatzia. :beer:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

hi, Jeff!

Kakvo tryabva da minesh na vtoriya pregled samo rentgenova snimka ili oshte neshto? Shtoto pri mene beshe taka, obadiha mi se sled 10 dni, che rentgenovata mi snimka ya vrnali i az hodih pak v Sofiya, platih oshte 40 kinta za nova snimka v Mejd. migracionen centr, otidoh vav Vita da vzema napravlenie, posle otidoh v Cariza Yoana da si ya napravya, kadeto me svetna doktora, che ako sam imal oshte 15 lv da mu dam na nego napravo shtyal da mi napravi oshte edna snimka za vseki sluchay, e, az za da ida v Canada, kakto peeha NLO shte prodam i poslednata si riza i estestveno dadoh oshte 15 lv i toya pat vsichko beshe ok. Na prichina za vrshtane na snimkata pisheshe: Nespazeni kostofrenichni agli, whatever that is!
Ami taka beshe pone s mene, sega mi e veselo, ama togava byah super besen. Uspeh i nyama da se shashkash ey! :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
naydennaydenov
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:16 am

Vtori pregled

Мнение от naydennaydenov »

Verno e tova za snimkite edinpoznat go vrushtaha 3 puti za snimka, koeto mu kostva 4 5 meseca. No nakrai uspia da trugne.

Uspeh!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Пази Боже от втори, трети и n-ти преглед...
От допълнителни снимки, храчки за туберкулоза и изследване на урина пази ни!
И дай, Боже наш, по-скоро писмо за визи, че вече не се трае тука бе!
Амин!
По три пъти на ден казвайте тази молитва (след ядене, ако имате к'во да ядете), и може и да хване дикиш...
:D
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Vtori pregled

Мнение от ZouZou »

naydennaydenov написа:Verno e tova za snimkite edinpoznat go vrushtaha 3 puti za snimka, koeto mu kostva 4 5 meseca. No nakrai uspia da trugne.

Uspeh!
Хи-хи , придполагам че чертичката между 4 и 5 е избягала от страх и на нея да не и натравят допълнително някоя и друга ренгенова снимка.... Я кажете приятели....има ли логика ако още с първите медицински, човек си направи всички допълнителни изследвания за туберкулоза , за да може в последствие като му ги поискат да е готов. Ще се спести ли време ? А си мисля , че ще ме нарочат за допълнителни изследвания , заради някакви стари сраствания , останали от прекарана бронхопневмония като малка. Като чета как се развиват нещата, май няма да мога да избегна подобно развитие . :evil:
iani
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:13 am
Местоположение: Calgary

Мнение от iani »

Kato hodih vchera da davam hrachki , mi kazaha che ima oshte 3-4 choveka ot nashite hora (kandidati za Quebec) da praviat takiva izsledvania. Ако влизат в форума нека напишат какво им е казала Савчева, документите им ще ги изпрати ли в Букурещ, или след 3 месеца когато се направи другата ренгенова снимка и са готови изследванията - тогава ще изпраща всичко накуп???
nEiLL
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:07 am
Местоположение: bulgaria

Мнение от nEiLL »

na men oshte 1iq pyt doktora na rengena v caritza yoana mi obqsni za problema s yglite i vyzmojnite senki koito moje da se poqvqt , sled koeto me ofertira da mu platq dopylnitelno za 2ra.. v kraina smetka tolkova pari se davat che vyobshte ne se zamislih i ne sgreshih - 3 meseca po-kysno me izvestiha ot wienna che medic.exama e OK
8)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: Vtori pregled

Мнение от Sneji »

ZouZou написа:
naydennaydenov написа:Verno e tova za snimkite edinpoznat go vrushtaha 3 puti za snimka, koeto mu kostva 4 5 meseca. No nakrai uspia da trugne.

Uspeh!
Хи-хи , придполагам че чертичката между 4 и 5 е избягала от страх и на нея да не и натравят допълнително някоя и друга ренгенова снимка.... Я кажете приятели....има ли логика ако още с първите медицински, човек си направи всички допълнителни изследвания за туберкулоза , за да може в последствие като му ги поискат да е готов. Ще се спести ли време ? А си мисля , че ще ме нарочат за допълнителни изследвания , заради някакви стари сраствания , останали от прекарана бронхопневмония като малка. Като чета как се развиват нещата, май няма да мога да избегна подобно развитие . :evil:
Според мен е напълно излишно такова презасраховане. Аз също като малка съм изкарала няколко плевмонии и имам сраствания. Канадците обаче ни изненадаха, като поискаха втора снимка на мъжът ми, а не на мен.
И още нещо, което смятам за важно - преди да отидете на изследванията във ВИТА, не яжте нищо сладко! Един познат беше изпил чаша чай с 4 лъжички захар :shock: преди това и по спешност прави втори изледвания, поради съмнения за диабет.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

-----
Последно промяна от Joy на Сря Яну 12, 2005 11:04 pm, променено общо 1 път.
ris1974
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:30 pm

Мнение от ris1974 »

Здравейте,
Относно въпроса на "iani": Всички документи се изпращат заедно, т.е. след като стане известен резултата от изселването на храчката(около 40-50 дена), но всъщност ще трябва да броиш 3 месеца от деня, в който ти е направена рентгеновата снимка(ако изследването за храчката е станало преди да изтекат 3-те месеца от снимката), за да можеш да направиш втора снимка. Това го знам от случй с мой приятел(от месец Май), на когото лекаря още в ИСУЛ, като му видя снимката, му каза нешо от рода на:"Белите петна на снимката са от прекарана детска туберколоза.", а след това д-р Савчева го прати на изследване на храчката, за да се докаже, че туберкулозата не е активна. Изследванията му не са пратени в Букурещ, още чака втората снимка.
Успех на всички!
tosev
Мнения: 45
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:36 am

Мнение от tosev »

iani написа:Kato hodih vchera da davam hrachki , mi kazaha che ima oshte 3-4 choveka ot nashite hora (kandidati za Quebec) da praviat takiva izsledvania. Ако влизат в форума нека напишат какво им е казала Савчева, документите им ще ги изпрати ли в Букурещ, или след 3 месеца когато се направи другата ренгенова снимка и са готови изследванията - тогава ще изпраща всичко накуп???
Pro4etoh tova, koeto si pisal/a/ za hra4kite! Bi li kazal/a/ koga mina medicinskite? Nie gi minahme na 12 June. I ne sme sigurni dali nyama da ni vyrnat za nyakoya hra4ka! Merci i ti zelaem samo viziiii....
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Не се притеснявайте за неща, които не зависят от вас!
Ако ви е писано да ви върнат за допълнителни медицински изследвания - ще ги направите...
Иначе само си създавате излишни нерви и главоболия...и дърпате дявола за опашката - което не е много хубаво, щото на човек после много му личи... :D
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Jeff
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:04 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Jeff »

[quote="Canuck"]hi, Jeff!

Hi Canuck,
Merci za informatziata.Mislia 4e niamam meditzinski problem prosto srokat na meditzinskite ot 01 godina izteche.Poluchih pismo ot Canadskoto posolstvo da chakam novi instruktzii za meditzinski pregled i neznaia kakvo tochno znachi tova i kolko vreme chte mi otneme.
Jeff
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:04 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Jeff »

Zdravei Iani
Na teb koga se naloji da pravich tezi izsledvania za TBC.Sled kato ti izteche sroka ot validna 01 godina ili po rano .
Заключено