Интервюта - есенно-зимнa сесия 2008

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
batvesko
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 5:21 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от batvesko »

"Интервюта има всеки ден от 9,10,11,12,14.30 и 15.30 -->6 броя"
Не споря за броя, понеже няма как да съм сигурна:) но тук се споменаха интервюта от по 1.30 - 1.40 ч.:) това означава, че или са по-малко на брой, или има незапълнени часове:)
Веско и Галя
11.10.08 - DCS Виена
29.10.08 - Accuse de reception
09.06.09 - Entrevue de selection
14.07.09 - Документи Букурещ
29.07.09 - Баркодове
28.08.09 - Медицински
14.09.09 - Направени медицински
27.01.10 - Покана за визи
18.02.10 - Получени визи
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emilcho »

май все пак с костюм ще се ходи :lol: Благодарим за отговорите и подкрепата!
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

batvesko написа:"Интервюта има всеки ден от 9,10,11,12,14.30 и 15.30 -->6 броя"
Не споря за броя, понеже няма как да съм сигурна:) но тук се споменаха интервюта от по 1.30 - 1.40 ч.:) това означава, че или са по-малко на брой, или има незапълнени часове:)
това означава че следващите започват със закъснение а не ги отменят !
batvesko
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 5:21 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от batvesko »

Аз и не твърдя, че ги отменят;) А подобно закъснение мен лично би ме изнервило сериозно:) но повече да не спамя темата:) Успех на всички предстоящи!
Веско и Галя
11.10.08 - DCS Виена
29.10.08 - Accuse de reception
09.06.09 - Entrevue de selection
14.07.09 - Документи Букурещ
29.07.09 - Баркодове
28.08.09 - Медицински
14.09.09 - Направени медицински
27.01.10 - Покана за визи
18.02.10 - Получени визи
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Искам да попитам тези,които са минали вече,сертификатите от курсовете по френски и английски/изпити/,ако има такива кога ги показвате?При поискване или.....?
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
bigkoko
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 6:51 am

Мнение от bigkoko »

здравейте и от нас! честито на всички , преминали успешно интервюто! ние минахме на 03.12. и сега се налага съпругът ми да праща документ за езика ниво В1.1. иначе като информация за интервюто: 1. защо избрахте точно Монреал 2. кога и къде учихте френски, след това къде продължихте 3. мен пита за последната работа 4. имате едно дете? 5. как ще се адаптирате като отидете и има ли и каква е разликата между адаптацията при вашите приятели и вие като отидете 6. редовно или задочно учихте в университета . Тъй като съпругът ми беше водещия той го пита за работата, обаче се оказа недостатъчно с отговори от едно две изречения( за ниво 7/6), аз се намесвах през цялото време, и накрая се оказа, че аз покривам ниво В1(6/5), а супругът ми трябва да учи още малко :idea:
е, важното е че продължаваме, нали. препоръчвам на всички, за да минат интервюто да говорят колкото може повече по възможност. иначе г-н Кзор се старае доста- сами ще се убедите: успех!!!
имам и въпрос към всички, на които се налага да си подобряват нивото: ако е за В.1.1 кога ще пращате документа от алианца и изобщо дайте повече инфо за това как ще си го изкарате документа.
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emilcho »

Привет. Не че се хваля, а ма и ние имаме сертификати :D . Интервюто продължи около 1.20 ч. Стандартните въпроси, свързани с работата и на двама ни. Попита ни къде ще се установим в Квебек, без да изпада в подробности. Разпитва ме за образованието ми (аз съм "водещ" кандидат). Разпитва ме още какво ще работя пак без да задълбава в темата. Почти всичко му се разбира, много позитивен човек, един-два пъти повтори въпроса си докато го разберем. Общо взето за това се сещам сега. После като отмине малко и се поуспокоим може да драсна пак некой ред :lol: Желаем късмет и успех на всички след нас :thumbsup: , а сега отиваме да полеем успеха :beer2:
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Мнение от didi1979 »

Честито и на вас! Добре върви тази сесия,даже много добре
raykageorg
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 8:27 am
Местоположение: перник

Мнение от raykageorg »

Честито на Диди, Камбанка и на всички минали успешно интервю!Успех на останалите!
БЪРЗА НАТАТЪШНА ПРОЦЕДУРА!
Докс Виена - 26.02.2008
Интервю успешно - 24.06.2008
Докс Букурещ - 18.07.2008
Получени баркодове - 02.09.2008
Получени медицински - 08.09.2008
OK на медицинските - 03.10.2008
Покана за визи-12.11.2008
ВИЗИ - 15.12.2008
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Мнение от didi1979 »

Благодара ти Райка за милите пожелания!
Надявам се нещата да минат безпроблемно и натам и да се видим вече и на канадска земя! А надявам се и тук до празниците!
sdgroup
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 22, 2008 12:16 pm
Местоположение: София

Интервю

Мнение от sdgroup »

И ние минахме успешно :D
Г-н Кзор се оказа много положителен човек, а и преводачката беше добронамерена :D
Нашето интервю мина за около 1:10ч. и интервюиращият ни разпитваше за дипломите, местоработата, а също така и дали сме запознати с условията в Квебек.
Това е като цяло. Желаем успех на всички!!! :beer:
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Много хубава серия интервюта се заформи, а и днес, както си е празник, двойно по-весело:) Честито на всички, които имат допълнителен повод да празнуват тоя месец, всичко най-хубаво и само хубави неща да ви се случват в бъдеще :beer: :D
Аватар
bankera
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от bankera »

Нашето интервю мина днес. Беше насрочено за 14:30, но започна в 14:40 като продължи до 15:50, което прави 1ч.10мин :? Започна със стандартните неща като встпителна реч и последващото поискване на оригиналните документи - паспорти, свид.за брак, дипломи. Много задълба в нашия случай за моята последна диплома (тъй като е придобита буквално преди 7-8 месеца) какви дисциплини съм учил, коя ми е била любимата и по-подробно да му обясня за някоя(и) от тях какво сме изучавали и какво сме правили в лекциите. Ако някои е има дипломна работа- просто засължително ще го разпита да му разкаже за нея. :x Тук се поизложих определено, защото ми се бе изпарило почти всичко и запомнящите платки с РАМ в мозака бяха заети изцяло с френски френски и френски.....и....зациклих! Въртене сучене , обяснения че съм забравил... и така. :oops: Последваха трудовите книжки,, какво съм работил и разбира се как минава един мои работен ден.След това наддникна моита папка която беше пред мен и видя че сме си подготвили обяви за работа... показахму ги в последователност: първо ниско квалифицирани, към неиизкващи приравняване на диплома към такива които са точно по специалността ни. Какво знаем за Квебек, защо в Монреал.....започна да въвежда данните в компютъра като ни върна всички документи(оригинали) с изключение на моята последно придобита диплома :? ! И по едно време започна пак да ме подпитва как така не си спомням какво съм учил по еди кой си предмет..... :cry: почна да ми размахва дипломата , да я оглежда.....


Моля те milla запиши срещу моят ник в таблицата УСПЕшНО! 8)
Адмирации за Кзор. Страшен пич е! :lol:
09.06.08-DCS - Vienne
24.06.08-Accusé
09.12.08-ИНТЕРВЮ->ОК
18.12.08-Док до Букурещ
23.01.09-Баркод+Мед.форм
27.01.09-Медиц->DONE
12.02.09-ОК_мед.
04.03.09-Покани_виза
25.03.09-ВИЗИ
06.04.09 - AIR FRANCE
-----
10месеца процедура
Izabela
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 3:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Izabela »

Честито bankera.
И при мен днес мина успешно интервюто.
Не можах да отстраня това притеснение.
:)
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Поздравления на всички преминали успешно интервюто!

Знаете ли какъв е резултата от интервюто на kristin?

ivi81 написа:Честито и от мен на всички успели да минат интервюто.Пожелавам успех и на останалите.Бих искала да знам,ако е възможно да ми кажете колко точки събирахте преди интервюто.Ще съм ви благодарна.
ivi81, щом са достигнали интервю, това означава, че са събрали минимума точки. Ето тук има информация по този въпрос.

За да бъдете поканени на интервю:

На основата на изпратените от вас документи до Виена точките за:

- сам кандидат (без партньор) - без фактор №6 (наличие на партньор) и №10 (адаптивност), трябва да бъдат минимум 53 точки от максималните 106, като от фактор №1 до №5 (образование, стаж, възраст, владеене на френски и английски език, пребиваване и роднински връзки в Кебек) е нужно да събира минимум 50 точки от възможните 87, което е показател за професионалната му мобилност.

- кандидат с партньор (съпруг/а или партньор в съвместно съжителство с основния кандидат) - с изключение на фактор №10 (адаптивност), трябва да има 60 точки от максималните 124, като е нужно от фактор №1 до №6 (образование, стаж, възраст, владеене на френски и английски език, пребиваване и роднински връзки в Кебек, характеристики на партньора) да събира минимум 57 точки от възможните 105, което е показател за професионалната му мобилност.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Публикувай отговор