Гледах предаване по National Geografic за Алберта Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
per4ema
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 8:47 pm

Мнение от per4ema »

точно така това е поредица . филма е много интерсен до сега го
гледах,за да запиша фирмата , разбрах че това се две конкорентни
комплании едната е "Синкруд" а другата "Шел ойл" проекта на Шел се казва Албион сандс . но Шел плащали по добре от друфите
per4ema
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 8:47 pm

Мнение от per4ema »

Нефтът в Алберта е открит през февруари 1947 г. в района на Ледук и индустрията дълго време се концентрираше върху конвенционалния добив със сондажни кули и фонтани. Едва след като търсенето по света нараства, а цените скачат до над 40-50 долара за барел, става изгодно разработването и на катранените пясъци в северните региони на щата. Компании като "Синкруд" (Syncrude) и "Сънкор" (Suncore), "Петро Канада" (Petro Canada), "Шел" (Shell), "Ексън" (Exxon) и "Тексако" (Texaco) получават необходимите лицензи за това.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва не е щат а е провинция ...
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Перчи.

Ето ти кадето можеш да си подадеш документите за работа в Шел за Канада.
А тва е българския им сайт ако искаш да ги тормозиш да ти дадат инфо за работа.

Айде успех :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Дано на Перчи интервюто е на английски, щото ако е на български, 100 % ще го скъсат.
Не мога да разбера, всички дето му давате фалшиви надежди, тъпи ли сте, или се правите на такива? Него го разбирам да е дилюужънал, ама вас не ви разбирам. Вместо да му кажете горчивата истина, защо го заблуждавате? По тоя начин му правите мечешка услуга - да губи напълно излишно време и пари!!! Спрете се!
per4ema
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 8:47 pm

Мнение от per4ema »

в българския вече ги тормозих и не ми отговориха а този в канада
мисля че е за работа по бензиностанциите а не за тежката
промишленост и производство .
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Е аз ще му я кажа-Твоята работа приятел за Албърта няма да стане,колкото и кофти да звучи.
Първо нямаш виза ,а за да ти я дадат хората искат и някои други работи освен огромно желание.
То ,не ,че ако имаш виза някой ей така ще ти даде 200К на година,но имаш шансове да вземеш някоя по бачкаторска позиция като лейбър без експирианс и да започнеш на 50К годишно,на третата година вече може да опреш и до 100.
А за твое сведение Ледук е най южния квартал на Едмонтон където е и летището и всички ярдове на дрилърите където си държат тръбите и разглобените сонди по традиция.
Там си е и първата сонда ,експонирали са я като паметник за да си спомнят откъде са тръгнали.
Потърси по сайтовете на Сънкор и Синкруд работа за някоя държава в която оперират.Мисля ,че шансовете ти да се уредиш в Азърбейджан,Узбекистан или Ирак където също оперират са ти по големи след като си решил да се впускаш в нефтодобивната промишленност.
Иначе работа по нефтените плантации на Форт Мак има колкото си искаш за неквалифицирани или ниско квалифицирани кадри стига да се докопаш до законна форма на пребиваване тук.Например можеш да започнеш като работник по изграждане на скелета ,ще живееш като куче по лагерите и ще сейфваш по 30-40 хилки на година.
Там има поне 40 сайта на посочените от теб компании и няма начин все някъде да не се уредиш,но ти трябва законово пребиваване тук,а така от дистанция никой няма да те обръсне за слива ,колкото и тъжно да ти звучи.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

per4ema написа:в българския вече ги тормозих и не ми отговориха а този в канада
мисля че е за работа по бензиностанциите а не за тежката
промишленост и производство .
Перчем, имаш няколко варианта да дойдеш в Kанада или в Албърта и да работиш :

- жениш се и женати те спонсорира. Най-лесно става, ама трябва да намериш някоя, кочто да се навие ;)

- Кандидатстваш по някоя програма за квалифицирани имигранти - трудна и сравнително дълга работа (от 1 година нагоре + добър френски и английски, образование и.т.н.)

- Кандидатстваш по ПРОГРАМА ЗА ВРЕМЕННИ РАБОТНИЦИ: TEMPORARY FOREIGN WORKER PROGRAM

http://www.hrsdc.gc.ca/en/workplaceskil ... ndex.shtml

Има специални процедури за Oil Sands Construction Projects in Alberta.

http://www.tradesecrets.gov.ab.ca/index ... ation.html

Да кандидатстваш директно е трудна работа. най-добре намери някоя агенция, която търси работници. Ако са редовни НЕ трябва да плащаш нищо освен визата и евентуално билета.

Ето ти малко позиции за временни работници в Алберта

http://albertacanada.com/immigration/wo ... m?catid=15

Мен ако питаш, за заплати 100-200 хил. може само да си помечтаеш. Половината канадци не правят повече от 40 000 $ годишно, така че нали се сещаш, че всички щяхме да сме на албертската тръстика ако даваха такива цифри навсеки бачкатор.

Ако те вземат през агенция ще гърбиш за без пари много дълго време.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Павел написа:Дано на Перчи интервюто е на английски, щото ако е на български, 100 % ще го скъсат.
Не мога да разбера, всички дето му давате фалшиви надежди, тъпи ли сте, или се правите на такива? Него го разбирам да е дилюужънал, ама вас не ви разбирам. Вместо да му кажете горчивата истина, защо го заблуждавате? По тоя начин му правите мечешка услуга - да губи напълно излишно време и пари!!! Спрете се!
А ти щом си толкова отворен що не ни кажеш коя е горчивата истина щото аз не я знам ???
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

per4ema написа:в българския вече ги тормозих и не ми отговориха а този в канада
мисля че е за работа по бензиностанциите а не за тежката
промишленост и производство
.
Грешно мислиш, тоя е за секаде кадето има работно място във фирмата.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е, becks ти каза най точно за кво става въпрос, не го слушай оня лигльо преди батето а и батето първо каза че нямало да стане, после каза че щяло да стане ма на третата година.
Айде успех :-)
:beer: :beer: :beer:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Само да вметна, в името на историческата истина:
Първият нефт и газ в Албърта са открити в района на Търнър Вали (Turner Valley), на около 65км южно от Калгари. Годината е 1914.
Откритието в Ледук (Leduc - южното предградие на Едмънтън, според Батката) става през 1947.
Наздраве
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Аз не споря по въпроса къде е открит първия нефт в Албърта.Просто човека каза ,че е чел в някакъв си сайт за Ледук и 1947 год. и си спомних как преди 2-3 години като вземах някакви хора от летището за града с шатъла ми се допика и единственното естественно прикритие по пътя беше една сонда която впоследствие се оказа историческа забележителност поне по думите на секюрити гая дето я наобикаляше -Абе момче малка ли ти е поляната ,че пикаеш на историята на Албърта .
Аз и от там я зная тая работа ,да не си мислиш че съм чел из дебелите книги къде за първи път са боднали нефта в краварската провинция.
Само за статистиката ,имам подобен случай с опикаването на друга национална светиня ,ама тоя път беше в съединените ошуени щати.Пикая си аз една вечер на един завой на Сакраменто Ривър и в тоя момент идва едно джудже да ми се кара и в последствие от него разбирам ,че на това место дето съм го опикал за пръв път е открито злато и паметника дето е издигнат в негова чест е зад гърба ми ,ама то в мрака и при тая належаща нужда едва ти е до светини.
Та общо взето мога да се похваля ,че съм пикал в/у символите на Калифорнийската златна треска и Албертианския мазут ,демек/много я обичам тази дума/ и аз съм оставил някъква диря в историята. :lol:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Маргинал, не знам дали съм отворен, ама знам, че Перчема никога няма да дойде в Канада легално - дори и условна, присъдата си е присъда. Почвай сега да ми обясняваш, как може да подаде молба за рехабилитация, възможност за която съществува, ама само на теория.
А дори и да имаше чиста криминална история, пак няма как да стане - човек който не знае български, няма как да знае английски или френски.

Е това е горчивате истина - всичко останало са пускане на линкове, празни илюзии и чешане на езици.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Павка съгласен съм с теб ,ама нищо не каза за градините и дувара на Джей Лено.Нали сте били комшии някога,там ще го огрее ли къдрокосия. :lol:
Заключено