Монтреал изгуби Формула 1

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
lilian100
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 8:44 pm

Монтреал изгуби Формула 1

Мнение от lilian100 »

Монтреал изгуби Формула 1.

http://www.nationalpost.com/sports/story.html?id=865826

Очевидно от Формула 1 са предпочели да заменят Монтреал с Абу Даби. Според едни е неочаквано, според други не чак толкова ...
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

Днес по радиото се разправяха, че няма начин ФИА да вземе такова решение при условие, че има сключени договори до 2011 г. Даже водещия се хвана на бас, че ще си я върнем. Все пак е единствената в Северна Америка.
dvi5
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:04 am
Местоположение: Женева, Швейцария

Мнение от dvi5 »

emimilanova написа:>>>>>че няма начин ФИА да вземе такова решение при условие, че има сключени договори до 2011 г. Даже водещия се хвана на бас, че ще си я върнем. <<<
:lol: e явно има начин и вече е факт - формула в канада няма вече. а водещия на предаването е изгубил баса 100% :lol: :lol:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Става вьпрос най-вероятно за грешка, защото такова унилатерално решение, ми се струва най-малкото странно. Когато кьсаш договор ве4е подписан, по принцип, трябва да се извести партенерьт за взетото решение, а не да разбира от интернет.
Ще видим за какво става вьпрос, но подписан договор, неспазване на договора, се превежда в северна Америка с доста кинти обещетения.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ами какво сега, вярно си е, че Абу Даби е къде-къде по-гот от Монреал :twisted: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
g sabev
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 3:46 pm

Мнение от g sabev »

F1 администрация отдавна искаше да премахне Монреал от календара на формулата. Такава идея имаше "големият Бърни" още през 2003-та, но до окончателно решение не се стигна. Има две основни причини за отпадането на пистата в Монреал: първо, забраната да се рекламират марки цигари и второ, преклено остарялото трасе. Организаторите на Гранд При на Канада са вложили минимални средства, отрода на пребоядисване на шиканите и позаравняване на някои миниатюрни участъци от трасето. Пистата в Монтреал сега изостава с години пред съвременните тенденции, на които отговарят новите писти. Според мен, досега само чарът на Монреал беше единствената причина F1 керванът да гостуваше тук.
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

За съжаление много неща си отидоха и ще си отидат от Монтреал-полека лека Кебекската провинция се изолира от международните начинания, фестивали, спортни прояви и т. н.Защо ли? :roll:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

са шъ видите (кон боб яде ли!) как големия Маниту ще върне на бърза ръка ГрандПри-то в Монреал-а :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

g sabev написа:F1 администрация отдавна искаше да премахне Монреал от календара на формулата. Такава идея имаше "големият Бърни" още през 2003-та, но до окончателно решение не се стигна. Има две основни причини за отпадането на пистата в Монреал: първо, забраната да се рекламират марки цигари и второ, преклено остарялото трасе. Организаторите на Гранд При на Канада са вложили минимални средства, отрода на пребоядисване на шиканите и позаравняване на някои миниатюрни участъци от трасето. Пистата в Монтреал сега изостава с години пред съвременните тенденции, на които отговарят новите писти. Според мен, досега само чарът на Монреал беше единствената причина F1 керванът да гостуваше тук.
Аз чух, че ралито тук се организира от частен предприемач, който не може да си позволи средствата за организацията му вече. От тук нататък ще плащат данъкоплатците, както е навсякъде по света, и ще правят нов договор, с нови условия.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

ts написа:
g sabev написа:F1 администрация отдавна искаше да премахне Монреал от календара на формулата. Такава идея имаше "големият Бърни" още през 2003-та, но до окончателно решение не се стигна. Има две основни причини за отпадането на пистата в Монреал: първо, забраната да се рекламират марки цигари и второ, преклено остарялото трасе. Организаторите на Гранд При на Канада са вложили минимални средства, отрода на пребоядисване на шиканите и позаравняване на някои миниатюрни участъци от трасето. Пистата в Монтреал сега изостава с години пред съвременните тенденции, на които отговарят новите писти. Според мен, досега само чарът на Монреал беше единствената причина F1 керванът да гостуваше тук.
Аз чух, че ралито тук се организира от частен предприемач, който не може да си позволи средствата за организацията му вече. От тук нататък ще плащат данъкоплатците, както е навсякъде по света, и ще правят нов договор, с нови условия.
Не разбрах на кое казваш "ралито" :lol: :lol: :lol: ,а данъкоплатците плащаха единствено в бивша социалистическа Унгария :wink:
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Sunny boy написа:
ts написа:
Аз чух, че ралито тук се организира от частен предприемач, който не може да си позволи средствата за организацията му вече. От тук нататък ще плащат данъкоплатците, както е навсякъде по света, и ще правят нов договор, с нови условия.
Не разбрах на кое казваш "ралито" :lol: :lol: :lol: ,а данъкоплатците плащаха единствено в бивша социалистическа Унгария :wink:
Аз през живота си не съм гледал и 10 минути формула 1. Чух по радиото, че Канада Гранд При се организира от частен предприемач и че има договор от 5 години, който още не е изтекал. После гледах по новините, че провинциалното и федералното правителство ще поема разходите по организацията, т.е. парите ще идват от държавата, което ще рече данъкоплатците. Сега е много модерно в Америка да плащат данъкоплатците, например някоя банка изгърмява и държавата с пари на данъкоплатците изкупува активите й. В случая с ралито в Монреал мисля, че бих дал някой друг долар за общото благо.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Ше я изгуби я.
Сигурно 2-3 ленти на пистата са били затворени за Road work от януари до декември.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

България иска да стане домакин на Формула 1 :lol:

http://money.ibox.bg/news/id_673066887
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Монреал ше изгуби още МНОГО формули 1 и не само тях, сичко тва (както и сичкото остнаало) е от много акъл (в случая хитрини) ...
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор