Какви коли карате

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Pepon написа:Японките са супер, но ако се сравняват с американските боклуци.
Поредното пернишко изказване :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Потребител написа:А европейски коли не се продават по една основна причина : Рено Клио дизел, модел 98 г харчеше 3,7 л./100км. Стар фургон Рено Трафик - 7 л./100км. Дали ако ги пуснат тук някой следващия ден ще се сети какво е произвеждала компанията Форд ?
Айде поредните непризнати автомобилни експерти претендиращи за наградата комик на годината. VW си продават от много години модели с TDI двигателя на този континент, който е далеч по-добър вариант от тракторите на Рено. Независимо, че се срещат често, не съм забелязал да са издухали останалите от пазара. :lol:
Pepon написа:Това виц ли е? Никой японски производител не може да се мери с триумвирата MB, BMW, Audi-VW. Японките са супер, но ако се сравняват с американските боклуци, от немците има още доста какво да научат. Това го пиша, защото съм имал 3 немски коли и 4 японски, т.е. имам някаква база за сравнение.
Много ми е интересно ти кои точно японски марки си притежавал и се опитвяш да сравняваш с горепосочените немски? Щото имам чувството, че изобщо не си и помирисвал Лексъс, Акюра или пък Инфинити. :lol:
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Много бих искал да го видя това ТDI при -35С ... Да не говоря за -50С в Калгари и т.н. Пежо се кара много в маймунски държави, където вали дъжд веднъж на 5 години и нормалната температура е над +30С ...
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

KVS написа:Много бих искал да го видя това ТDI при -35С ... Да не говоря за -50С в Калгари и т.н. Пежо се кара много в маймунски държави, където вали дъжд веднъж на 5 години и нормалната температура е над +30С ...
Честито....спечелихте 1-ва (първа) награда
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

MrGeek написа:
ablood написа:Много смешен виц:
http://www.chrysler.ca/en/sebring_sedan ... sgodXWqUDQ
Мда, даже много смешен. Базовия модел на Себринг се продава за $18,000 докато този на Ауди А4 стартира от $41,000. Когато схванеш каква е разликата между двете числа, тогава евентуално ще разбереш смисъла на значението луксозен седан. :lol:
ясно ти е че разликата идва основно от конюнктура на пазара, само виж че в Германия стартовите им цени са практически еднакви (пак по същата причина)...В Германия Себринг-а е с някакъв яко дефорсиран бензинов двигател (като за германци) и 2 дизела.
и между другото нито А4 нито Себринг са луксозни седани. А4 влиза в т.нар. near lux категория по-скоро....
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

pop написа:ясно ти е че разликата идва основно от конюнктура на пазара, само виж че в Германия стартовите им цени са практически еднакви (пак по същата причина)...
и между другото нито А4 нито Себринг са луксозни седани. А4 влиза в т.нар. near lux категория по-скоро....
Хахаха, айде пак приказки наизуст да си правим вятър. Еднакви цени може да ги докараш само ако гледаш употребявани или блъснати автомобили. Базовия модел на Ауди А4 с доста по-слабия 1.8l двигател от 160 к.с. и изобщо без куатро в Германия е EUR 28,950 (справка audi.de). Ако това се равнява на $18,000 аз искам вендага да осъществя чейнджа на сумата - плащам в брой. Хубаво е човек да се замисля първо, преди да посяга към клавиатурата. :lol:
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

MrGeek написа:
pop написа:ясно ти е че разликата идва основно от конюнктура на пазара, само виж че в Германия стартовите им цени са практически еднакви (пак по същата причина)...
и между другото нито А4 нито Себринг са луксозни седани. А4 влиза в т.нар. near lux категория по-скоро....
Хахаха, айде пак приказки наизуст да си правим вятър. Еднакви цени може да ги докараш само ако гледаш употребявани или блъснати автомобили. Базовия модел на Ауди А4 с доста по-слабия 1.8l двигател от 160 к.с. и изобщо без куатро в Германия е EUR 28,950 (справка audi.de). Ако това се равнява на $18,000 аз искам вендага да осъществя чейнджа на сумата - плащам в брой. Хубаво е човек да се замисля първо, преди да посяга към клавиатурата. :lol:
абе момак, ти уж беше в ИТ-то а пък сравняваш круши с манго... :roll:
като гледаш стартовата цена на А4 в Германия, виж и стартовата цена на Себринг в Германия - която е около 25К EUR с доста по-слабия двигател от 2.0 и некви 150 кобили като за европейци...
не мога да разбера какжи чейнджове те гонят... :shock: :shock: :shock:
и гледай там вятъра от твойте приказки наизуст да не ти отнесе клавиатурата... :)
за справка: http://chrysler.de/
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

pop написа:абе момак, ти уж беше в ИТ-то а пък сравняваш круши с манго... :roll:
Май сравненията на круши с манго ги правиш ти. Ама изобщо не ти направи впечатление най-важното, че точно цената на Ауди почти не се мени (или поне не в такива умопомрачителни граници) на европейския и американския пазар, което трябва май да те навежда на някакви мисли защо именно сравнявахме автомобилите на американския пазар. Точно затова американската цена на автомобили, произведени от двете страни на океана е тази, която е адекватна за сравнение, а не европейската, която товари цените на стоките произведени извън ЕС с една камара импортни такси и акцизи. Всъщност пазара на ЕС е толкова затворен, че е абсурдно да сравняваш стоки произведени в и извън ЕС.
Айде сега успокой малко топката, че гледам доста си се развълнувал. :lol:
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

MrGeek написа:
pop написа:абе момак, ти уж беше в ИТ-то а пък сравняваш круши с манго... :roll:
Май сравненията на круши с манго ги правиш ти. Ама изобщо не ти направи впечатление най-важното, че точно цената на Ауди почти не се мени (или поне не в такива умопомрачителни граници) на европейския и американския пазар, което трябва май да те навежда на някакви мисли защо именно сравнявахме автомобилите на американския пазар. Точно затова американската цена на автомобили, произведени от двете страни на океана е тази, която е адекватна за сравнение, а не европейската, която товари цените на стоките произведени извън ЕС с една камара импортни такси и акцизи. Всъщност пазара на ЕС е толкова затворен, че е абсурдно да сравняваш стоки произведени в и извън ЕС.
Айде сега успокой малко топката, че гледам доста си се развълнувал. :lol:
ами прочети си точно моя първи постинг - цената на А4 е много по-висока в Канада именно и заради митата - за сравнение в Щатите (където няма мита на европейските автомобили) А4 2.0 quattro tiptronic e $32K. А иначе не се паля, не съм на тия години вече...
:cry: А4 е добра кола особено в S4 варианта, карах такава 2000/2001-ва год в Щатите (служебна) и беше страхотна кола (бяхме я купили за около $35-36К тогава нова. След това й сложиха осмак и цената доста набъбна, но сега чужам че пак ще връщат турбо шестака...).
Само си спомням че смяната на агренажния ремък беше цяла философия (трябваше да се сменя цял модул) и ми резнаха главата в сервиза (нещо като $1500 :x ).
А и като дойдох до Монреал с нея за първи път разбрах колко твърдо вози :oops: , щото щяха да ми изпадат пломбите на Ville Marie и пресечките в центъра...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

тази тема много набъбна преди да каже някой, че карането на кола вече не е на мода, особено откакто безина стана толкова скъп - всичко кара колело, ако ли не, блъска се в метрото като едно време в 76 от Младост към Орлов мост между 7 и 9 сутринта :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

pop написа:ами прочети си точно моя първи постинг - цената на А4 е много по-висока в Канада именно и заради митата - за сравнение в Щатите (където няма мита на европейските автомобили) А4 2.0 quattro tiptronic e $32K. А иначе не се паля, не съм на тия години вече...
:cry: А4 е добра кола особено в S4 варианта, карах такава 2000/2001-ва год в Щатите (служебна) и беше страхотна кола (бяхме я купили за около $35-36К тогава нова. След това й сложиха осмак и цената доста набъбна, но сега чужам че пак ще връщат турбо шестака...).
Само си спомням че смяната на агренажния ремък беше цяла философия (трябваше да се сменя цял модул) и ми резнаха главата в сервиза (нещо като $1500 :x ).
А и като дойдох до Монреал с нея за първи път разбрах колко твърдо вози :oops: , щото щяха да ми изпадат пломбите на Ville Marie и пресечките в центъра...
Ами ето, значи почваме вече да намираме допирни точки. Съгласен съм, че А4 не може да е представителен за лукса на Ауди, защото А6, А8, че и новото А5 го превъзхождат значително в това отношение, но там пък разликите с въпросния Крайслер стават убийствени. S модификациите задължително трябва да возят по-твърдо, след като са правени за яко разгонване. Но има и нещо друго, все пак не би трябвало мекото возене да е основен критерий за лукса. Иначе по този показател биха отпаднали редица уникални модели на Порше, Ферари, Мазерати и т.н. струващи цял вагон пари.

Айде Кримон изби рибата. :lol:
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

MrGeek написа:
pop написа:ами прочети си точно моя първи постинг - цената на А4 е много по-висока в Канада именно и заради митата - за сравнение в Щатите (където няма мита на европейските автомобили) А4 2.0 quattro tiptronic e $32K. А иначе не се паля, не съм на тия години вече...
:cry: А4 е добра кола особено в S4 варианта, карах такава 2000/2001-ва год в Щатите (служебна) и беше страхотна кола (бяхме я купили за около $35-36К тогава нова. След това й сложиха осмак и цената доста набъбна, но сега чужам че пак ще връщат турбо шестака...).
Само си спомням че смяната на агренажния ремък беше цяла философия (трябваше да се сменя цял модул) и ми резнаха главата в сервиза (нещо като $1500 :x ).
А и като дойдох до Монреал с нея за първи път разбрах колко твърдо вози :oops: , щото щяха да ми изпадат пломбите на Ville Marie и пресечките в центъра...
Ами ето, значи почваме вече да намираме допирни точки. Съгласен съм, че А4 не може да е представителен за лукса на Ауди, защото А6, А8, че и новото А5 го превъзхождат значително в това отношение, но там пък разликите с въпросния Крайслер стават убийствени. S модификациите задължително трябва да возят по-твърдо, след като са правени за яко разгонване. Но има и нещо друго, все пак не би трябвало мекото возене да е основен критерий за лукса. Иначе по този показател биха отпаднали редица уникални модели на Порше, Ферари, Мазерати и т.н. струващи цял вагон пари.

Айде Кримон изби рибата. :lol:
намекът ми за возенето беше повече за Монреалските пътища - ама ти си на другия бряг и не ме разбра... :(
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

krimon написа:тази тема много набъбна преди да каже някой, че карането на кола вече не е на мода, особено откакто безина стана толкова скъп - всичко кара колело, ако ли не, блъска се в метрото като едно време в 76 от Младост към Орлов мост между 7 и 9 сутринта :lol:
Ми той бензина - пак е без пари;
- тук никой не си е променил навиците на каране, там на вас явно малко ви трябва;
- който обича да се натиска интернационално по транспорта, ще си намери причини;
- колелото ми е за свободното време, 2 часа да въртя преди и след работа още - не мерси..
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

krimon написа: като едно време в 76 от Младост към Орлов мост между 7 и 9 сутринта :lol:
гарантирам ти че и сега не е много по-различно :P даже задръстването надолу вече редовно почва от окръжна :shock:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Kan_Tangra написа: 5 цилиндрови
Това е една от най-големите перверзии в автомобилостроенето.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Публикувай отговор