с куче в Монтреал!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

с куче в Монтреал!!!

Мнение от snoopy »

Здравейте, бих искал да попитам за мнения относно трудностите които ще срещна в Монтреал пристигайки с кучето ми!!!! За какво трябва да бъда подготвен и какво трябва да очаквам (лошо или хубаво)!!!! За мое голямо облекчение, приятелите ми които са там от години успяха да ми намерят апартамент в които се приема дом.любимец!!!!
Предполага се, че май-юни ще пристигна в Монтреал и искам да събера информация по въпроса!!!
Благодаря предварително за мненията ви!!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Каква порода е хайванчето?
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

Мнение от snoopy »

Странджа, "датски дог" е хаивана-40 кг.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

браво , голема работа, сега на въпроса , потърсих малко информация и мнението на кинолога е , че датският дог е от кучетата , които понасят добре времето ,през което са оставени сами. Това е добре , защото доколкото разбирам ще идваш сам с кучето. Имал съм що-годе голямо куче и знам , че е много трудно да се грижи за него сам човек. Неминуемо първите месеци , да не казвам години , стихията на ежедневието ще те награби яко , та за мен това е може би най -големият проблем - да отделяш подходящото време и да намериш подходящото място най-малкото за удоволетворение на биол. му нужди.Сега , зависи как си с езика , ще се налага ли и за това допълнително време да отделяш , работа , някои хора си работят и в къщи , други са на плаващо раб. време , трети супер заети. Дано да имаш наблизо голям парк и не забравяй да си носиш постоянно торбички по джобовете , че тук хората си събират на хайванчетата ...таковата :wink: Пожелавам ти успех и да си намериш едно добро булче , че да те отменя понякога :lol:
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

Мнение от snoopy »

Странджa, благодариa ти за написаното!!! Наистина тази порода е безпроблемна, когато се наложи да стои само животното.Аз го имам въпросното куче вече 6 години и сърце не ми дава да е зарежа сега, когато е на възраст и е обуchена да живее в апартамент.Изкарвам е на разходка 2 пъти на ден и това е.Коlкото до найлоновите торбитски сам свикнал защото 11 години живея извън БГ.Можеш ли да ми дадеш некои link с информация на френски за да процета какви ще са ми задълженията като стопанин на дом.любимец според закона там. Ти каква порода куце си имал?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Не мога да ти дам линк , обаче това което виждам - има паркове забранени за кучета , детските площадки на 100% , има табели къде трябва да се води кучето на каишка , за намордници не съм сигурен дали са задължителни навсякъде,в Монреал имаше някъде специален парк със съоръжения за игра и тренировка на кучета , е разбира се някъде из циганията всички тези правила не важат естествено , както и мн. други.Като цяло кучетата тук са много спокойни и неагресивни за разлика от БГ , да залае някоя опърпана болонка или зъзнещ пинчер , но те пък къде не лаят :D Белгийска овчарка имах.
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

Мнение от snoopy »

Странджа, благодаря ти!!! Ако се сетиш нещо друго като информация, драскай веднага!!!
Надявам се и други които имат в момента кучета или са пристигнали там с куче да се изкажат и те в темата!!
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

snoopy, нямам в момента куче и не съм пристигнала с куче, ама ще се изкажа. :)

Виж тук, това е някаква компания, предлагаща разни услуги за кучета в Монтреал.
Въпрос от човек, имащ намерение да дойде с кучето си, има няколко отговора.

Паркове за кучета на английски е, но мисля, че всичко се разбира.
Виж, вече това си е форум на английски, но не намерих подобен на френски.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

Мнение от snoopy »

Хиляди благодарности на Нади а!!!
Наистина, много полезна ми беше информацита!!
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Re: с куче в Монтреал!!!

Мнение от dartcherniat »

Tук особени задължения нямаш. Плаща се данък, който е 35$ на година. Без каишка на улицата не може да го водиш-глобата 130$, но има кучешки паркове, където кучето да тича пуснато. В някои паркове - по специално Жан Манс може да си пускаш кучето без каишка след 9 4аса вечерта. Събират се много кучета. В националните паркове на Квебек ,кучетата не се допускат много много - едва ли не само около палатката трябва да седят ( става дума ,ако искате на къпминг да ходите). Казаха ми ,че в Онтарио не било така- това не сме го пробвали. Като цяло хората не са особено стриктни и си разхождат кучетата свободно. Строи голяма съпричасност и се предупреждава от далече ако се мерне някои полицай.

Ветринарите са скъпи - един преглед е към 40 -50 $ . Ваксините и те са там някаде. Има здравни застраховки - към 30-50 $ на месец,но не покрват прегледите и ваксинациите. Аз лично на мойто му направих. На една позната кучето скъса сухожилие и операцията излезна 4000$ .

Има хотели за животни , ако ти се налага да пътуваш - мисля ,че са около 25 $ на ден. За 10 $/ч може да намериш някои да ти разхожда кучето, ако се наложи. Обяви за тия неща има около дог парковете.

Монтреал е много добро място да имаш куче - единствено жилището е леко проблем ,ама се намират. Както Станжата е казал , кучетата са спокойни. Паркове има доста. Сред кучкарите се срещат много интересни личности.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

Мнение от snoopy »

Няма ли други които да са пристигнали с куче в Монтреал?
От полза ще са ми и други мнения!!!
Благодаря на изказалите се до момента!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз нямам куче, имам котка. Да кажа обаче за ветеринарите. Много са скъпи, не поставят диагноза без да направят 100 изследвания. По лошо стечение на обстоятелствота съм обиколила доста ветеринари. Преди да решите при кой ще ходите поразпитайте в махалата, за тези с кучетата е лесно, защото ще се срещата с други хора с кучета в парковете. В Бросар има денонощна клиника, страшно лъскава е , каквато пожелаете техника, но екипа е много млад и нямат опит. Не ги препоръчвам, стават само ако имате нужда от спешна помощ през нощта. Има още една такава денонощна клиника в Ласал ,но не съм ходила там. Другите клиники взимат животните при тях и за през ноща, но никой не ги наблюдава. Най добрите ветеринари са в Сен Хиацин , там е ветеринарния институт и там са професорите, при тях обаче е трудно да вземеш час.
Има здравни застраховки за кучета и котки. Месечната вноска зависи от възрастта на животното. За моята котка плащам 23 долара на месец. Сестра ми плаща за нейното куче 30 и няколко , не знам колко точно. Наскоро им пратих клейм та ще разбера дали си е заслужавало да плащам. Покриват 90 % от изследванията, 20 000 на животно . Не покриват таксата за преглед. ще споделя като имам яснота по въпроса.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

Мнение от snoopy »

Ира, можеш ли да ми обесниш малко по-подробно за застраховките за дом.любимци?
Това не го разбрах:Наскоро им пратих клейм та ще разбера дали си е заслужавало да плащам. Покриват 90 % от изследванията, 20 000 на животно .
Благодаря!!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Покриват до 20 000 на животно за всички заболявания. От цената на едно лечение плащат 90%. Плащаш при ветеринара цялата сума след което поипълваш едни документи и заедно с белегжките ги пращаш до застрахователите, а те ти връщат чек. Аз чакам да ми върнат чек , за да видя дали са ми признали всичките разходи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Да кажа ,че вече си получих парите.Много са бързи. Миналия петък им пратих молбата с касовите бележки. Застрахователите са http://www.vetinsurance.com/ . Покрили 90 % от всичките разходи без прегледа на ветеринара.
Другите застрахователи които знам са http://www.petplan.com/ и http://www.petcareinsurance.com/
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор