Домакиня или не

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
mama_kenga

Домакиня или не

Мнение от mama_kenga »

Темата е породена орт една друга тема, в която разни жени обясняват как са избрали да си стоят в къщи и да си гледат децата. Т.е. не работят и така 5-10 -15 години. Също така обясняват как мъжете им се претрепват от бачкане, не си виждат децата с дни, предполагам и жените толкова виждат, и парите не им стигат.
А, забравих да кажа, че те непрекъснато се развиват интелектуално ( според тях си) , четейки книги по психология и възпитание на деца. Как ви се струва тази ситуация - жената в къщи ли трябва да стои или пък да си организира по-добре времето и да гледа деца и ходи на работа едновременно.
За себе си мога да кажа, че стоенето в къщи не го разбирам, не мога да си представя да клекна в къщи и да чакам за всичко на мъжа ми, че и парите да не стигат. За мен такъв вариант няма. Струва ми се, че поне 80 % от жените , които си остават в къщи го правят от мързел, неспособност да се справят с живота, липса на знания, умения и квалификация и не на последно място го считам за крайно безотговорно по отношение на партньора. Важно е и какъв пример даваш на децата си - аз не искам да ме помнят като жената която чисти , пере, готви, носи пантофите на тати и ни кара на плуване и балет.

Вие сте!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

мамче, защо имам чувството, че във вас ц200 мие чиниите и чисти, докато ти намираш всякакъв повод да докажеш колко е важно да се работи и да се намира НЯКАКВО СИ време за децата.
За мен децата са освен всичко друго, то и ... инвестиция - ако не я наглеждаш в началото после няма връщане.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Объркал си се - нито мие чинии, нито чисти.
Казвам, че ако си добре организириан няма начин да не можеш и деца да гледаш, и на работа да ходиш. Просто не бих издържала да контактувам само с децата си и евентуално други деца и майките им. Лежащи от години в къщи. Ясна ли е идеята ми ?

Много цинично ми се вижда това с инвестицията. Не го споделям, ама хич. В какво би се изразила печалбата ми от едно дете - да ме гледа като остарея или да ми дава процент от заплатата си доживот?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

mama_kenga написа:Объркал си се - нито мие чинии, нито чисти.
Казвам, че ако си добре организириан няма начин да не можеш и деца да гледаш, и на работа да ходиш. Просто не бих издържала да контактувам само с децата си и евентуално други деца и майките им. Лежащи от години в къщи. Ясна ли е идеята ми ?

Много цинично ми се вижда това с инвестицията. Не го споделям, ама хич. В какво би се изразила печалбата ми от едно дете - да ме гледа като остарея или да ми дава процент от заплатата си доживот?
Ами като го изтървеш в началото, после ще имаш сериозни проблеми - това му е инвестицията и нищо цинично няма в това

Да прекарваш по 3 часа с детето си и то след като си идваш изморен от работа (или поне така би трябвало да бъде), не е най-здравословното нещо, а на мен пък цинично ми се вижда детето ти да е част от някаква организираност или график

НОООО идеята ми е, че работата на жената не трябва да е самоцел, а част от общ план, защото когато детето порасне и се обърнеш назад ... не можеш да върнеш изгубеното!!
Парите и кариерата не са всичко!!!!!!!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

За мен децата са освен всичко друго, то и ... инвестиция
Много внимавайте и милсете два пъти преди да се запишете да учите данъци.:)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

аз имам малък опит на домакиня, нопър мога да кажа, че е супер...
аз не си падам поразговори с други майки (татковци) в парка, но да съм си цял ден с децата и да се грижа за тях е неповторимо усещане. Освен това така винаги има нещо прясно и вкусно за ядене, къщата е подредена, домашните написани, уроците научени( че даже и аз уча по нещо покрай големия)....семейна идилия.....
Въпросът е колко още време ще издържа така :)
Честно казано пред алтернативата да работя по 8 часа на ден и да си виждам децата в добрия случай от 17.30 до 20.30 когато си лягат, предпочирам да работя няколко месеца от 8 до 19.00 и после няколко месеца да съм си вкъщи по цял ден. Те сега имат най-голяма нужда от подкрепа и ако може всеки да си го позволи от 4-5 до 8-9 година на детето си, мисля е много полезно за него. Ако имаш повече деца комбинираш и докато си стоиш в къщи за по-големите, гледаш и по-малките. Професионалната ни реализация никога няма да ни избяга,а и човек работи цял живот. Накрая ти остават децата и спомените....

Само дето не съм като някои във форума, които не работят и се оправят без да се лишават с 1300 на месец. Ако и това го докарам то изобщо никога няма да се налага да работя :lol: :lol: :lol:
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

bgmontreal написа:...
Ïàðèòå è êàðèåðàòà íå ñà âñè÷êî!!!!!!!
Ìíîãî ïðàâèëíî.
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

Немога да разбера какво толкова истерично си се захванала да даваш оценки за хората и да им втълпяваш кое е правилно и кое не?!? Защо смяташ, че твоя мироглед е "правило" за всички?
Нека всеки избира как да живее живота си. Невиждам за какво изобщо се коментира тазш тема и каква е крайната и цел?
Това, дали едан жена си стои вкъщи, обикаля цял ден магазините или не спира да работи зависи от личните и амбиции, цели и идеали. А, нека да не забравим и фактора "финансови възможности".
Никога ли не си срещала мъже, които им доставя удоволствие да се грижат за жените си, съответно те за техните деца, и да не намират това за "досадно бреме"?

Напълно подкрепям bgmontreal, че не всичко е парина този свят!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Не мога да разбера защо по горе писалите различни от Мама Кенга се хващате за парата или дохода от работа. Мама Кенга никъде не е написала че ходи на работа точно заради дохода.
За мен важното изречение от постинга и е това:
Струва ми се, че поне 80 % от жените , които си остават в къщи го правят от мързел, неспособност да се справят с живота, липса на знания, умения и квалификация
С какво не сте съгласни от това изречение? Може би с % ?
Нека кажем че има такива мъже на които им е кеф жените да си седят в къщи?
Жената обаче трябва ли да се съобразява задължително с това какво му е кеф на мъжа и колко печели и понеже печели добре тя да си седи в къщи?
Тя не може ли да има собствено мнение и да иска да работи като причината е друга а не доход?
И защо да не са 80 % от жените които не работят такива каквито ги описва Мама Кенга? Вие от къде знаете колко са мързеливи, какви знания, умения и квалификации имат?
Много арабки си седят в къщи и си гледат децата. Значи ли че всички деца на арабки са върха на сладоледа и генйчета защото майките са им обръщали много внимание като не са ходили на работа?
Вие искате ли да бъдете на мястото на тези арабки?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

женския ник - ние поне един пример имаме за който да говорим, а ти и това нямаш но търсиш пак конфронтация ...

Личен пример - жена ми е с повече от супер кариера, но смятам, че ще си променим драстично приоритетите, като дай боже ни се роди дете (или ако се наложи да осиновяваме). Просто за мен няма да има нище друго поне 2-3 години, защото обич и грижи не се дават за 3 часа след работа!!!!!
Моята майка ми е превеждала книжки, водила за ръчичка и обгръщала с обич - ето с това я помня, а не дали е носила пантофите на баща ми! Когато я е нямало майка, до мен е била баба ми и нея я помня не като готвач или перач, а като бабчето дето ме глезеше (нали съм един)
Само за справка - майка не е стояла в къщи без да е била принудена след тежка катастрофа (когато съм бил на 7-8 годинки).

Не забравяйте бабите и дядовците, които за жалост липсват в Канада - така че всеки си избира сам, но изпуснеш ли първите години няма връщане назад!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Не мога да разбера защо по горе писалите различни от Мама Кенга се хващате за парата или дохода от работа. Мама Кенга никъде не е написала че ходи на работа точно заради дохода.
mama kenga написа:За себе си мога да кажа, че стоенето в къщи не го разбирам, не мога да си представя да клекна в къщи и да чакам за всичко на мъжа ми, че и парите да не стигат.
ти както обикновенно ти не можеш да четеш или просто четеш избирателно и после градиш тезите си на фантазиите си в четенето....
когато проимаш дете пак се появи в тази тема, а дотогава не ни давай акъл как да си гледаме нашите.
И между другото парите са ценност само и единствено за хората, които ги нямат......
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Честно казано пред алтернативата да работя по 8 часа на ден и да си виждам децата в добрия случай от 17.30 до 20.30 когато си лягат, предпочирам да работя няколко месеца от 8 до 19.00 и после няколко месеца да съм си вкъщи по цял ден. Те сега имат най-голяма нужда от подкрепа и ако може всеки да си го позволи от 4-5 до 8-9 година на детето си, мисля е много полезно за него.
Нашата е 2-годишна и като не е на детска градина издивява.Иска си връстниците и игрите.Нещо което ние не можем да и дадем.Но има деца и деца.Като види училищен автобус почва да се дърпа и да иска да се качва.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

IFF написа:
Честно казано пред алтернативата да работя по 8 часа на ден и да си виждам децата в добрия случай от 17.30 до 20.30 когато си лягат, предпочирам да работя няколко месеца от 8 до 19.00 и после няколко месеца да съм си вкъщи по цял ден. Те сега имат най-голяма нужда от подкрепа и ако може всеки да си го позволи от 4-5 до 8-9 година на детето си, мисля е много полезно за него.
Нашата е 2-годишна и като не е на детска градина издивява.Иска си връстниците и игрите.Нещо което ние не можем да и дадем.Но има деца и деца.Като види училищен автобус почва да се дърпа и да иска да се качва.
не става въпрос за това:
синът ми ходи на училище, което свършва с 15.50. Аз си го взимам по това време и прекарвам с него до 20.30, когато си ляга.
Какво би било ако работех : остава на extended поне до 17.30-18.00 когато мога да го взема след работа. Прибираме се вкъщи и започва едно готвене и домашни и разкази за това какво се е случило през деня и пак лягане в 20.30. Е да ама сега имам само 2-2.30 часа, в които реално внимание САМО на него обръщам не повече от 30 минути. Не е съшото и ако обърнете внимание аз съм писал за деца от4-5 до 7-8-9 годишна възраст, не за 2 годишни. Като ви порасне щерката, да ви е жива и здрава, ще разбереш за какво говоря.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

mama_kenga написа:Струва ми се, че поне 80 % от жените , които си остават в къщи го правят от мързел, неспособност да се справят с живота, липса на знания, умения и квалификация и не на последно място го считам за крайно безотговорно по отношение на партньора.
Да, ама за да го правят някой трябва да им го позволи. Това означава, че по-голямата част от мъжете предпочитат точно такъв тип жени.
Айде сега дай характеристика и на съпрузите и наставления на всички мъже какви жени трябва да харесват т.е. опиши се по-детайлно и да приключваме с този въпрос. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Hullman написа:Нека кажем че има такива мъже на които им е кеф жените да си седят в къщи?
Ами ти си точно един от тях. Защото именно този тип мъже си търсят девици докато са ергени. Именно според тях жената трябва да "познае" (библейско понятие) мъжа си в брачното легло и след брака да се занимава единствено с домакинството и грижите за децата.
Не знам дали ще съм жив да видя, ама ти жена си партньор в бизнеса няма да направиш никога. Абсолютно съм сигурен в това. По-несигурното е дали изобщо някога ще имаш жена. Щото девиците днес са към 12-13 годишни и за мъж над 40-те това си е чиста педофилия. И вместо пред олтара такива мръсници застават обикновено пред съдията. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено