Канадско образование---работа?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Потребител написа:
beckythomas9 написа: След това изказване просто няма какво да говорим...... Не знаех, че инженерството е само за мъже (не че съм инженер), но е въпрос на принцип! Не зная в кой век живееш, но с това мислене явно си далеч от 21.....
Аз лично не говоря тук, а пиша, и то без претенции да ме четат "специалистите" по всичко (мъжки род съм употребил само за удобство на четящите :lol: :lol: ). И наистина е въпрос на принципи - жена добър инженер до този момент не познавам, макар че навремето имах колежки които учудващо добре се справяха с трета математика. Същото е и с имигрантите, и ни най-малко не изключвам и себе си. Това е истината, макар и неприятна.


А до горните тук - аман от вас бе, спамаджии

Ужас!
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

beckythomas9 написа:
Ïîòðåáèòåë написа:
beckythomas9 написа: ...... Íå çíàåõ, ÷å èíæåíåðñòâîòî å ñàìî çà ìúæå (íå ÷å ñúì èíæåíåð), íî å âúïðîñ íà ïðèíöèï! Íå çíàÿ â êîé âåê æèâååø, íî ñ òîâà ìèñëåíå ÿâíî ñè äàëå÷ îò 21.....
... æåíà äîáúð èíæåíåð äî òîçè ìîìåíò íå ïîçíàâàì,...
Óæàñ!
îêîëî 20 % îò çàâúðøâàùèòå æåíè (èíæåíåðè) èìàò ïðåäñòàâà êàêâî âñúùíîñò ñà ó÷èëè.

Ïðè ìúæåòå òîçè ïðîöåíò å ïîíå 2-3 ïúòè ïî-ãîëÿì.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

heat написа:
beckythomas9 написа:
Потребител написа:
beckythomas9 написа: ...... Не знаех, че инженерството е само за мъже (не че съм инженер), но е въпрос на принцип! Не зная в кой век живееш, но с това мислене явно си далеч от 21.....
... жена добър инженер до този момент не познавам,...
Ужас!
около 20 % от завършващите жени (инженери) имат представа какво всъщност са учили.

При мъжете този процент е поне 2-3 пъти по-голям.
Ох, душко, ела ми ти на интервю при мен да те разфасовам, пък после разправяй кой колко знаел и помнел. Аман беее, аман от комплексари, които си мислят, че онуй между краката им компенсира забавената им мозъчна дейност. Пфууу!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

Инди, не се коси , то за толкова им стига мозъка :lol:
пак сме тук :-)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Ох, душко, ела ми ти на интервю при мен да те разфасовам, пък после разправяй кой колко знаел и помнел. Аман беее, аман от комплексари, които си мислят, че онуй между краката им компенсира забавената им мозъчна дейност. Пфууу!
Същото може да се каже и за много жени.Но при тях наистина го компенсира,докато при мъжете се компенсира с повече пари,все пак това е което искат жените(повечето).
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Гениално.Горното си личи ,че не е казано от Жена-Инженерка ,а от Човек. :D :D :D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Това "инди" ми звучи като Индиана Джоунс :lol:

Пардон , Инджинер Джоунс !

П.С. Вече си бих противоотровата :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

мен ,ако някоя жена ме покани на интервю за да ме разфасофа бая ще се замисля дали да отида :o
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

Independent написа:
heat написа:
beckythomas9 написа:
Ïîòðåáèòåë написа:
beckythomas9 написа: ...... Íå çíàåõ, ÷å èíæåíåðñòâîòî å ñàìî çà ìúæå (íå ÷å ñúì èíæåíåð), íî å âúïðîñ íà ïðèíöèï! Íå çíàÿ â êîé âåê æèâååø, íî ñ òîâà ìèñëåíå ÿâíî ñè äàëå÷ îò 21.....
... æåíà äîáúð èíæåíåð äî òîçè ìîìåíò íå ïîçíàâàì,...
Óæàñ!
îêîëî 20 % îò çàâúðøâàùèòå æåíè (èíæåíåðè) èìàò ïðåäñòàâà êàêâî âñúùíîñò ñà ó÷èëè.

Ïðè ìúæåòå òîçè ïðîöåíò å ïîíå 2-3 ïúòè ïî-ãîëÿì.
Îõ, äóøêî, åëà ìè òè íà èíòåðâþ ïðè ìåí äà òå ðàçôàñîâàì, ïúê ïîñëå ðàçïðàâÿé êîé êîëêî çíàåë è ïîìíåë. Àìàí áååå, àìàí îò êîìïëåêñàðè, êîèòî ñè ìèñëÿò, ÷å îíóé ìåæäó êðàêàòà èì êîìïåíñèðà çàáàâåíàòà èì ìîçú÷íà äåéíîñò. Ïôóóó!
Êîìïëåêñè ìàé èìà äðóã, íå àç :'))

Äà íå ñòàíå òàêà òè äà ìè äîéäåø íà èíòåðâþ ...

... îõ, çàáðàâèõ äà îò÷åòà ôàêòà ÷å ïðè íàñ ìíîãî æåíè íå âçèìàìå ... çàùî ëè ?... àìè çàùîòî ïðîñòî ìàëêî îò òÿõ ñòàâàò çà ðàáîòàòà ...

À òåçè êîèòî âçèìàìå ñà 10% îò êîëåêòèâà, íå çàùîòî íå îáè÷àìå æåíèòå, à çàùîòî íÿìà ïîâå÷å êâàëèôèöèðàíè.
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

Independent написа:..Àìàí áååå, àìàí îò êîìïëåêñàðè, êîèòî ñè ìèñëÿò, ÷å îíóé ìåæäó êðàêàòà èì êîìïåíñèðà çàáàâåíàòà èì ìîçú÷íà äåéíîñò. Ïôóóó!
Èçãëåæäàø äîñòà íåäîâîëíà îò ìúæà ñè ...

À àêî âúîáùå èìàø òàêúâ ÿâíî ìèñëèø ÷å å ñúñ çàáàâåíà ìîçú÷íà äåéíîñò :") :beer:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

heat написа:
Independent написа:..Аман беее, аман от комплексари, които си мислят, че онуй между краката им компенсира забавената им мозъчна дейност. Пфууу!
Изглеждаш доста недоволна от мъжа си ...

А ако въобще имаш такъв явно мислиш че е със забавена мозъчна дейност
:") :beer:
В дъното на всяка женска злоба към мъжкия пол стои един или повече грешни избори на мъж.Интересно е обаче,че тези жени не търсят вината в себе си(все пак те са си го избирали въпросния субект) а в мъжете като цяло.Като цяло нормално развитите,пълнолетни и трезво мислещи индивиди имаме един много ползотворен контакт със срещуположния пол и сме изпълнени с взаимно уважение!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

heat написа:дрън-дрън та пляс
Веднага си пролича кой се припозна в характеристиката - веднага се премина на лични нападки.

Теб, драги, изобщо не ти влиза в работата дали имам или нямам мъж. Аз със комплексари не се занимавам, нито пък с полу-идиоти със забавена мозъчна дейност. Мисли си каквото искаш. А факта, че нямате жени в "колектива" означава само едно. Ма айде да не го казвам, че ептен ще се разпениш.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Independent написа:
heat написа:дрън-дрън та пляс
Веднага си пролича кой се припозна в характеристиката - веднага се премина на лични нападки.

Теб, драги, изобщо не ти влиза в работата дали имам или нямам мъж. Аз със комплексари не се занимавам, нито пък с полу-идиоти със забавена мозъчна дейност. Мисли си каквото искаш. А факта, че нямате жени в "колектива" означава само едно. Ма айде да не го казвам, че ептен ще се разпениш.
дрън-дрън та пляс
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

И аз няма да си взема жена-инженер да ми разфасова апартамента, особено след като научихме такива потресаващи факти за тях! :lol:
Поне като ми го разфасоват да ми е по-приятно! :lol:

Айде поздравче за жените-инженери:

http://youtube.com/watch?v=6KUJE2xs-RE&feature=related

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

Independent написа:...
Òåá, äðàãè, èçîáùî íå òè âëèçà â ðàáîòàòà äàëè èìàì èëè íÿìàì ìúæ. Àç ñúñ êîìïëåêñàðè íå ñå çàíèìàâàì, íèòî ïúê ñ ïîëó-èäèîòè ñúñ çàáàâåíà ìîçú÷íà äåéíîñò. Ìèñëè ñè êàêâîòî èñêàø. À ôàêòà, ÷å íÿìàòå æåíè â "êîëåêòèâà" îçíà÷àâà ñàìî åäíî. Ìà àéäå äà íå ãî êàçâàì, ÷å åïòåí ùå ñå ðàçïåíèø.
Åõ, êîëêî ìúêà èìà íà òîçè ñâÿò, äîáðå ÷å ñà ôîðóìèòå äà ñè ÿ èçëèâàò õîðàòà.

... à íèå ñè èìàìå æåíè â êîëåêòèâà, êàêòî íàïèñàõ, íî ñà 10% ñàìî ... êà÷åñòâåíè õîðà ... ðàçëè÷íè îò òåá ïî èäåè ...

...ìàé íÿìàø ìúæ òè ... êàòî ãëåäàì ñìÿòàø ÷å âñè÷êè ìúæå ñà êîìïëåêñàðè è ïîëó-èäèîòè ñúñ çàáàâåíà ìîçú÷íà äåéíîñò ...
Заключено