Полет София-Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

ninaLILA написа:ние вчера пристигнахме с КЛМ и сме много доволни...
Добре дошли, уелкъм, дет се вика :beer: :lol:
тъкмо дойдохте и то стана студено, но съм сигурна, че емоции не липсват :wink: поздрави от нас на вас и доскоро :D
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Летахме лятото със Зи Германс (Луфтханса). Беше страхотно, поиха ни храниха ни. Проблем бе дългия престой в Франкфурт...

Както и да е ако трябва да степенувам компаниите с които съм летял:
1. Луфтханза
2. Бритиш Аир
3. Малев
4. Чехите
5. Юнайтед
6. КЛМ (По отвратителен самолет то Монтреал не бях летял)
7. Канада Айр
8. Българските
9. Всички американски (Имаше една МидУест ли беше, все дно каруца)

Успех
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Здравейте, съфорумци! Ние си чакаме визите и започнах да проверявам полетите от София-Ванкувър. За дати от средата на януари до март 2008 обаче най-ниската цена е 1700 евро на човек с Бритиш, а Луфтханза и КЛМ дават цени около 3000 евро на човек!!! Защо така се получава? Защо са толкова високи цените??? Не трябва ли към средата на януари цените да паднат, тъй като празниците са минали вече? През лятото цените с всички авиокомпании бяха около 600 евро. Моля ви споделете, защото почвам да се паникьосвам.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Ние летяхме тази година в началото на февруари с КЛМ от Варна до Ванкувър.Цените бяха около 600 .Не знам защо така се получава при вас :roll: .Давам ти телефона на един наш приятел,който тогава ни намери билетите и наистина бяха възможно най-изгодните за момента.Казва се Добромир: 0899820293.Пратете му поздрави от Светльо и Милена :D .
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

При това тези високи цени са economy class. Явно ще трябва да отида на място и да видя как са цените. Благодаря ти, Флайфиш, за телефона на това момче, трябва да пробваме всички варианти. Само да попитам - той на територията на Варна ли работи? Поздрави
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Toй е от Варна,но вие така или иначе ще ползвате посредник(травел ейджънси).Как стана при нас-той ни намери възможно най-изгодните билети и ни ги резервира.После ни каза в коя агенция да отидем да си ги купим.До колкото знам половината му клиенти са от САЩ,така че не вярвам разстоянието да е проблем.Поздрави.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Bucca, аз и жена ми също чакаме визите и възнамеряваме да заминем за Ванкувър през февруари или март 2008.
Ако искаш да се запознаем ми пиши лично съобщение за да разменим контакт инфо.
Мерси и успех!
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Мнение от yassen28 »

Абе какви са тия цени , които цитирате , аз намерих до Ванкувър за 02. месец за 465 Евро с Air France и КЛМ .
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

yassen28 написа:Абе какви са тия цени , които цитирате , аз намерих до Ванкувър за 02. месец за 465 Евро с Air France и КЛМ .
След като изпратих запитвания на около 20 агенции ми дадоха и по-нормални цени. Най-ниската цена, която получих е около 616 евро с КЛМ е едно прекачване в Амстердам. Иначе имаше 598 евро с ЛОТ, но се прекачва във Варшава и Торонто. Бритиш за зимният сезон нямат цени за еднопосочни билети, а само за двупосочни и затова са им толкова високи. Това 465 евро сигурно е без летищни такси?

Ние искахме да пътуваме в събота, но за 19 и 26 януари и 2 февруари имаше билети на по-високи цени.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Мнение от yassen28 »

bucca написа:
yassen28 написа:Абе какви са тия цени , които цитирате , аз намерих до Ванкувър за 02. месец за 465 Евро с Air France и КЛМ .
След като изпратих запитвания на около 20 агенции ми дадоха и по-нормални цени. Най-ниската цена, която получих е около 616 евро с КЛМ е едно прекачване в Амстердам. Иначе имаше 598 евро с ЛОТ, но се прекачва във Варшава и Торонто. Бритиш за зимният сезон нямат цени за еднопосочни билети, а само за двупосочни и затова са им толкова високи. Това 465 евро сигурно е без летищни такси?

Ние искахме да пътуваме в събота, но за 19 и 26 януари и 2 февруари имаше билети на по-високи цени.
E da bez letishnti de .
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

И като пристигнете във вечния град /Ванкувър / не бъдете нервни , полицията тук трепе имигранти с ток , особено ако са от бившия соц.блок .
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Мнение от sirius »

Вече десетина дни съм във ванкувър.
Летях със Бритиш. Полета ми бе много удобен понеже бе 14,40ч (не се налага преспиване в софия). Единия час престой в Лондон НЕ Е проблем по никакъв начин. Още от софия си казах, че си искам багажа направо във ванкувър и нямах проблем.
Всъщност имах нещо което за някои може и да е проблем: като пристигнах на летището в софия ми казаха че няма да летя днес и ми предложиха хотел (Holiday Inn, ако си спомням добре) 5 (пет) зведи! Казаха че има осигурена вечеря и закуска, но от хотела се спекоха че "пакета" не е с вечеря. Както и да е, аз имах 2 сандвича, но някои може да си позволи вечеря за към 35 лв. Никой няма да умре от глад за 24 часа. Та ако някой му се случи нещо подобно да си уреди нещата в работно време (аз това го пропуснах).

Просто летях на другия ден. Доколкото разбрах, имало мъгла в лондон и затова са отложили полета.

Та единия час престой в лондон ми бе предостатъчен. Дори и деца да има, няма да е проблем. Аз чаках към половин час до като започнат да пускат в самолета за ванкувър. И гледах опашката за кацане във въздуха - четири самолета наредени в линия снижават за кацане.

Зрелището на нощен лондон от въздуха е забележително!

Никакъв проблем и на летището във ванкувър. Хората си обясняват добре. Оказа се, че имигрейшъна не си е свършил работата да ме въведе където трябва, та ми се налага да се оправям по телефона. Поне така ми казаха от там от където си търсех Permanent Resident Card.


Абе полета е ОК. И ми сруваше 600 и нещо евро (към 1100лв)

Добре дошли на Всички :beer: :beer:
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Искам да попитам някой летял ли е за Ванкувър през Щатите - примерно София - Лондон - Чикаго - Ванкувър? Предложиха ни полет през Чикаго за 300 евро на човек еднопосочен, но за да кацнем в Чикаго ни трябва виза - туристическа или транзитна, незнам и ние отказахме, въпреки че е 2 пъти по-евтино. Някой от пробвал ли е такъв вариант и каква виза се изисква за САЩ?
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

bucca написа:Искам да попитам някой летял ли е за Ванкувър през Щатите - примерно София - Лондон - Чикаго - Ванкувър? Предложиха ни полет през Чикаго за 300 евро на човек еднопосочен, но за да кацнем в Чикаго ни трябва виза - туристическа или транзитна, незнам и ние отказахме, въпреки че е 2 пъти по-евтино. Някой от пробвал ли е такъв вариант и каква виза се изисква за САЩ?
искат виса ...ако не искаха стях да патувам преz Сиатал zа Ван ама кат видях какъв сдух е да се вади УСА виса и го отсвирих тоя вариянт.
А и сzвет ... гледаи да има6 само 1 прахварляне ако трагва6 от БГ.
Ти беz тва 10 11 4аса са си приклу4ение и ако некаде се скаса въzката... сте ти се стори цяла ве4ност отиването до америка.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

bp_de написа:искат виса ...ако не искаха стях да патувам преz Сиатал zа Ван ама кат видях какъв сдух е да се вади УСА виса и го отсвирих тоя вариянт.
А и сzвет ... гледаи да има6 само 1 прахварляне ако трагва6 от БГ.
Ти беz тва 10 11 4аса са си приклу4ение и ако некаде се скаса въzката... сте ти се стори цяла ве4ност отиването до америка.
Да, аз точно затова избрах полет само с 1 прехвърляне в европа. А иначе вече ми се е случвало да чакам 20 часа на 1 летище и втори път няма да го повторя :D
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Публикувай отговор