За Визите- ВАЖНО

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

За Визите- ВАЖНО

Мнение от sasedkata »

Информацията ми е от днес.
Има промяна в цените на визите от 01.10.2007 г.,
за която промяна все още в Юнион банк не са информирани,
а от Букурещ връщат документите заради това.
Който може да изчака с плащането им до началото на другата седмица
да изчака.
Маркизе, обичам те...
Dessita
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 2:56 am

Мнение от Dessita »

Точно така, 345 евро на калпак - то тази сума си я пише на поканата !
В очакване на Годо...
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Мнение от mastika »

Как са ти върнали док. :?:
Не ли по-редно дати пишат да си доплатиш разликата , сподели Вашия случеи с подробности , моля
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

нови цени за визи

Мнение от piratus76 »

Нещо не разбирам.Има два варианта:
1. Плащаш и двете такси - обработка и виза
2. Плащаш само обработка, а такса виза след поканата за виза.
И в двата случая /освен ако няма промяна в таксата за обработка/ не би трябвало да връщат докс. Пък и дори и да има промяна в такса обработка би трябвало да ти искат още пари иначе няма да ти разгледат докс / кокто е при DCS или поне така си мисля аз/
Има ли такива които са им върнали докс от Букурещ за подобно нещо?
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от sasedkata »

http://geo.international.gc.ca/canada-e ... sp?admin=1

За да не се говори, че приказвам глупости....
В сила- от 1.10 2007- пак казвам в Юнион банк
все още не са информирани и не приемат тези такси
откъдето идва: забавяне и спиране на обработка на документите и т.н.
Маркизе, обичам те...
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

В тази тема:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=28608

Десита е платила в Юнион банк на 10/08/07 както се вижда от постинга й. Може би е добре да я попиташ, къде,как.....преди да се обобщава за върнати документи, изхождайки се от предположения на частния случай......
todevkalin
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 10:53 am
Местоположение: Haskovo-Montreal

Мнение от todevkalin »

Миналата седмица свекърва ми изпрати документите за виза заедно с платена такса и след 5 дена и се обадиха от посолството, че има промяна на таксите и и казаха да изпрати още 7 евро колкото се може по бързо, защото без тях няма да започнат да разглеждат документите.
Наистина има промяна на таксите.
Dessita
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 2:56 am

Мнение от Dessita »

В Юнион Банк / централния клон в София / ни дадоха съответната бланка със сметката в полза на Канадското посолство в евро - вече имат такава, защото това е изискване,откакто сме членки в Европейския съюз - от 01.06.2007 , но лист със старата информация – някъде четох че от 01.10.2007 цената на визата е 345, а не 325 EUR, както пише и в поканата. За комисионната, която е може би 2 EUR – платихме 4 EUR, на наша глава – служителката не беше наясно... Може да си платите колкото искате - никой не ви спира!!!
В очакване на Годо...
Dagonet
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am
Местоположение: MTL

Мнение от Dagonet »

Вече Централният клон на Юнион банк е наясно с новите изисквания! Казвам го с абсолютна сигурност, тъй като току що платих там таксата за виза, и то НОВАТА СУМА-345 ЕВРО!
Така се спокойно отивайте и плащайте. Вече са наясно. :lol:
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Промяната за таксите като гледам ей тук http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=99 е направена на 11.10.
От 01.10.2007 г. таксата за постоянно пребиваване (виза) е 345 евро. Тя се плаща само от кандидатите над 22 годишна възраст.,

Малко по-рано http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=28562 zita е предупредила още на 4 октомври.

Инфото на портала като гледам се актуализира постоянно, да се твърди (беше казано в една друга тема) че всичко на портала било старо е или недоглеждане или грозно критикарство.

Успех в процедурата!
Последно промяна от compaq на Сря Окт 17, 2007 10:25 am, променено общо 1 път.
Заю Баю
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Окт 28, 2004 6:44 am

Мнение от Заю Баю »

и аз миналата седмица като плащах не знаеха че има промяна, но аз им показах поканата където подчертано беше написано 345 + 2 и платих 2х347 и още 2 евро комисион за банката. Нищо че някъде може да не знаят за промяната, вие си настоявайте да платите исканата(345) сума, за да не ви искат допълнително да плащате и да се бавите.
Успех
Dessita
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 2:56 am

Мнение от Dessita »

Нека да изясним този въпрос с плащането - мисля, че и аз и Заю Баю сме дали малко евра в повече....
"....preuve de paiement des frais relatifs au droit de résidence permanente pour __2__ personnes (Visa Link original et reçu de caisse)(EURO 345 X 2, plus commission bancaire a/s UNION Bank en Bulgarie) ..." цитирам поканата - а комисионната май е 2 евро, така че...Ако може и някой друг за по-достоверно да се намеси в тези сметки, за да се знае за останалите съфорумци какво точно се плаща от 01.10.2007...
345 + 2 - на едно платежно за един човек,
или ако е за двама 690 + 2 - на едно платежно / без деца под 22 год /
и т.н ..., нали?
В очакване на Годо...
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

Мнение от poly6620 »

Днес получихме също писмо за доплащане.Когато плащах на 09.10.07 в банката ми отказаха да преведат сумата в поканата и платих по-малко.Ето и писмото.
Dear Mr.....,
This refers to your application for permanent residence in Canada.Kindly be advised that we received your passport and of fee payment for Right of Permanent residence.Please note that starting October 01st,2007 the Right of permanent residence fee is 345 euros per person+2 euros bank commission.You have paid the old fee which is 325x2euros+2euros bank commission.Please note that in order to cash the fee and finalize your application you are required to pay the difference in Right of Permanent Residence Fee which is 20x2euros+2euros bank commission and then send the original receipt to our office.
Thank you.
Ако и утре ми откажат да доплатя по същата сметка какво се прави???Може ли чрез друга банка да довнеса сумата????
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Dessita написа:Нека да изясним този въпрос с плащането - мисля, че и аз и Заю Баю сме дали малко евра в повече....
Прав си - за виза на човек искат 345, а тези 2 са за превода, те са ги написали в поканата, за да не стане така, че при тях да пристигнат 343. Ние сме двама, плащахме с едно платежно, платихме 2 такси за виза (2х345 евро вмомента) + една такса от 2 евро за банката, защото е един превода. Т.е. според мен сте превели 4 евро в повече.
Dessita
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 2:56 am

Мнение от Dessita »

Поли споко - КОРЕКТНОСТТА е 100% - ние си доплащахме за отваряне на досие в Букурещ след два дни, хем не ни забавиха с процедурата, хем ни изпратиха то Букурещ - Посолството фискален бон с двете суми събрани заедно!
В очакване на Годо...
Публикувай отговор