Монреал-Торонто-Ванкувър...? Вече тотално се обърках

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
BGimmigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:03 am
Местоположение: Монреал

Монреал-Торонто-Ванкувър...? Вече тотално се обърках

Мнение от BGimmigrant »

Здравейте приятели,

Съвсем скоро ще пристигна в Канада от щатите като имигрант. Началните ми планове ми бяха да се заселя в Монреал по квебекската програма, но започвам да се разколебавам. Имам нужда да си намеря добра работа в сферата на технологиите или образованието (или нещо друго което дава добра заплата, която да ми позволи да спестя пари). Англииският ми е перфектен, френският ми не е много добре. Знам че после може да се преместя, но не знам къде да кацна в началото.

Според вас Квебек би ли ми предложил някакви предимства, предвид целите които съм си поставил, или да не се притеснявам ако кацна другаде и си изгубя правата които ми дава сертификата за селекция?

Освен всичко това, планирам веднага щом кацна да се оженя за приятелката си и да я спонсорирам. По-бавно ли е спонсорството през Квебек, отколкото ако живея другаде в Канада? Има ли усложнения ако пътувам до БГ докато чакаме? Ако е по-бавно, това може да наклони везните.

Благодаря ви за всеки съвет който ми дадете!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Избери Торонто щом английския ти е перфектен, а и е по - голям град съответно има повече възможности.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Пробвай първо Монреал!
Торонто така или иначе няма къде да ти избяга.
Док.......... :thumbsup:
TROUBLEMAKER
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Заложи на Торонто - с английски и слаб френски няма да скучаеш :wink:
BGimmigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:03 am
Местоположение: Монреал

Мнение от BGimmigrant »

Благодаря на всички за съветите. Това което се питам най-много обаче е - какви преференции ще загубя ако кацна в Торонто и после се преместя в Монреал, в сравнение с това да кацна първо в Монреал, демек ако сертификата за селекция ми стане невалиден.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Забрави го този Монреал
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Заеби го тоя Монреал, там няма работа.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Айде пак почнахте с безумните констатации и да измествате темата. И в Монреал има работа, но ще е по-лесно на знаещ много добре английски човек в Торонто.
Сертификата за селекция ти е валиден независимо къде кацнеш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

BGimmigrant написа:Благодаря на всички за съветите. Това което се питам най-много обаче е - какви преференции ще загубя ако кацна в Торонто и после се преместя в Монреал, в сравнение с това да кацна първо в Монреал, демек ако сертификата за селекция ми стане невалиден.
незнам къде спат отворените от Квебек??? та не са ти написали досега преференциите там???? сигурно се редят на опашка за социални, които са част от преференциите им 8)

Мисля, че единствения недостатък ако останеш в Онтарио е, че ако решиш да учиш френски, ще трябва да си платиш (но курсовете не са скъпи). Колкото до други преференции - чакай агитката от Квебек да се включи :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами аз съм отварачка от Квебек и вече се включих. :roll: Пак се опитвате да обърнете темата в Онтарио срещи Квебек и т.н.... :?

Аз лично не разбирам за какви преференции пита човека. За начало в Монреал е по-евтино (не става дума за социала). За моята професия на много места се изисква френски, което мен лично ме мъчи, че го забравих този език. Затова казвам ,че ако бях нов имигрант сигурно бих избрала Торонто, преди всичко заради езика. Сега вече не ми се мести или въобще ако се преместя , ще е само на изток през океана.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Orange
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 7:59 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от Orange »

Знаеш англииски, от щатите влизаш в канада... за какъв Монреал и френски език говориш. Има ли място за колебание. За какво са ти тези преференции в Квебек...ще изгубиш 1-2 години да понаучиш френски
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако имаш добре професия Монтреал е за теб, защото цените на недвижимите имоти са доста по-ниски. В запдната част на Монтреал живеят няколко стотин хиляди англофони, сиреч няма да имаш проблеми...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

кажи си професията, за да те посъветват умните хора :)
в монреал живота е като спрял, в сравнение с торонто, но има някои специалности(малко са, но има), за които в монреал има повече работа.
ако си специалист френски в монрел не ти трябва - английски стига.

в торонто е по-кофти за живот от монтреал, сума отрепки по улиците, повечко депресари и т.н. следствие от по-типично американско-фрустриращия човешката натура начин на живот, леко по-високи наеми , но пък за по-хубави жилища и бясно по-високи цени на застраховки за коли, при същите заплати.
ТО по-нов модерен град от монреал в тоя смисъл по европейски :) от монреал (монреалските бараки кво им е европейското-незнам? във американските градове по източното крайбрежие има поне толкова старинна архитектура , колкото и в монреал)
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Ами пак старата песен, 4е не мога да плесна една ексел таблица :D

уто4нявам, при равни условия

наем 600 Монреал 1200 Торонто
застраховка кола 25 Монреал 250 Торонто
децка градина 150 Мтл 600 Торонто

Разликата е 1300, грубо казано единия работи за да покрие тази разлика.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

todor73 написа:Ами пак старата песен, 4е не мога да плесна една ексел таблица :D

уто4нявам, при равни условия

наем 600 Монреал 1200 Торонто
Малко се съмнявам да са равни условията, за това за $1200 в Торонто ще е по-хубаво от това за $600 в Монреал - няма да е 2 пъти по-хубаво, но със сигурност ще е доста по-хубаво. $250 е застраховката на начинаещ шофьор в Торонто, мисля че Монреал ще е поне $45-50. Щото ако е $25 за начинаещ, колко е за шофьор с 4-5 години стаж в Канада? Да не би да е $10/месец в Монреал? Детската градина в Торонто е повече от $600, между $700-$1200 вървят :shock: (гадни онтарийски капиталисти :lol:)
Иначе, и в Пловдив наемите са по 250 лв, а в София по 500лв. и ако в Пловдив взимаш 1000лв си много по-добре отколкото ако взимаш 800лв. в София, и Пловдив (Стария Град) има по-старинна архитектура от София, обачеееее (сещай се кво искам да кажа) :wink:
Публикувай отговор