Моля за съвет

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Lolov
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 12:20 pm
Местоположение: Sofia

Моля за съвет

Мнение от Lolov »

Здравейте ,
от Виена поискаха допълнителни документи от жена ми,а именно сертификати за английски или френски език .
В нашият случай тя не е главен апликант, въпроса ми е бихме ли могли да представим само удостоверение от гимназията и ,че има определен хорариум по английски език.
Дали един такъв документ би бил достатъчен, за да получим покана за интервю?

Предварително благодаря за отговорите!
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

аз представих такъв документ от гимназията ,въпреки че съм завършила отдавна пазеха всичко и ми писаха и часовете по руски,не съм имала проблем.става дума за англииския,а за френски представих всички дипломи от ИчС.отиваш при секретарката и я молиш да ти го напише на бланка на училището и с подпис и печат от директора.пишат ти часовете ,годината/те,и май това беше.Успех!
Lolov
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 12:20 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Lolov »

Също смятам ,че няма да имаме пречки с удостоверението от гимназията за английски език,но при жена ми проблема е ,че няма никакъв документ за френски, разчитаме на само на това голо удостоверение.
Как смятате дали това е достатъчно?
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

удостоверението от гимназията е о,к,а за френски ако го знае може да се яви на тест и да и издадат документ,или да запише курс.интензивен -150 часа-1м и половина всеки ден,представете им бележката от курса ,въпреки че не ги признават .искат изкарани часове.ако нямате време за курс наи-добре пробвайте с изпит и там да напишат на колко часа отговаря нивото за което се е явила.мин май беше-250 часа,но не съм сигурна.разрови из форума ,миналата година имаше някаква дискусия по темата.всичко преведено и нотариално заверено.оригиналите да останат във вас ще ви трябват по-късно за интервуто.може да пишете че е учила при частен учител и е покрила едиколко си часа,и да представите бележка ,нотариално заверена от учителя.не знам дали ще помогне ,но все пак е вариант.успех
Публикувай отговор