Относно френски език

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dparo u TaHq

Относно френски език

Мнение от Dparo u TaHq »

Имаме малко въпросче:)
До каква степен се държи и изисква ниво на френски език?
Ние естествено учим в момента френски.И другото е,има ли допълнително предмиство сертификатите от "Алианс франсе".
Благодарим предварително :wave2: :wave:
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

Здравейте! Аз също започнах да уча и френски, за да натрупам малко повече точки. Смятам да не го уча много. Просто да имам някакви позняания, евентуално ако ме питат нещо на интервю да мога да отговоря. Наблягам на английския.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Здравей ,
Ами ако и ти като нас ще кандидатстваш чрез френската част то тогава до интервюто ще ни трябва френски:),а в последствие ако ще отиваме в английската част то тогава ще се учи английски.Танчето е добре с английския,нея няма какво да я мисля :oops: ,завършила е гимназия с английски и си го практикува.При мен английския е на начално ниво,по-скоро разбирам добре,но трудно съставям изречения,преди вреем го учих ,но граматиката изостана :);)
А иначе френския на Танчето й върви,а на мен не ми се отдава произношението :) хи хи хи
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

Не аз съм разбрала грешно. Аз съм за федералната и мислих, че и вие сте по тази процедура.
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

Драго, зависи какви са ви плановете. Ако мислите да се установявате в някоя провинция, различна от Кебек, научете отговорите на въпросите за интервюто (ако те интересува една печеливша методика за подготовка за интервю, не се притеснявай да питаш, ще ти отговоря) и не си губете времето с много френски, а залягайте на английския.
Ако ще се установявате в Кебек, съветът е точно обратен - зарязвайте английския и сядайте яко върху френския (особено ако Таня ще е водещ кандидат). Атестацията и сертификатът от Алианс Франсез предизвикват много сериозно, подчертано положително впечатление у интервюиращия офицер, особено ако е за ниво intermediaire или по-високо (личен опит).

Относно въпроса доколко владеенето/невладеенето на френски ще се отразят на интервюто:
01) ако френският ви не е достатъчно добър, дано събирате точките с каруцата, иначе ще имате удоволствието от повторна среща.
02) при всички положения по-високото ниво на френски ще направи живота ви, както по време на интервюто, така и след това, доста по-лесен.
I am here because you broke something!
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Мнение от nachinaesht »

Darkblade написа:Драго, зависи какви са ви плановете. Ако мислите да се установявате в някоя провинция, различна от Кебек, научете отговорите на въпросите за интервюто (ако те интересува една печеливша методика за подготовка за интервю, не се притеснявай да питаш, ще ти отговоря) и не си губете времето с много френски, а залягайте на английския.
Ако ще се установявате в Кебек, съветът е точно обратен - зарязвайте английския и сядайте яко върху френския (особено ако Таня ще е водещ кандидат). Атестацията и сертификатът от Алианс Франсез предизвикват много сериозно, подчертано положително впечатление у интервюиращия офицер, особено ако е за ниво intermediaire или по-високо (личен опит).

Относно въпроса доколко владеенето/невладеенето на френски ще се отразят на интервюто:
01) ако френският ви не е достатъчно добър, дано събирате точките с каруцата, иначе ще имате удоволствието от повторна среща.
02) при всички положения по-високото ниво на френски ще направи живота ви, както по време на интервюто, така и след това, доста по-лесен.
А може ли да кажеш какво ниво си декларирал и как учи в Алианс Франсез, понеже аз се самообучавам и ще трябва да декларирам доста високо ниво на френски, а това означава, че ще трябва да покажа и покритие, но още ми е рано за Алианс, май, пък и нямам възможност сега.
Публикувай отговор