real estate-недвижими имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

ivandi написа:
Smart Dust написа: Просто гледайте сеир и това е.
После може да си купим нещо за 50 000 което преди това се е продавало за 600 000. 8)
Блажени са вярващите :lol:
Ами вземи прочети малко какво е станало през 1980 в Алберта примерно и ще разбереш какво имам в предвид, а не като повечето да правиш изводи прибързано.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Падането на цените тук го чакат от 2003. Тогава бяха много убедени , че край цените падат.
В Албърта скоро цените няма да паднат, не сме 80 година, а илихвата тогава е била много голяма. един колега ми каза че е бил взел заем на 16% фиксирана лихва и е бил щастлив защото след това е станала над 20%.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Нико
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 30, 2007 9:03 am
Местоположение: Sf

***

Мнение от Нико »

Поинтересувайте се повече. Цените на земята не са паднали в Америка. Паднали са цените на апартаментите.
Не отричай, а обичай... Не мрази, а гони... Не завиждай, но виждай... Каквото е пред теб, може да бъде зад теб... Не бягай, а вярвай.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: ***

Мнение от miteto »

Нико написа:Поинтересувайте се повече. Цените на земята не са паднали в Америка. Паднали са цените на апартаментите.
Верно? Я виж кво става в Калифорния http://flippersintrouble.blogspot.com/
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

pantata написа:банките са почнали да дават заеми за 40 години, )
не само за 40 години ми и на 100%
скоро ще се срути пазара - поне 30% ако питате мен ама въпроса е друг - те цените се вдигат съвсем леко в абсолютни стойности и доста рязко в шарени хартийки.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

pantata написа:http://www.mississauga4sale.com/TREBprice.htm
(това за торонто и околията де)
Мерси пантата ! Гледам голям срив е имало на цените по едно време.
kralimarko

от личен опит

Мнение от kralimarko »

от личен опит ..в УСА-САЩ..през 1996 умря хазайна ...щерка му ми предложи да ми продаде къщата за 110 000-115 000 $$ -2спални ,хол и кухня на 1 етаж и 1 спалня хол и кухня на таванското -което бях наел за 420 $..плус двор и тн.аз като нов имигрант си мислех че тя е луда да иска толкоз $--купи я една кубинка ..след 2 год сащата къща се препродаде за 160 000$ ..и 2004 струва6е 340 000 $$ ,,,,а аз умника си купих къщта през 2000 за 229 000 и когато си трагнах от САЩ струва6е 370 000$$ сега моита екс жена ме може да я продаде и за 270 000 . а говорех аз .повтарях да я продаде и да си купи един апартамент cash ama tapa p-tka...а наздраве :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Последно промяна от kralimarko на Пет Авг 17, 2007 5:57 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: от личен опит

Мнение от miteto »

kralimarko написа:а аз умника си купих къщта през 2000 за 229 000 и когато си трагнах от САЩ струва6е 370 000$$ сега моита екс жена ме може да я продаде и за 270 000 ....а наздраве :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
За кой град в САЩ става въпрос?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Така е като няма гледка към реката и съседа не е прайм минстъра..:)
kralimarko

Мнение от kralimarko »

aре да не се разследваме :lol: :lol:
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Ако питате мен нещо ще стане,защото и това многодишно постоянно повишаване на цените на имотите не е нормално,вярно е това става в целия свят.Едим мой приятел ,който работи в банка ми каза,че се очаква нещо да се спука,т.е. като гледам как падат ндексите по световните фондови борси ми намерисва на голема криза,затова едва ли цените ще се вдигат на имотите.Пък може и да греша,но като гледам с тоя скъп Канадски долар в момента не говори добре за Канада.Имам един друг приятел,който работи в една голяма компания и ходи по света по командировки и неговото мнение е,че в Канада наистина е по евтино и на имотии на живот и трябва по добре да я оценяваме.Един апартамент в Европа(Западна в столиците) струва колкото една голема къща бексплит(на 3-4 нива)в Торонто,все пак това е земя и голяма солидна постройка. Сега не е моментът да се купува имот,това е моето мнение.
mrbeen
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 5:16 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от mrbeen »

Според мен американския долар няма никакво реално покритие и това се потвръждава от постоянното нарастване на цените на къщите. Но какво ще стане никой не знае.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

hullboy написа:На Хълбой му е добре....Финансистите пак от горе, другите от долу.:)
Изображение

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Pehlivan написа:Ако питате мен нещо ще стане.
Това е сигурно :wink: Нещо ще стане , въпроса е кога, къде и какво :lol:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

real estate Canada

Мнение от 7George »

Нещо става, това е сигурно. Цените почти са спряли да се качват.
Много имоти на пазара, продажби малко. От табелки в някои части на Едмънтън и Калгари може да се спънеш вече.

И статистиката го признава:
Calgary, August 1, 2007 - Calgary’s total MLS® month end inventory for the month of July 2007 was 8,972, showing the highest level recorded this year, according to fi gures released by the Calgary Real Estate Board (CREB®).
Single family Calgary metro new listings added for the month of July totaled, 2,548, a 6.25 per cent decrease over the 2,718 new listings added in July 2006. This is a decrease of 23.09 per cent over the 3,313 new listings added in June 2007.
Edmonton, August 7, 2007: July listings were double the number in July 2006 and inventory reached an all-time record level of 8,183 homes as of July 31. Last year at this time there were just 1,856 homes available.
The large inventory is a result of a high number of properties being listed for sale and slower than usual sales in July. There were 4,463 residential properties listed in July as compared to 2,230 in July 2006. Total sales of 1,565 properties in July was the lowest figure in the past five years. Just 882 single family dwellings sold in July (1,190 in July 2006) and 553 condominium sales (down from 602 in July 2006) represents a growing share of the total market at 27.8%. The slower July has not dampened annual sales which are still up 9.8% over the same time last year.
Публикувай отговор