real estate-недвижими имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Просто ще ги ипзлащаш по-дълго време... това ще се случи, нищо друго...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Попитах защото в САЩ точно това е проблема макар и засега да е само в subprime сектора. Много хора са взели заеми , които не могат да обслужват.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

filipne написа:Попитах защото в САЩ точно това е проблема макар и засега да е само в subprime сектора. Много хора са взели заеми , които не могат да обслужват.
В Канада няма такъв наплив от subprime та затова положението е по-стабилно.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Само дето в Канада преди да ти дадат кредит те проверяват дали евентуално можеш да си го покриваш.
Разбира се загуба на работа никой не може да предвиди.
В Щататите тази цетка е по-голяма и явно доста хора са се възпозвали.
Виж за пример нашия бизнесмен дали са му рисков кредит с 2 пункта по -висок от пазара :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

speedy написа:
filipne написа:Попитах защото в САЩ точно това е проблема макар и засега да е само в subprime сектора. Много хора са взели заеми , които не могат да обслужват.
В Канада няма такъв наплив от subprime та затова положението е по-стабилно.
Да така е . Доколкото знам subprime не е токова разпространен в Канада.

И все пак предполагам , че цялата тази история ще направи кредиторите доста по-предпазливи.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Маркетът в Канада няма нищо общо с този в щатите. Кризата на юг се дължи основно на това, че в последните няколко години се отпускаха моргиджи на куцо и сакато, кви ли не малоумници с никви доходи и съмнителни кредитни рекърди. Такъв боклук няма и теоретичен шанс да вземе заем в Канада.
Колкото за това дали купуването на покрив над главата в Канада става недостъпно.
Чувал съм, че в Япония една камара оризова хартия и трески се изплаща поне 2 поколения. В западна европа имотите са по-недостъпни от Канада.
А кво че кажете за България и колко са достъпни имотите там за хора с 300 евро заплата.
Май месец, във Варна се продаваха апартаменти, старо строителство, за 750 евро/кв. метър.
Ето ви една питанка: Къде е по-лесно да се купи апартамент?
Калгари. 80 квадрата апартамент в 20-30 годишна бетонна сграда може да се купи за около 300-320000 долара. Среден месечен доход на семейство около 5000-60000 брутни долара
Варна. Същата квадратура струва поне 60000 евро. Среден месечен доход на семейство около 600 евро бруто.
Сега остава някой да каже дали 600 евро бруто са реален семеен доход във Варна.
За имотите в Холандия, Германия и Англия и колко са афордабъл там нема да говорим.
Наскоро мой приятел канадец се върна от командировка в Лондон. Та той направи следния коментар - "Ние не осъзнаваме колко добър живот живеем в Калгари и Канада като цяло."
Все пак всичко е въпрос на вкус
Наздраве
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Aleks, става дума за достъпност на един и същи пазар, не за сравнение къде е по-достъпно.
Примерно имам позната която си взе гарсониера и има да плаща 15К евро и много се кахъри - а 15К тук са си едното нищо.

Аз съм неук в МИО, обаче по мое скромно мнение КА и САЩ действат като скачени съдове, САЩ бидейки определящият фактор - и ако комшиите от юг го сакъсат, това ще се отрази и тук след не много дълго.

Вчера по ТВ5 коментаторите казаха че проблема на банките в САЩ са несъбираемите кредити, а не вдигането на цените. Малко ми понамирисва на положението в БГ с несъбираемите кредити, дано не стане голямо мазало.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Godis написа:Aleks, става дума за достъпност на един и същи пазар, не за сравнение къде е по-достъпно.
Примерно имам позната която си взе гарсониера и има да плаща 15К евро и много се кахъри - а 15К тук са си едното нищо.

Аз съм неук в МИО, обаче по мое скромно мнение КА и САЩ действат като скачени съдове, САЩ бидейки определящият фактор - и ако комшиите от юг го сакъсат, това ще се отрази и тук след не много дълго.

Вчера по ТВ5 коментаторите казаха че проблема на банките в САЩ са несъбираемите кредити, а не вдигането на цените. Малко ми понамирисва на положението в БГ с несъбираемите кредити, дано не стане голямо мазало.
Прав си Годис, ако САЩ навлезе в икономическа криза това неминуемо ще се отрази зле и на канадската икономика.
Въпроса е до колко проблемите в сектора за недвижими имоти в САЩ ще се отрази на тяхната икономика като цяло.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Следващият въпрос е дали една потенциална стагнация в кредитния сектор няма да доведе до намален обем на отпусканите кредити, по-високи лихвени проценти и като резултат намалено търсене на недвижимости.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

filipne написа:Следващият въпрос е дали една потенциална стагнация в кредитния сектор няма да доведе до намален обем на отпусканите кредити, по-високи лихвени проценти и като резултат намалено търсене на недвижимости.
Ако лихвените проценти тръгнат нагоре, това ще се отрази негативно на икономиката като цяло, не само на недвижимостите. В момента федералния резерв налива пари във финансовия сектор именно за да не се стигне до там.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Преди доста време някой беше публикувал тук кривата на цените на имотите в Канада за последните 20-30 години. Някой има ли на идея къде може да е ?
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

http://www.mississauga4sale.com/TREBprice.htm
(това за торонто и околията де)
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Няма да се плашите. Оня ден имаше сътресение на борсата. Едно малко предупреждение за това което следва.
Във всичко има цикличност. Още повече във финансите. :lol:
Питайте hullboy :lol:
Той ще ви каже че при финансите цикъла е като при девствениците. :D
Точно в тоя момент е най-зле да се набуташ с къща за 500 000 която фактически преди 2 години е била 100 000. Да не говорим на колко годинки е :lol:
Просто гледайте сеир и това е.
После може да си купим нещо за 50 000 което преди това се е продавало за 600 000. 8)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Smart Dust написа: Просто гледайте сеир и това е.
После може да си купим нещо за 50 000 което преди това се е продавало за 600 000. 8)
Блажени са вярващите :lol:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

На Хълбой му е добре.
Вече се замисля и за имот в УСА.
При курс на долара 1.05 вместо 1.55 както беше преди 4 години ми е все тая къде ще купувам.
Много са ми симпатични американците раздавт мортгаги на всички а не като канадците да тормозят собствениците на бизнеси които са на по малко от 3 години с допълнителни %.:)
Но на Хълбой не му пука. Не с 2 % да са ми е по висок мортгиджа а с 4 % пак бих работил само и единствено за себе си.
Дойдоха вермената в които финансистите ще бъдат възнаградени за това че могат да смятат и да си преценяват финансовите възможности.
Сега като неможещите да смятат си загубят къщите финансистите ( банкерите ) ще им ги хапнат ( вземат ).:)
После ги дават на други неможещи да смятат и така до припадък.
Финансистите пак от горе, другите от долу.:)
Последно промяна от hullboy на Пет Авг 17, 2007 3:31 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор